Gravidute&Mamici de IASI (82)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Eu cand aveam 6 luni ma disperam ca nimeni nu-si dadea seama ca sunt insarcinata si ma speriau ca o sa am copil mic.Si cand s-a rupt apa am ramas plata de o intrebam pe Mihalceanu unde e copilu meu?Si ea radea in hohoteDar a fost chiar marisor 3kg600

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Poze mai noi cu David:

http://community.webshots.com/album/570232868SGGmBn

Teo uite burtica de la 8 luni cu David:

http://good-times.webshots.com/photo/2616507030100722791uRXZuZ


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 28+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Oauu Alynta era mare si frumoasa si prima data.Si l-ma vazut si pe David e baiatel in toata regula

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Alina , ce burtici...frumos... Abia il asteptam pe Matei si sa ne impartasesti cum va fi David langa fratiorul lui.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Saluty!

Am tot asteptat tortul de la Vaslui... Poate ma urc in tren si o pup live pe Nonna. Si pap si tort. Pana atunci insa....


La multi ani, Monica!!!!

Sa ne traiesti 1000 de ani si sa te bucure baietii. Si mai vino pe la noi...(cu sau fara tort)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Asa, am vazut o burtica frumoasa-frumoasa. Si mai-mai ca mi se facu dor. Dar lasa, uite, las pe altii inainte. Kriss, cum zicea si Alina, bb2 sa vina cand considera Dumnezeu ca e bine. Ca asa, daca stam sa ne gandim, niciodata nu suntem pregatiti.

Teo, nu imi trimiti si mie lista cu intrebri pentru cresa?

Celia, ce cretofolina frumoasa ai! Ai pus putine poze. Mai vrem.

Daniela, ai fost sa te interesezi la cresa? Cum e?

Michelle, ce mai faceti? Pe unde va mai plimbati? Pe tine nu te-am mai ispitit cu nimic pe la bucatarie? Nu ne-ai mai aratat nimic din bucatele facute de tine? Sau de acum l-ai bagat pe Domi in bucatarie si tu te-ai scos. Tr sa spun ca ai un bucataras pe cinste.


(fug, ca-mi ard mazarea, daca ma mai intind la vorba)


Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna ziua si de la noi... ca sa nu ne dati disparuti

noi ieri am lenevit in casa... cei drept... ieri mi-am incarcat bateriile....am dormit de la 2.30 pina la 9... sa trezit sotul la 6.30 si ia facut lapticul pt Darius si la 6.45 ia dat tot el sa pape si la si schimbat pampersul... apoi darius a adormit la loc... si a mai dormit si el un pic ... pina la 9... pe mine nu ma trezit deloc... deci am ajutor. eu de la 11 am facut mancare pina la 14 cand iam dat sa pape strengarului... dupa care am plecat la partier ( la socrii) am papat impreuna...
NOUTATI: ieri la socrii... strengarul a papat sfecla rosie fiarta... ia placut....
de sambata ... nu prea mai papa asa cum papa.... m-am uitat la gingii si se vede 2 pete albe... speram sa sparga o data... asera a plans si mi-a facut si febra... si acum are 37.9... dar inca nu iam dat paracetamol... il mai las un pic
AM o intrebare: PANADOLUL e mai bun decat Nurofen ... ca nu mai am nici un siropel si trebuie sa ma duc sa cumpar... in caz de febra

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Alina, am vazut burtica. e foarte frumoasa!si tu esti foarte radioasa si fericita!
Sa va zic ca mi-am luat un sure check si il facusi cu teama pe la pranz? e negativ!da` ma incearca niste greturi..cred ca e pt. ca tot ma gandesc:))cred ca e prima data cand fac un test si imi doresc 90 % sa fie negativ:)
Celia, bine ca a trecut sesiunea! am reusit sa vad cretulina ta. f frumoasa! a mea a fost tunsa aproape 0 acum vreo luna si a inceput sa ii creasca perisorul..bunicele spera la niste zulufi ca la a ta:))(sotul are parul cret, eu ondulat)



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank"> my page

Cristina si Alessia Stefana
Craciun 2008
Februarie 2009
Hainute pe comanda

Shopping pt.copii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Kriss,Teo, Oana si Celia multumesc!
Celia salutari, ca nu am mai "vorbit" de mult! David cred ca o sa-l cam sufoce cu dragostea pe cel mic, la inceput!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 28+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Multumesc de urari. Mi-am facut timp sa ajung la calculator caci eram sigura ca n-ati uitat de mine.

Azi m-am sarbatorit la scoala. Cind am intrat in clasa aveam un tort pe catedra pe care scria La multi ani Doamna diriginta, cu luminari si artificii si toti elevii erau in picioare si mi-au cintat La multi ani.
Am fost tare emotionata...Si am impartit tortul in 21 de portii (aveam farfurii ca am dus cite ceva pentru colegi) si la ora de chimie (pe care am reprogramat-o pe joi cind avem dirigentie) am mincat cu totii tort.

Apoi m-am pupat cu colegii, am servit citeceva prin pauze( nu ), am mincat iar tort- de data asta facut de mine.

Am venit acasa si am mincat iar am cintat La multi ani cu baietii si iar am mincat tort.

Si am vb la telefon. Am 4 frati si cu niciunul nu m-am vazut azi, am vb doar la telefon.Sunt departe.

Apoi am deschis calculatorul caci eram sigura ca-s sarbatorita si aici.
Multumesc tuturor.


Mergi la inceput