Gravidute&Mamici de IASI (82)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

LA MULTI ANI MONICA! Sanatate multa si numai bine!


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celia
Miha , eu nu-ti trimit ucenici , eu trimit doar consumatorii...inclusiv eu.

Bun bun...Sunt importanti si consumatorii,ca doar n-om manca numai noi.


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz
Daniela, ai fost sa te interesezi la cresa? Cum e?

Daca voi mai avea loc de munca dupa ce mi se termina CIC-ul va trebui sa o dau si eu pe Amira la cresa. Bunica cica e cam batrana sa fie in stare sa mai alerge dupa nepoata.
Inca o problema pe lista...


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Si eu am vazut o burtica frumosa
Oana a fost soacra mea si a vorbit cu asistenta si i-a zis ca prin aprilei incep inscrierile. Eu am trecut azi pe acolo dar era tarziu, in jur de 17 si nu mai era nimeni pe acolo.

Azi iar m-a enervat soacra-mea. Avea programare la doctor la 16 si am vorbit sa vina sa stea cu fata. La 15,30 ma suna si-mi spune ca nu mai ajunge Noroc ca a putut veni sotul repede si am ajuns intr-o fuga la doctor, dar mi-am facut niste nervi!!!!!

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Daniela multumesc! Nasoale faze cu socrela!
Pe a mea soacra o mananca "undeva" ca stau eu 4 ani acasa si ma tampesc! Auzi purtare de grija! Si vine si cu solutia: sa stea Bogdan acasa cu Matei de la 1-la 2ani! I-am zis ca vom vedea NOI ce vom face pana atunci! E adevarat ca ma gandesc si eu la aspectul asta, dar daca am doi copii, trebuie sa ma ocup cum trebuie de amandoi! Nici sa ma intorc la munca si sa nu fiu linistita pentru ca copii nu sunt "la locul lor"! Ma gandesc deja ca pe David sa-l dau la gradi cu program prelungit de la 3 ani! Ce ziceti- sunt eu cumva cu capul?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 28+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Bun... revin si eu la calculator

In primul rand LA MULTI ANI !!!!! MONICA sanatate, fericire si noroc in viata...

alynta in al doilea rand ... am vazut burtica frumoasa...sa ai o sarcina usoara in continuare... si sa fiti amandoi sanatosi...

Darius azi a fost in continuare mofturos... dar vad ca suport cu bine si fara nervi ....pe langa mofturi... ca sa fie lista complecta nu sta locului o clipa

ma duc la sot si la strunf.... va doresc noapte buna si ne auzim miine la o cafelutza...

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Monica, ma bucur pentru tine, ca ai avut o zi frumoasa, cu surprize placute.

Alina , cred ca discutiile cine si cat sta acasa trebuie sa fie la nivel de familia voastra, tu, sotul si sa aplicati ce e mai bine pentru copii. Eu nu contesc ca sunt tati care se implica efectiv in cresterea copiilor sau in treburile ospodaresti dar totodata nu vad nici unul care sa faca fata zi de zi ani la rand nici unui copil, dar la doi...Asa ca decizia va apartine ...
Daniela ,si soacra ta ...bine ca a salvat situatia fiul ei ca altfel ajungeau niste tigai pe undeva....

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Miha , asa ajutoare ai? O sa vada bunica ce pierde...
Dar ,intr-un final, ca sa nu existe dicutii ...cred ca tot varianta de cresa e cea mai acceptata.

La mine maicamea ma bate la cap sa i-o las pe Andreea , sa stea la ea... , cu ocazia asta sa o dezobisnuim de san.

Ani , vad ca sotul iti da liber...frumos, sa o tina tot asa, macar la sfarsit de saptamana.

Oana , ce ne mai zici de baietii tai? Tu ce mai gatesti? S-a ars mazarea?

Kriss, 10% inseamna ca nu era asa de rau sa fie pozitiv testul. Sa fie atunci cand vrea DD, ca dpdv al nostru niciodata nu suntem pregatiti...

Raluuuu...tu apari aici doar pentru urari? Eu vreau sa aud cand vine barza la voi.

Ce stiti de Diana? Ce-i fac zgatiile? Cum a trecut peste sesiune?

Oana8188 , ce face dulceata?

Michelle, ce mai gateste bucatarasul?

Ella, Biencuta voastra ce mai face?Cum suporta plecarile voastre la micile distractii?

Raluca , Casian e mai bine?

Fetelor eu astept ziua si locul de intalnire...

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27
Pe a mea soacra o mananca "undeva" ca stau eu 4 ani acasa si ma tampesc! Auzi purtare de grija! Si vine si cu solutia: sa stea Bogdan acasa cu Matei de la 1-la 2ani! I-am zis ca vom vedea NOI ce vom face pana atunci! E adevarat ca ma gandesc si eu la aspectul asta, dar daca am doi copii, trebuie sa ma ocup cum trebuie de amandoi! Nici sa ma intorc la munca si sa nu fiu linistita pentru ca copii nu sunt "la locul lor"! Ma gandesc deja ca pe David sa-l dau la gradi cu program prelungit de la 3 ani! Ce ziceti- sunt eu cumva cu capul?!

Alina, scuza-ma, dar nu m-am putut abtine.
Nu ajung eu des pe-aici, dar peste asta tot am dat si m-am distrat, pe bune.
Eu zic ca in niciun caz nu esti "cu capul", cum zici tu, vezi-ti de treaba.
Pot sa mai rad odata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Ma tot intreb: oare de ce Monica nu ne-a chemat drept ajutoare la toate torturile alea pe care le-a mancat azi?
Ma gandesc la glicemia ei, saraca

Mergi la inceput