Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Eu am luat zilnic de cand am aflat ca sunt gravi (eram in 3 saptamani). Timp de o luna am luat si cate o tableta de acid folic impreuna cu Elevitul.
Referitor la listuta, te-as trece cu cea mai mare placere daca as stii cum. Desi sunt la a doua Odisee, recunosc ca sunt o mare lenesa si nu am invatat niciodata cum se deschide un capitol nou sau cum se fac modificari in lista de inceput de capitol .



Citat:
citat din mesajul lui unombun

va rog,vreau si eu pe listuta.Sunt si eu burtica de octombrie,de citeva zile am trecut datele mele pe paginile de la burtici nr.13,,va rog sa apara si la listuta principala..multumesc
pentru ca eu sunt mai noua,scuzati-ma de intrebare,a luat cineva elevit din sapt 5 de sarcina?iertati-ma si multumesc.


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o super fericita 11+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Clau, pai poate o punem de o intalnire cu piticii nostri cand o mai iesi soarele. Din pacate eu nu mai am masina (imi vine sa-mi dau pumni ca am vandut-o ) asa ca poate ca gasim o zona accesibila pt amandoua .

Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o super fericita 11+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Unombun, poti sa iei linistita Elevit. Si neaparat acid folic!
Gegea, soryyyyy, ca ti-am facut pofta!!!! Vroiam sa va mai zic ce mananc mai nou, dar mai bine ma abtin ca o sa imi iau rosii in cap in curand de la voi!
Fetelor, ma gandeam sa facem si noi un album cu poze, unde sa trimitem poze cu noi si bebeii nostri. Ca parca altfel vorbesti cu cineva despre care stii cum arata! Eu de exemplu sunt curioasa sa va cunosc!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 11+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Roxxy, dar cu noi nu vrei sa te vezi?
Eu stau in Militari, langa Cora! Mai e cineva pe aproape?

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 11+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Unombun eu iau elevit din saptamina 5... Elevitul are 0.8 mg acid folic adica dublu fata de necesarul zilnic in perioada asta si nu numai, are complexul B si minerale. Deci daca ti s-a recomandat de catre medic, e ok, ia-l linistita.
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Roxxy, dar cu noi nu vrei sa te vezi?
Eu stau in Militari, langa Cora! Mai e cineva pe aproape?



Heeeeei! Nu cumva vrei sa-l indepartezi pe Andrei de Ilinca? Fii cuminte, Cristina, ca mai iau dupa tine!

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 9+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana


Gegea, soryyyyy, ca ti-am facut pofta!!!! Vroiam sa va mai zic ce mananc mai nou, dar mai bine ma abtin ca o sa imi iau rosii in cap in curand de la voi!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 11+
POZE


Trebuie sa recunosc ca ai un stil deosebit in a vorbi despre mancare, noroc ca nu te si vad mancand, ca probabil ar trebui instantaneu sa imparti farfuria.


Geani 11+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

multumesc pentru sfaturi,cu elevitul.Dar cum va luati voi calciul din alimente(lactate?se absoarbe de catre organism?eu si inainte consumam iaurt,lapte,etc,dar greu,greu sa se absoarba)si acum nu e voie calciu pastile.In plus,acum maninc ca o vrabiuta,cum maninc mai mult,cum parca se pune un dop,nu stiu ceva la stomac si ca sa nu vomit termin cu mincarea.
cineva a scris de dureri de frunte.De la inceputul sarcinii am avut dureri de frunte,o colega mi-a spus ca asa a dus-o si ea pina pe la 4 luni.
datele mele;d.n.13.10.1970,um.16.01,2009-multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

ce ati facut voi in situatia urmatoare:luati capsula vaginala cu utrogestan si na,vine pisu repede.ce se intimpla cu substanta aceea ? se resoarbe repede progesteronul?/Daca stau fara sa beau apa seara ma ia setea rau,rau si ma risc de vreun herpes..multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Fetelor ,

Imi bag un ochi la voi in odisee dar sa va felicit pe toate care veti deveni mamici cat mai curand.
Acum 3 ani ,am adus pe lume la data de 6septembrie 2006 o fecioara pe nume Sophia care m-a transformat intr-o mamica mega fericita.
acum,sunt pe ultima suta de metri la odiseea ghioceilor,voi naste o berbecutza surioara Sophiei.
Curaj la toate, fecioarele si feciorii sunt asa de dragalasi ca-ti vina sa mai faci unu cat de repede poti.

Sophia 2ani 06.09.06
+35 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput