Gravidute&Mamici de IASI (82)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

La multi ani pentru fratiorul tau, Daniela!

La multi ani pentru finuta, Cristina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc
Daca voi mai avea loc de munca dupa ce mi se termina CIC-ul va trebui sa o dau si eu pe Amira la cresa.

Mi-o dai mie si uite-asa rezolvam problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celia

Raluuuu...tu apari aici doar pentru urari? Eu vreau sa aud cand vine barza la voi.

Ups... da' eu cu ce-am gresit?
Simplu de zis, greu de... ma rog, nu de facut, dar oricum... intelegi tu, cred, sper...
Barza mai are de facut drumul asta Iasi-tarile calde si retur de cateva ori. E ocupata acum.


Si... nu vin doar la urari, dar... se pare ca... hmmm, asa se nimereste
Dar ma gandesc la voi des.
Asta salveaza situatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celia


Ella, Biencuta voastra ce mai face?Cum suporta plecarile voastre la micile distractii?



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni



Bia e o strengareata,ca sa zic asa...scoate tot de prin dulapuri,inchide televizorul atunci cind ti-e lumea mai draga ,trage de tastatura si o calca in picioare....si lista continua in concluzie e o dulce si o smechera;Iesirile noastre la distractii cred ca nu o prea deranjeaza,o ducem la parintii mei unde e foarte rasfatata ;o mai lasam si in cursul saptaminii cite putin la ei si e obisnuita cu ei.Multumim mult de intrebare

LA MULTI ANI MONICA!

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

http://community.webshots.com/user/karateka_10?vhost=community
http://b2.lilypie.com/23Iqp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Ella, ma bucur ca se simte bine la bunici, face mult sa ai unde lasa comoara si sa fii sigura ca e tratata bine.
Legat de inchisul tv-ul , si la noi se intampla...dar Andrei imi tot zice cand o vede cu directie de inchis ...sa-l inchid eu din telecomanda repede, ca ea il va deschide...nu am pus in aplicare sa vedem daca o mai tenteaza... Oricum daca ii spun sa deschida tv-ul se duce si apasa iar pe buton asa ca avem si noi parte de intreruperi la emisiuni, filme...

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Ralu, si eu ma gandesc la tine, de gresit nu ai gresit cu nimic.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Lacra , tu ai cont BCR daca am retinut bine cu serviciu homebanking?

Irina, ce ne mai zici de voi? Iustina ce face?

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Wauuu...a revenit Celia in forta!

Raluca,cum adica sa ti-o dau tie? De tot?

Alina,eu n-am inteles de ce te crezi dusa cu capul?Pentru ca iti faci niste griji intemeiate in ceea ce priveste copilasii tai sau pentru ca vrei sa-l dai pe David la gradi? Apai daca esti dusa sunt si eu,pentru ca gandesc la fel ca tine.

Teo,deci vin io la tine sau tu la mine?


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Va ofer o tare, ca-s rupta de oboseala. M-am trezit pe la 3 ca tusea Stefy de mama focului. Aseara cand m-a uitat in gatul ei era ok, azi dimineata... era rosu.

Daniela, bine ai facut ca le-ai retezat-o. Si eu sunt satula de astfel de remarci si in special de la cei in varsta care se considera mai presus de restul si nu tin cont ca de acum 30 de ani s-au mai schimbat multe.

Kriss, multi ani fericiti finutei. Sa va fie de bine distractia, iar cu restul sa fie asa cum iti doresti.

Emma, nu ne mai spui nimic da Andrei? Esti cam tacuta in ultima vreme.

Ralu, vad ca tu apari, numai la zile importante. Scoate boticul alintat si treci la discutii.

Celia, felicitari, bine ca s-a terminat. Nu-i bai, vine alta.

Teo, multumim de invitatie. Abia asteptam.

Alina, hai ca nu esti mare. Si chiar iti sta bine cu burtica.
Mai, dar David e un cavaler in toata regula, o sa-l duca el pe Matei in brate.

Oana, vezi ca in paginile din rma am pus un link, cu ce trebuie sa urmarim la cresa/gradinita. E tot de pe desprecopii.

Ani, chiar ma gandeam aseara ca n-ai mai intrat ieri si parca nici duminica si ma pregateam sa intreb daca e ok Darius. Panadol e pe baza de paracetamol. Nurofen e pe baza de ibuprofen si mie mi se pare ceva mai tare, dar e bun si Panadol. LA febra mare insa Nurofenul reactioneaza mai repede. Un la cavaler.

Monica, ma bucur ca te-ai simtit bine de ziua ta. Ai o clasa... super. La asa surpriza nu te asteptai....

Poze din ianuarie-februarie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Alina, nu esti deloc cu capul. De la 3 ani, deja la gradi are multe de invatat si te poti ocupa si tu mai mult de Matei. Daca am inteles eu bine ti-a propus sa stea sotul cu Matei. Si sotul tau ce zice? Al maeu cand am ramas insarcinata a zis ca sta el cu Stefy, ca ma rog job-ul meu e cu pretentii si pentru ca am stat acasa am pierdut multe, dar am castigat un timp cu Stefy pe care nu o sa-l mai am vreodata si nu regret. Insa dupa ce a vazut cam ce presupune... i-a cam trecut. Si abia acum mai sta cu ea cand nu e ok dimineata si vin eu la pranz de la servici si pleaca el si i se pare..... ca a mutat muntii. Dupa o saptamana din asta pica lat. Tu lasa-i sa vorbeasca, ca pana face Matei un an.... mai e cale lunga.

Celia, vad ca si tu esti cam de aceeasi parere cu crescutul copilului de catre tata.... Ai inteles bine, cardul de salarii de la firma are optiunea asta. De ce?

Daniela, data viitoare nu mai sta in baza soacrei... si eu am patit asa si incerc sa ma descurc fara....

Ralu, am ajuns la mesajele tale si m-au bine dispus. Vino mai des pe la noi. Pe cuvant ca eu iti simt lipsa. Si sunt sigura ca nu sunt singura.

Ella, imi place cum povestesti de Bia. Cred ca e tare scumpa.

La noi la job treaba e... cum e... iar program de 6 ore cu 75% salar... Vremuri...
Sa aveti o zi linistita.

Poze din ianuarie-februarie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput