Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Seara buna si de la noi

Desi stau acasa, ma iau cu copii, cu aranjat prin casa, papa zilnic ..asa ca seara pic franta si nici nu mai deschid laptopul, dar asta seara am fost hotarata, asa ca v-am prins din urma
Eu nu simt inca miscarile, desi sunt la a 4 a sarcina, deci ce a vazut saracul uterul meu…, dar maine merg la eco (nu stiu exact daca imi face DT) sa vedem ca suntem bine, pliul nucal si alte cele…si poate cine stie vedem ce este. Si dupa ziua de maine declar oficial sarcina, imi anunt si eu copila de ce o asteapta. Mi-e cam teama de reactia ei

elle- cum se simte Evita, dar tu? ai reusit sa stai acasa? poate ai scris la clopotei, dar nu am reusit sa citesc, iar acolo aveti o viteza impresionanta. Inca o data MULTUMESC pentru petrecere

Lutoniana- si eu visez foarte mult si mai ales bb- baiat. Ieri noapte chiar ii dadeam sa suga si avea niste oute mari , ca il chemasem pe sot sa vada si el.O fi baiat…oricum nu avem preferinte. La prima sarcina cu Laura, nu am fost deloc stresata, eram si foarte tanara si nu am decat amintiri foarte placute. nu vise, nu dureri excesive...pluteam...

Cristina – ana, si mai era cineva- care vrea neaparat fata. Ai mei parinti si-au dorit foarte tare fata, si au facut 3 baieti pana am aparut eu. Imi povesteste mama ca atunci cand i-a spus dr « sa va traiasca fetita », a zis ca nu ii venea sa creda, si a vrut neaparat sa vada minunea. Asa ca aveti grija

Monica-dicut- tinem pumnii pentru analize

Unombun- eu voi lua elevit de la 12 saptamani, pana atunci doar acid folic.
eu zic ca nu are nici o treaba, ca pisu vine pe uretra.


Roxxy- super veste ! bravos ! Ma bag si eu la intalnire. Cristina- eu stau in 13 septembrie. mai e cineva in zona?

Ionica- multumim devizita. Sa iti traisca « fecioara » si nastere usoara pentru berbecuta


Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 11+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Cu cea mai mare placere. Offf, stam asa de departe una de cealalata. Eu stau pe Teiul Doamnei, Colentina.



Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Roxxy, dar cu noi nu vrei sa te vezi?
Eu stau in Militari, langa Cora! Mai e cineva pe aproape?

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 11+
POZE


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o super fericita 11+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumim .
Nastere usoara si o berbecuta sanatoasa, vesela si mancacioasa.



Citat:
citat din mesajul lui ionica

Fetelor ,

Imi bag un ochi la voi in odisee dar sa va felicit pe toate care veti deveni mamici cat mai curand.
Acum 3 ani ,am adus pe lume la data de 6septembrie 2006 o fecioara pe nume Sophia care m-a transformat intr-o mamica mega fericita.
acum,sunt pe ultima suta de metri la odiseea ghioceilor,voi naste o berbecutza surioara Sophiei.
Curaj la toate, fecioarele si feciorii sunt asa de dragalasi ca-ti vina sa mai faci unu cat de repede poti.

Sophia 2ani 06.09.06
+35 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy



Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o super fericita 11+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Gegea, mancarea pentru mine e una dintre placerile supreme!!! Imi plac chestiile deosebite, imi place sa merg la restaurant si sa descopar mancaruri noi, desi cu gatitul nu prea le am! Acuma sa nu va imaginati ca sunt vreo gurmanda care nu se mai opreste. Eu sunt din aia cu curele de slabire, hi,hi, ca vreau sa fiu manechin pana ies la pensie. Dar si cand e vorba de ceva bun de papa, nu ma dau in laturi deloc. Prietenii mei cei mai buni sunt din Zalau, si cand merg pe la ei pe acasa e orgie culinara! Mananc fara numar, fara numar, ca fac ardelenii astia o mancare dementiala!!!
Panda, stai linistita ca Ilina e preferata mea de departe dintre toate fetitele pe care le cunosc!!! O dulceata, mi-e dor de ea rau de tot!!!!
Miha, tin pumnii stransi pentru maine la eco!!! Si sunt tare curioasa cum va reactiona Laura!
Ionica, nastere usoara si bebe perfect!!!!
Unombun, daca ai senzatia ca utrogestanul nu se absoarbe in totalitate, sa stii ca poti sa il iei si oral. Da ceva senzatii de ameteala, dar trec dupa ce te obisnuiesti cu el!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 11+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Eu cea mai mare parte le-am luat oral. Doctorul mi-a spus ca asa se pastreaza mai bine in organism. Se pare ca a avut dreptate pt ca mi-a trecut hematomul in 5 zile. Problema e ca la o ora dupa ce le iei oral ti se face super rau, niste ameteli groaznice. Pe mine ma scoteau din circuit vreo ora. Acum le iau si asa si asa. Parca m-am mai obisnuit cu raul .



Citat:
citat din mesajul lui unombun

ce ati facut voi in situatia urmatoare:luati capsula vaginala cu utrogestan si na,vine pisu repede.ce se intimpla cu substanta aceea ? se resoarbe repede progesteronul?/Daca stau fara sa beau apa seara ma ia setea rau,rau si ma risc de vreun herpes..multumesc frumos.


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o super fericita 11+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ButterflySim spune:

Unombun - nu are treaba utrogestanul cu urinatul pt ca nu il bagi acolo pe unde faci pipi. Utrogestanul e in vagin iar canalul urinar e la exterior deci fa pipi linistita ca nu se scurge utrogestanul.

Uite un link sa vezi cum sta treaba acolo
http://www.ginecologie-ro.com/www1/tabid/148/Default.aspx?&articolid=9

9+

Simm

Povestea noastra http://butterflysim.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

intr-adevar sunteti foarte harnicute......s-a scris intr-una pe-aici si mi-a luat ceva timp sa citesc tot.
panda77pt raspuns......asa ma gandesc si eu..........dar sa vad cum fac sa ma pot intelege cu un medic de pe-aici.sunt fericita ca de ceva timp nu ma mai doare burtica si n-am avut nici un fel de scurgeri pana acum.........dar asta ...cu siguranta nu inseamna ca totul e ok.
si sotul meu ma cearta ca nu merg aici la un consult mai ales ca in ultimul timp nu prea am pofta de mancare sau chiar dau afara tot ce mananc...ca ieri de exemplu.
vad ca mai nou se vb de vise si de sexul copilului.............eu inainte de a-mi face testul de sarcina am visat un copil si in plus am avut si o senzatie ciudata dupa acel vis....senzatie ca sunt insarcinata....de-atunci am mai visat de cateva ori bebelusi.....cu toate ca batranii spun ca nu-i bine sa visezi copii......in fine....nu ma iau dupa ei,ci vreau sa fiu optimista si sa ma gandesc ca totul va fi bine cu bebe pana la capat.
in leg cu sexul copilului..... avand in vedere ca e primul.....nu conteaza.... sa fie sanatos, asta e tot ce ne intereseaza............noi il asteptam cu nerabdare,fie ca-i baiat sau fata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1sweet_angel spune:

la subiectul legat de medicamente nu ma pot baga ...caci asta e prima sarcina......si cum nu am fost la medic de cand am aflat ca sunt insarcinata.....
tot ce iau e acidul folic pe care mi l-a recomandat doamna dr.inainte de-a ramane si despre care am citit ca e bine sa-l iei mai ales in primele saptamani de sarcina.......insa nu stiu cu exactitate pana in a cata saptamana se ia sau daca afecteaza cu ceva sarcina daca le iau mai mult timp....

salutari la burtici si sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Bunaaaaaaaa. In sfarsit au mai ramas doar doua zile pana la ecografie. Abia astept sa-l vad pe bebe. Data trecuta s-a vazut doar un punct. Cam ce se vede in saptamana a 8-a?
Ma adaugati si pe mine in lista? V-am mai rugat o data da' se pare ca nu s-a sesizat nimeni. Nu mai stiu exact ce trebuia trecut. UM 05.01.2009 , DPN 12.10.2009 , dr Anghel Georgiana - Cantacuzino.
Iulia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata
Eu in perioada in care am ramas insarcinata visam noaptea ca aflu ca sunt insarcinata si regretam ca fumasem atata timp fara sa stiu de bebe....visele alea m-au facut sa le mai reduc,iar dupa o luna chiar am aflat ca sunt insarcinata
Acum insa,visez ca am avorturi spontanema rog sa nu se adevereasca si astea...cu toate ca eu consider ca am trecut de cele 3 luni mai critice.
Sapt asta merg la eco 4D

Poze cu noi

12+ si de Alex (2 noiembrie 2007)

Mergi la inceput