Copilasi din 2002 *56* Alaturi de Emma !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

La multi ani, Ema!

Mira, ai niste copii superbi!
Cristina22 , Sara e bine. Ieri a fost cam morocanoasa. Nasul infundat, dureri de cap. Nu stiu insa daca reale sau au fost dureri anti-invatat , dar am dragalit-o si am lasat-o in pace. La ce vot mergeti? Ce votati?
Dodo, matinala e Isabelle .
CristinaC, noi nu am luat martisoare cu noi [q. Imi pare tare rau, mai ales ca imi pregatisem o cutie.
Nicoleta, ce fac baietii?
Katty, sanatate multa lui Andrei!
Nina . Ce mai face Cristinuca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:


Ema

Noi suntem bine..inca nu am luat martisoare,da sper sa ajungem cat mai repede ca de abia l-am convins pe Andy sa ia martisoare si nu bijuterii..mi-a tot aratat ceva margelutze,ca i-ar placea sa le duca Dariei

Nina votat frumusetea de fetitza

Katty cum mai sunteti?Cum e Andrei

Cristina_C noi daruim martisoare..lu Andy ii face mare placere

Dodo ce burtica frumoasa..mai asa putin!!Ai emotii??Eu aveam cu carulFelicitari ptr Bogdan

CristinaD multa santate SArei,am votat-o si pe ea..e tare frumoasa balerina

Mira ce copii frumosi!!

Cris cavalerul..lasa ca va scrie el si frumos

VA pun un filmuletz sa o vedeti pe Alexia la 5 luni jumate



O zi minuntata tuturor

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata, mamici!

La multi ani, EMA!! Sa fii sanatoasa, sa fii fericita, sa ai un dram de noroc si sa aduci multe bucurii parintilor cu realizarile tale!!! Mari, sa-ti traiasca printesa, si sa evolueze cat mai frumos si bine!!!

Cand credeam ca s-a incheiat cu burtica lui Andrei a reinceput "distractia"!
Azi dimineata iar a avut un episod de asta-data diareic, il durea burtica, i-am dat jumatate de pastiluta de furazolidon si l-am dus asa la gradi. Ii ducea la teatru si am rugat-o pe educatoare daca nu e ok, sa nu-l ia cu ei, sa-l lasa acolo la gradi cu asistenta!
L-am programat la doctorita lui pediatra maine, poate ne da sa ii facem un copro sa vedem ce are!

Cristina_C, si noi ducem martisoare la gradi, o sa iesim intr-o dupa-amiaza sa luam pentru toata lumea, nu dam din cele vechi, nu are farmec, luam pe caprarii: educatoare, ingrijitoare, asistenta de la cabinet, fetitele toate, doctorita lui, in familie, bunica, matusica, verisoarele etc...

Laura, Alexia e minunata, mi-a placut mult de tot filmuletul! Mai are putin si-o ia din loc, cum scriai si tu in titlul filmului!

Mira, aseara am vazut o parte din poze, azi cand am intrat iar mi s-a parut mie ceva schimbat, ai schimbat locul de incepere de vizionare!! Asa e, n-ai timp sa te plictisesti cu ei!! Am si vazut!
Eu ma refeream ca ma plictisesc la munca, n-am niciun task de facut, am tras tare saptamana trecuta si mi-am incheiat luni 3 rapoarte, si acum somez! Acasa nici gand sa ma plictisesc!

Nina, multumesc de poze, le-am admirat, si am remarcat cat de mare s-a facut Eszter, parca mai ieri era bebelus, acum sta in picioare! La multi ani si pentru Medeea, nepotica mai mare pe care ati sarbatorit-o, n-am apucat sa-i urez! Ce tort minunat! Tu l-ai facut?

Devoska, sanatate Sarei! Crezi ca se prefacea? Io una nu cred, asa sa fie de smecheri de mici?

Nicoleta, tot stresata? tot obosita? sau esti mai bine?

Cristina22, , nu-s' de ce am avut ieri dispozitia aia! Dupa ce mi-am pus cele trei citate la semnatura, taticul unei prietene de-aici de pe forum de la alt subiect a murit, e devastata saracuta, si mi-am dat seama ca fiecare vorba de acolo e adevarata!

toata gasca!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Ema !
Sa cresti sanatoasa si voioasa,
sa-ti bucuri mamica si pe cei ce te iubesc mult !
Petrecere frumoasa si daruri pe masura !

Felicitari, Mari !
Sa iti mereu umple sufletul de bucurie, printesa ta !


Buna, dragi mamici !
Sunt pe fuga, dar revin, mai tarziu. pana atunci, va las cu pozele noastre din februarie, despre care pomenea katty.
Multumesc pentru voturi, tuturor !
O zi cat mai faina ! pe curand !




Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Draga Ema, sa fii sanatoasa, sa ai o viata senina, cu mult noroc si fericire, Dumnezeu sa te ocroteasca si sa iti netezeasca drumul spre o viata minunata! La multi ani fericiti! Mari iti urez si tie multa putere si incredere si visele toate sa ti se implineasca!Katty , sper sa nu fie grav cu burtica lui Andrei, noi am trecut prin vreo 3 episoade destul de urate astfel incat imi e groaza sa ma gandesc, asa ca ii urez din suflet sanate multa si sa ii treaca rapid burtica.Dodo, foarte frumos scrie Donu, felicitari si la mai multe succese!Nu am apucat sa spun ca si mie imi place mult numele Isabelle.Cristina, aha, deci votezi de doua ori , ia uite, nici nu siam ca avem o impostoare printre noi.Laura, tare dulcica Alexia, daca mai vad multe filmulete d-astea ma apuca nerabdarea sa apara bb mai repede.Noi nu mai avem noutati. La noi vine toamna, in afara de cateva zile caniculare si alea de pomina, a fost cam rece vara asta, asa ca si azi am avut 19 grade insa vineri iar avem amenintare de incendii, 35 de grade dar cu vant din ala puternic care face ravagii.


Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.
my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

fetelor va multumesc pt urari, pe blog http://florina-emilia.blogspot.com/ gasiti poze cu Ema si de la petrecerea de ieri, unde au fost inca 4 copii autisti...s-au simtiti minunat, au cantata, s-au bucurat , sau mancat tort...azi s-a sarbatorit la gradinita cu bomboane... iar sambata cu varul ei si cativa vecini.
A primit o multime de daruri Ema, deja i-am schimbat garderoba,a primit si o multime de jucarii, carticele de colorat, culori... a fost filmata de tv local...
o sa postez si poze de sambata...,va fi imbraca ca o domnisoara- a primit o rochita si bolero suberbe de la vecinul ei Petrisor
va multumim pt ca sunteti alaturi de noi


http://florina-emilia.blogspot.com
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La noi a revenit iarna cea friguroasa, Lucia ! Hai la , ca e tarziu pentru tine !
Laura, ce scumpa e Alexia ! I-au iesit dintisorii, ca tot sa roada jucaria.
Cristina_D, sanatate Sarei, sa fie plina de energie pt. petrecerea de ziua ei !
Va pregatiti ? Pe cand va fi ?
Cristinuca e langa mine, ca nu s-a tinut ora de dans si a venit la mine cu buni si pune la stampile...si face calcule pe calc. de birou... Mergem impreuna acasa.
Cristina_C, ce frumos din partea tatalui tau ! Imi aminteste de tatal meu, care la fel facea, in fiecare an.
Ce face Robert ?
katty, sanatate si sa fie ceva trecator cu burtica lui Andrei !
Pomeneai de tatal unei prietene de pe DC. E vorba despre tatal Gabriellei1 ?
E greu, foarte greu cand iti pierzi unul din parinti.
Sa ii tina Dumnezeu sanatosi cat mai mult timp posibil !
O zi faina in continuare, fetelor !





Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La multi ani, Ema!
Felicitari, mari, pentru tot! Si cat mai multe vise implinite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Mari-e tare frumoasa Ema!

Lucia-daca tot m-ai prins, uite ca acum continui si mi-l aduc pe Andrei complice

Katty-mare dreptate e in acele citate.Doar ca noi fiind prinsi in iuresul cotidian, nu reusim sa constientizam toate astea.Imi pare rau de prietena de pe forum.

Nina-inca nu am vazut pozele voastre de pe februarie, dar il chem imediat pe Andrei si ne punem pe vizionat.

Laura-e grasunica Alexia.Mi-e drag pampersul ala mare... zici ca e o broscuta!


cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anina_n
katty, sanatate si sa fie ceva trecator cu burtica lui Andrei !
Pomeneai de tatal unei prietene de pe DC. E vorba despre tatal Gabriellei1 ?
E greu, foarte greu cand iti pierzi unul din parinti.
Sa ii tina Dumnezeu sanatosi cat mai mult timp posibil !
O zi faina in continuare, fetelor !



Nu, Nina, nu e vorba de Gabriella1, e vorba de tatal Catutzei, de la Leoaice...
Mari, am vazut pozele, multumim! E frumoasa Ema!!! Sa dea DD sa o vedeti complet refacuta!


_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput