Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (14)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Merci , panda 77.
Am uitat DN 13.07.1983.
Imi spuneti si mie ce se vede la ecografie la 8 sapt?Trebuie s-o fac peste doua zile si-s nerabdatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Ana, bine ai venit, esti pe listuta!
Clau, sunt de acord sa ne intalnim, cum sa nu? Povestea ta cu Alessia cea cuminte m-a impresionat, ca Ilinca mea e o zvapaiata incorigibila. La cumparaturi doar cu ea? Poate in vis . Oricum, degetelele sa treaca, saracutza!
ionik, trebuie musai sa lucrezi la partea cu constipatia, ca altfel o sa ai mari probleme cu hemoroizii...si nu e usor, crede-ma! Schimba-ti alimentatia, mananca dimineata miere, in timpul zilei prune sau pere, nu stiu exact ce ar putea merge la tine.
Danuta, da, se poate afla sexul copilului asa devreme, dar nu e sigur. Dr. isi poate da sau nu seama si se poate hazarda sa-ti spuna sau nu.

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 10+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

se pare ca nici eu nu am fost trecuta pe lista..........asta e ....mai astept.
mai scriu odata datele mele in speranta ca asa va usurez munca
DN 11.06.1981,UM 03.01.2009,DNP 09.10.2009.


MULTUMESC SI O ZI BUNA IN CONTINUARE!
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Merci , panda 77.
Am uitat DN 13.07.1983.
Imi spuneti si mie ce se vede la ecografie la 8 sapt?Trebuie s-o fac peste doua zile si-s nerabdatoare.


Cu placere! Eu la eco la 9 sapt l-am vazut pe bebe miscand, capsorul delimitat de corp, niste membre abia desenate si cam atat. Ca la 2cm nu prea vezi mare lucru. La tine trebuie sa fie pe aproape.

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 10+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coras spune:

buna fetelor, dar harnicute mai sunteti, zau, am intrat sa va salut sa vad ce mai faceti, vaz ca vreti sa ne impretenim in parc eu stau in tineretului, poate am vreo vecina!
Noi azi avem 9 sapt si unde ma bucuram io de 3 zile ca nu mai ma simt rau de azi sunt iar in fortza cu greturile, somnolenta, cah...

9+
in asteptarea unei petite blonde cu ochii albastri!!! Sofia stai la mama in burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Merci , panda 77.
Am uitat DN 13.07.1983.
Imi spuneti si mie ce se vede la ecografie la 8 sapt?Trebuie s-o fac peste doua zile si-s nerabdatoare.


Uite, cam asta poti sa vezi la 8 sapt : http://www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html#week8


Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 10+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

panda77 - multumesc. Eu sunt in faza de documentatie . Cred ca o sa va mai bat la cap cu intrebari - cele care sunteti mai avansate sa nu mi-o luati in nume de rau... sunt cam emotionata.
Pup toate fetele

Doamne ajuta!
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Inca o data multumiri , panda 77! Abia astept sa vad si eu.
Despre sonolenta asta ce puteti sa-mi spuneti? Cam cat o sa mai dureze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

panda77 - multumesc. Eu sunt in faza de documentatie . Cred ca o sa va mai bat la cap cu intrebari - cele care sunteti mai avansate sa nu mi-o luati in nume de rau... sunt cam emotionata.


Ana, . Sa nu te prind ca nu pui intrebari! Este cel mai bun lucru pe care-l putem face, acela de a ne informa despre ceea ce se intampla cu noi si cu bebeii nostri. Cat despre emotii, bun venit in caruselul lor, de acum sa te tii, ca urmeaza o calatorie pe cinste! Asa ca sarcina usoara si la termen si bebe sanatos!

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 10+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

moni_iulia e prima data cand te duci la ecografie?
ai mai facut si alte analize pana acum?..........si pt toate celelalte viitoare mamici: la cat timp dupa ce ati facut testul ati mers la primul consult.....si ce analize vi s-au dat sa faceti?
nu stiu cum procedeaza medicii de-aici si as vrea sa stiu cate ceva din experienta voastra inainte de a-mi face programare la medic.
sunt tare dezorientata si chiar un pic speriata
poate ca par un pic cam sacaitoare sau chiar, dar cred ca e normal....e primul bebe.


7+

Mergi la inceput