Colectia de toamna - iarna 2005 (230)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

Si tot eu, ca am copii cuminti (care o sa compenseze din greuin urmatoarele ore, deja mi-e clar ). Trebuie neaparat sa cititi www.culinar.ro/forum/continut/Retete-pentru-incepatori/13325/Cele-mai-mari-gafe/" target="_blank">topicul asta de pe culinar, cu gafe in bucatarie Credeam ca numai eu am ars ciorba, vreo 10 cratite si cunosc tot atatea metode de dat rateu la piureul de cartofi.


sa mai zic ca in timp ce-l citeam mi-a venit miros de ars de la bucatarie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ca bine zici, Mihaela, cu hainele: pe unele le poarta ani de zile, pe altele odata in viata.

Bucatarit- io-s in somaj total de vreo 2-3 luni la capitolul asta. Din ciclul: eu mananc la cantina servicilui, Sarah la gradi si Adila...pe unde nimereste.Au ar trebui sa pun emoticonul ""???? Partea buna e ca mi-au ramas oalele intacte.

Maria- arata tare bine setul ala. Si la noi plastilina e de maaare efect.







Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

neata,

cine stie explicatia martisorului(pe intelesul copilasilor de 3 anisori)???

noki,foarte draguta Sara costumata asa, nu m-am gandit niciodata sa-i dau Soranei rochita de la botez ..o pastram in cutie,da acum is curioasa daca o incape

am primit de la Sorana o inimioara cu bobite de hartie creponata ,mi-au dat lacrimile de emotie mai ales cand mia zis ca a facut-o cu manutele ei special pt mine!
hihihi a primit fiimea martisor de la "iubit"

mandy,sora ta ce face? tin pumnii sa gasesti job pe placul tau!
ce carti bune ai mai citit?

miha80,ma interesez si iti dau rasp , ai dreptate cu hainele, eu am lasat-o mai moale cu achizitionarea lor ,la noi sunt foarte scumpe hainutele de copii .

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Buna ziua si de la noi!
Noi suntem sanatosi; am terminat cu bine sesiunea, chiar nesperat de bine (numai, 9 si 10). Pana la urma, mini-vacanta de dinainte de sesiune a fost de bun augur.
Albert este foarte preocupat de litere, am achizitionat litere magnetice, trenulet de lemn cu litere etc. Avantajul este ca le recunoaste pe toate si formeaza singurel cuvinte (mai scurte) si chiar sigle de electrocasnice (alta pasiune). In schimb nu stie decat jumatate de poezie si aia spusa cu ajutor din partea lui mami.
Catutza - sincere condoleante si multa putere!
Multa sanatate celor bolnaviori!

Adelina si Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

multimim de ideea cu cartea de 366 povesti, am cumparat-o demult si nu a vrut D sa citim povesti. de vreo 2 sapt a inceput sa-i placa si am scos si cartea asta la suprafata.
e o poveste cu un baietel care nu se spala in urechi si ii cresc seminte. cred. ca doar am facut comentarii pe marginea pozei. si azi de dimineata a luat D. cartea si cand a ajuns la poza a zis ca ii cresc alune in urechi copilului.

acum am scos tricicleta din balcon, tot de 2 ani nefolosita si i-am scos suportul ptr picioare, tot mestereste la ea cu "surubedita" si cu ciocanul.so 5-10 min pauza am.

am mai avut de dimi pauza tot atat ca i-am pus sol de spalat geamuri si o carpa in mana si sterge pana termina sticla. ii ajunge cam 2 zile o sticla.ad 2 sapt ca asa stergem noi praful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Soanso, multumesc de intrebare.Sora mea e ok.In sensul ca acel nodul nu este malign. Face tratament 3 luni cu Femicur parca, dupa aceea se va intoarce la control si atunci va decide drita la care merge daca e necesara indepartarea nodulului.

Sper sa gasesc un loc de munca asa cum mi-l doresc eu, desi nu va fi usor.Timpul le va rezolva pe toate.Uite, chiar sunt invidioasa pe Lavi , ca a gasit job cu progrma redus. Asa ceva mi-ar placea si mie, chiar daca asta ar insemna sa ma reorientez cu meseria.

Ce am mai citit? Binchy Maeve Nopti cu ploi si stele, John Irving A patra mana, Alice Hoffman Aici pe pamant, acum cites Jodi Picoult De la inima la inima, unele le-am citit in maghiara, altele in romana. Recuperez la greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

hello si de la noi!
Cata, condoleante, imi pare nespus de rau ca treci prin asa ceva! Multa putere sa mergi inainte!

L-am intarcat definitiv pe Stef de doua zile si-s cufranjuri. Nu am luat pastile, azi mi-am pus foi de varza, sper sa inceapa asa dea inapoi, ca nu-i prea interesant. Am o senzatie de disconfort total, mi-e organismul dat peste cap, demult nu am mai avut o asa stare nasoala. Aveti idee cam cat dureaza toata treaba? SI ce-as mai putea face, bea, manca?
In toata povestea asta a fost bine ca STef a acceptat cu stoicism regimul, vrea iubit si rasfatat la maxim la culcare, dar deja nu mai cere. Nu-i dau niciun fel de lapte, am incercat a treia oara sa-i dau cateva guri de lapte de vaca si l-a durut raaaau burta.Am sa mai incerc peste vreo saptamana, doua, sa ma lamuresc definitiv daca-i intoleranta la lactoza.

Va pup!

Feli, La Multi Ani pentru maine!Sanatate, fericire si multe bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Mandy, ma bucur ca ne mai povestesti. Chiar stai bine cu lecturile. Sper sa apara si un serviciu potrivit.

Ioana, ceai de salvie se mai recomanda. Eu mai mulgeam cate putin, doar pana disparea senz. de inconfort. Parca in 3-4 zile trece toata furtuna. Daca imi amintesc bine, parca si la Maria te-ai cam chinuit in per. asta, cu pastilele . Tin pumnii sa treceti cu bine!
Cu formula nu incerci la Stef? Sau fara lactoza?
Nici eu nu reusesc deloc s-o obisnuiesc pe Ana cu biberonul, sa facem tranzitia mai usoara. Vreau sa incerc s-o corup odata cand ii va fi tare foame/sete si nu va avea incotro. Desi, e o incapatanata...!!! Mai ales la mancare, de multe ori nu accepta sa manance decat cu manuta ei, ce vrea ea.

Am cautat si eu cartea cu 300 si ceva de povesti de la Crisan, dar n-am mai gasit-o prin librarii. Am gasit in schimb, tot de la Crisan, 56 de povesti - tare frumoasa si frumos ilustrata. Si am mai vazut 366 de povesti de la flamingo - interesanta, dar pozele sunt cam mici.
Oricum, Anuca noastra e prea mica pentru asa ceva, ea inca sfasie hartiile, ii trebuie carti cartonate deocamdata.

P.S. Nu i-am mai dat antibioticul caci a inceput sa-si revina. Yuppii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Cata draga si scumpa ,oh Doamne, ce veste tragica, condoleante, Dumnezeu sa-l odihneasca. imi pare tare rau de pierderea ta.
sa fi tare pentru Bia!

Nu am mai intrat , ne-au napadit bolile, nu grave, dar atit incat sa ma tina treaza + aparita primului dintisor + bobby refuza sa mai suga si oscilez intre trecerea pe lapte de vaca direct sau formula. rachie este o cocheta si o iubareata, nu se mai satura de ascultat povesti si de facut puzzle.
asteptam cu interes si nerabdare primavara.

va pup pe toate!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

O primavara frumoasa tuturor, cu mult soare si flori, o gramada!

Maria, la Maria am luat brocriptin si am fluierat la propriu, nu am avut niciun simptom, nicio durere, nimic. Acu' trag din plin:( Nu-i dau niciun fel de lapte, deocamdata, mananca de toate, in schimb, de rupe Ieri dimineata a mancat asa: un ou cu juma de felie de paine, o rosie, si o felie jumatate de paine cu magiun. SI ar mai fi vrut, dar l-am oprit.
EU zic sa nu te mai chinui cu biberonul, la mine niciunul nu a servit asa ceva. canita cu cioc direct.

cartea nu o iei pt acum, pt mai tarziu. O dedicatie pe prima pagina, sa-si aduca aminte ca a primit-o la 1 an.

Ina, sanatate multa!

Mergi la inceput