Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (65)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza
Si mai avem o bavetica care e ca un fel de mantie , se pune si pe manute si se leaga la spate. E foarte buna pentru mesele servite in oras


Teo a urat-o pe aia din prima. Nu mai manca tot chinuindu-se sa si-o scoata. N-am reusit s-o folosesc. Am 2, de la ikea.
Sa vedem Radu ce parere are, desi la cat e de calduros probabil nu o va suporta nici el.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Giuli eu am luat scaunelul de la prenatal din Feeria. Au reducere si inca mai au. A scris chiar ieri cineva ca mai au oferta . Daca nu ai luat inca , du-te sa il vezi. Indeplineste toate cerintele !!!!

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Moaaaaaaaaaaa pai si acum zici???
Zi-mi cat e ca sa-mi bag unghia in gat si mai tare!

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

alexam multzu pt info pt DA.musetzelul si galbenelele in apa in caditza direct?eu folosesc doar la clatit...dar poate tre sa pun si in caditza.


Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)



Si in apa din caditza ca sa actzioneze cat timp sta el acolo. Matei sta si 30 min la baita ca ne jucam... ...

Si dupa baitza ii fac masaj cu crema de galbenele si pun vit A pe petele uscate.

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Giuliana neuronul tau e cam obosit... Da-i liber cateva zile sa se odihneasca.....Hai mai mami ca ti-am spus de oferta inca de atunci Iti dau bataita ca esti cu capul in nori ...Pana la urma ai luat ceva ? Sau nu ?
Edit: te-am si sunat sa iti spun cat e....nu iti mai spun ca nu te vreau pe constiinta , mie imi place de tine asa cum esti , naturala, nu cu accesorii la gat

Joy uitasem sa iti spun ca ati fost 2 frumoase la botez De tati nu zic nimik , ca nu reusesc sa imi dau seama din poze care e.... Pup Sofia

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Giuliana neuronul tau e cam obosit... Da-i liber cateva zile sa se odihneasca.....Hai mai mami ca ti-am spus de oferta inca de atunci Iti dau bataita ca esti cu capul in nori ...Pana la urma ai luat ceva ? Sau nu ?

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit




Ca mare dreptate ai! Tre' sa-mi revin ca daca nu...e jale!
Am comandat Chicco Polly, am zis mai devreme



Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Si eu folosesc ceai de musetel si galbenele si mai nou si tarate in apa de baie. Sapun nu mai folosesc deloc, rana s-a inchis repede dar se mai vede. Ma bate gandul sa nici nu mai incerc o vreme dar parca e greu de indepartat surplusul de crema de scutec.
Babymom nu gasesc deloc poza aia m-am uitat deja pe mai multe dvd-uri back-up. E iremediabil pierduta :(

Ca sa gasesti un site pe care ai intrat poti sa te uiti in history. Daca vrei mai multe detalii scriu pm.

Cris credeam ca te exprimi plastic cu diploma. Super tare, vreau s-o vad si eu.

Musette era sa ma inec - dovlecelul de aur!

Alina enormitati de-astea o sa tot auzi.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza


Edit: te-am si sunat sa iti spun cat e....nu iti mai spun ca nu te vreau pe constiinta , mie imi place de tine asa cum esti , naturala, nu cu accesorii la gat

Printesa mea iubita Valentina [b]Soricelul meu iubit





Asta stiu dar oferta a ramas valabila inca de atunci??? Pfff si am mai fost in Feeria de atunci de cel putin 20 de ori. Mama lui de neuron!
Hai ca ma bag la somn poate-si revine. Vedem maine cum ne "simtem", sper sa-mi amintesc tot ce-am facut azi

Noapte linistita tuturor!


Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Laura e grozava faza cu lasatul in intersectie.

Ada imi pare rau de radu. Si fata mea baleste pe bluze, daca nu e body trage de ele si le uda. Dar vad ca e mai linistita. A si lui radu ii vine super wrapul.

Lumi am pus poza cu mine desfigurata la Zoozie.

Maine depun actele de cic. Sper sa mearga usor. Pe la 4 merg si la doctor pt bilantul de 4 luni. Nu se poate mama mai delasatoare ca mine.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Mamidestefan - sanatate multa lui stefan sa treaca cat mai repede. Tinem pumnii Izabelei sa aiba organism puternic si sa nu se molipseasca.

_giulianna_ - Edi e total, ca de altfel in tare pozele pe care ni le arati - mai mereu ii povestesc sotzului despre el, chiar in seara asta ne intrebam cum e suportul de baitza, are si un stativ?

Mergi la inceput