Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Neata burtici!

mary, stai linistita ca nu vei pati nimic... asa visam de multe ori lucrurile care ne provoaca anxietate si de care ne temem cel mai mult. Si e valabila si reciproca, de a visa lucruri care ne entuziasmeaza profund.
iulia, nu esti singura care nu e trecuta pe listuta. Din pacate doar cateva fete se pricep sa modifice listuta si daca ele nu au mai intrat de ceva timp pe forum, nu prea avem ce face...eu as incerca cate ceva, sa vedem ce iese, dar nu promit nimic.
cristina, asa mai vii de acasa!

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 9+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_draguta spune:

Buna. sunt noua pe aici. am un baiat de 5 ani, Radu si asteptam un fratior sau o fratioara. data probabila a nasterii e 31 octombrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Si eu am un somn agitat.Cu tigarile n-a fost prea greu desi fumam mult(aproape un pachet). La o saptamana dupa ovulatie (deci inainte sa aflu vestea cea mare)n-au mai intrat. Am citit ca fac rau copilului si n-am mai putu fuma. O aprindeam ca s-o sting. Oricum aveam o banuiala ca s-a prins din prima. Mai nasol e ca acum am inceput sa visez ca fumez. Sper sa nu ma apuce vreo pofta. Cred ca e normal sa visam despre bebeii nostri atata timp cat stam stresate si citim tot timpul numai despre ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, vin si eu de la aspirante la fericitele burtici: sunt 4+ si vreau sa ma primiti si pe mine la odiseea voastra. La mine e prima sarcina si sunt... complet dezorientata.
Multumesc!

Doamne ajuta!
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Pentru o prezentare generala - ca am vazut ca sunteti toate trecute pe prima pagina. Ana Domnica ma numesc, data nasterii 20.02.1980; ultima menstruatie 21.01.2009; DPN cred 30.10.2009.


Doamne ajuta!
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Uraaa! Cred ca am reusit! iulia si unomnbun, sunteti trecute in listuta! Daca mai sunt si alte doritoare, poate ati mai scris in urma si nu v-am vazut, va rog sa-mi mai spuneti o data datele, chiar si pe PM, pana apar fetele "in drept" sa se ocupe de listuta. Sper sa nu fi facut vreo stricaciune, daca da va rog sa ma trageti de urechi .

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 10+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Bun venit noilor burtici!

Cu visele..eu visez numai aberatii...sau pe astea mi le amintesc.
Si mai visez ca fumez..
N-am mai fumat de pe 17 ianuarie seara. Deloc. Nici un fum. desi eram fumatoare inraita de peste 10 ani...de minim un pachet pe zi.
Zicea cineva ca nu poate fara macar vreun fum. E doar chestiune de vointa. Inchipuie-ti cat as vrea si eu...de fumez noaptea in vis..
Dar bebele nu are nici o vina ca suntem niste vicioase...
La mine toata lumea zicea ca la cat sunt de fumatoare inraita...nu o sa ma las vreodata. Nici macar eu n-am crezut ca sunt in stare.
Plus ca...asa...pt sufletelul meu...eu de fapt nu m-am lasat...am luat doar o pauza pt bebe si apoi alaptat. Apoi mai vedem..:)))

Despre sexul lui bebe..noi vrem baietel...Razvan Alexandru. Ne-am gandit si la fetita...ii zicem Liana. Inca ii mai cautam al doilea prenume.

V-am tot auzit cu ecograf si aflarea sexului. Pai se poate afla sexul lui bebe asa devreme, la ecograful pt dublu test?


Sa aveti o zi buna!

Dana 10+


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

panda77 - vreau si eu pe listuta multumesc. Datele mele sunt putin mai sus, daca trebuie le rescriu!
Fetelor, voiam sa va intreb si eu despre cafea. E ok una mica dimineata? sau mai bine renunt de tot? Eu am fost o impatimita a cafelei - beam si catre 3-4 pe zi.

Doamne ajuta!
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Am fost si eu la eco, a ramas un singur sac cu embrion, e totul in regula cu el.
Acum partea mai putin placuta: sunt constipata si ies numai cu sange, am palpitatii si mai mi se incetoseaza privirea si ma doare capul.
De obicei sunt hipotensiva dar acum, cine stie. Ideea e ca ma simt cam pierduta, obosita. Hormonii joaca in mine.....
Sper sa treaca si asta ca ma simt cam sfarsita.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Ba eu ma intalnesc cu Roxxy!
Si cu restul, chiar vreti sa punem de o intalnire intr-un parc comun, unde sa ajunga toata lumea...din Bucuresti sau de aproape din pacate, nu cred ca fetele din UK o sa ajunga...
Si ma gandesc sa facem intalnirea in martie, dupa eventualele eco de 12-14 saptamani , paote la sfarsitul lui martie, mai da un pic de iarba, mai iese si soarele, ce ziceti?

Eu stau in zona 1 Mai (Ion Mihalache, domenii), dar vin cu masina oriunde. Bine, nu vin la...Suceava sa zic. Am ales aiurea nu va suparati.

Cristina si Panda si ROxxy, ne putem intalni si cu burtici si cu pitici, ce ziceti? Odata pt pitici sa se intalneasca sa socializeze, sa inteleaga ce fac mamicile pe calculator cand nu asculta...La Vaca Lola si cu burtici pentru noii pitici. Hai ca vorbesc in versuri.

Aseara si-a prins pitica mea manuta la usa, la cantul usii si a plans de mama mama, avea degetelele albe si ulterior o unghiuta vanata. intr-un final s-a linistit, dar a ramas un pic speriata, dupa ce ieri si tot timpul a fost atat de dulce, draguta si jucausa (si smecherita asa), se joaca singura, se alinta, e f cuminte, am mers impreuna, doar noi doua cu masina la cumparaturi, la Angst si a fost super cuminte, la coada, printre rafturi, in piata etc. E foarte matura
O mai laud mult? O laud ca e a mea si sunt indragostita de ea pana peste cap!

Despre vise, cica visele dni perioada sarcinii sunt provocate si de fluctuatia hormonilor. Eu aveam vise ciudate dupa ce am nascut, din cauza lipsei de somn, o luasem usor pe aratura si chiar daca dormeam 2 minute sau 1 ora visam puternic, povesti, filme, totul f rapid, ma sculam obosita si cu puternica prezenta a visului inca in minte. Nu stiu daca cunoasteti senzatia, se estompeaza in timpul zilei dar la trezire e jale. Si visam asa de 4-5 si mai multe ori pe zi/noapte. Foarte obositor sa dormi

va pupam

Clau 10+ si Alessia Maria 13 iulie 2007

poze cu noi




Mergi la inceput