FIV in Ungaria 52

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dent spune:

LAURA GARNER,felicitari! Sa de D-zeu sa fie cadoul tau de 8 Martie cei doi !!!Te si sa ne dai vestea cea buna si noua!

OLGUTZA0905,productia ta sa dea roade, si sa treci pe lista de [gravi!


CANDY1902,iti tin pumnii si luni si marti!Sa treaca cu brio cei doi puiti ai tai,de testul de decongelare!!!

FETELOR!!! AM TAMPIT DE TOT!!! Cum am putin timp liber,hop pe forum...si citesc,si nu ma satur...,daca nu scrieti nimic,trec la capitolele vechi.Adica odiseea Szeged,le iau pe rand si citesc tot.Sunt normala....? Oare nu o iau razna?
M-am uitat si in august, cd am inceput primul fiv,pe atunci nu stiam de voi(din pacate!).Am vazut ca Luck,Tabitha au fost in 29 august,Crisis81 si tu erai in focuri,din pacate s-a intamplat ce s-a intamplat cu toate trei...si cu mine! Felicitari pt Micky 2007,ea a fost cea mai "STRONG"!Na,ca ma ia cu melancolie!
Luni am intalnire cu nenea Zadori,nu veniti niciuna?Va

pe toate!!!

LUCK,pe 11 martie vom sarbatori amandoua.Eu, ziua fiului meu(cel mare face 15 ani), iar tu,venirea CM,asa cum iti doresti!!!

VA MAI LAS SI PE VOI SA SCRIETI!!! BINE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

LAURA felicitari pt sa dea dumnezeu de 8 marie sa fi DENT mersi draguta de incurajari si eu ma rog lui doamne doamne ca bb mai sa reziste la decongelare am niste emotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

evanescence,nu stiu daca dr.Zadori vorbeste germana,am citit undeva pe forum ca d-na dr.Krisan vorbeste putin,dar,oricum,fetele de la receptie nu vorbesc decat maghiara.Dar nu-ti face nici un fel de probleme,poti apela la Gyongy,e superdraguta,traduce absolut totul,cunoaste termenii medicali,si,daca o suni la nr.de tel.care e postat la inceput,sigur iti va putea face si programarea.Mie mi-a facut programarea o cunostinta care vorbea maghiara,poti sa scrii si un e-mail in engleza,dar numai la dr.Zadori,si eu ,cand am fost acolo,am avut toata ''istoria" scrisa in lb.maghiara(am apelat la un tra\ducator autorizat in Romania).Sa ai multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

crisis vad ca referitor la debrecen nu scrie nik referitor la traducere si cazare eu am nr de tel al unei traducatoare daca ai nevoie de ea pot sa tio zic apropo de cazare stie cineva unde mas putea caza in debrecen??????????"mai rentabil"data trecuta mam cazat undeva linga mag lor mare "FORUM" pensiunea nu mai stiu cum se numeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

Scuze ca dau buzna si eu p'aici la voi. Am fost indrumati pe calea FIV-ului...ca fiind singura noastra sansa de a avea un bebelus si cochetam cu ideea unui FIV in Ungaria. Am incercat sa intru pe site-ul lor postat de voi pe prima pagina si imi da eroare la incarcare. E ceva in lucru la site-ul lor sau l-au schimbat, stiti voi ceva? Multumesc

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Nico, uite site'ul clinicii din Budapesta, varianta in engleza:
http://www.ivfpregnancycenter.com/
Iti doresc mult succes! Suntem aici sa-ti raspundem la intrebari si sa te sustinem!

Fetelor, va multumesc din suflet pentru felicitari si sustinere! Sa dea Domnul sa fie bine pentru toata lumea!

Olgutza, felicitari pentru oute! Sa ne dai vesti bune in continuare!

Va pup!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Olgutza, multa bafta! iti tin pumnii sa vii cu vesti bune!
Laura, esti ca si mamica!Doamne ajuta in continuare! By the way, trebuie sa pregatesti 2 nume :p
Fetelor, help! Maine e posibil sa incep stimularea, daca pacatosul de chist care a aparut s-a micsorat...Miha2004, Crisis, Pussi voi ziceati ca ati luat ceva pentru endometru, iar dupa ET ati baut ceai de cretisoara. Nu prea am timp sa citesc din spate acum...Ati putea voi, pleease, sa-mi dati mai multe detalii? Multumesc mult.
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Laura, sa fie bine si cu finalitate !!!

Olgutza, bafta multa sa fie cu noroc !!!

Zapp, am vorbit eu acum cu Miha2004, ea nu are net si mi-a zis sa-ti spun ca ea a luat din prima zi de stimulare si pana la ET : estrofem 2/zi, fiole ginseng 1/zi dim, omega3 1/zi. Dupa ET si eu am baut ceai de cretisoara pana la test 1 litru pe zi ( la 1 litru de apa am pus o lingura cu varf de plante ).
Bafta multa si sa ai rezultate super bune !!!

Klu 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

ZAPP,vreau sa -ti povestesc despre al doilea fiv al meu.Inca am un semn de intrebare,dar sunt hotarata sa aflu luni cd merg la dr Zadori,despre:
in octombrie mi-a vazut un polip de 6mm.A zis sa astept CM sa vedem dc se elimina.Pana nu a venit CM am mers la alt medic ginecolog in HU(la 10 zile)si nu a vazut nimic in uter.Dupa CM,in noiembrie am fost iar la dr Zadori si mi-a spus ca e ok,s-a eliminat polipul.Asa am inceput stimularea si fiv-ul in sine.Sarcina nu s-a prins,iar in 30 ianuarie,mi-a zis ca din cauza polipului,care acum avea 9mm.Apoi a scos pozele de la ecograf.Abia atunci am aflat ca si in noiembrie aveam polip de 3mm,deci nu trebuia sa incep fiv-ul,nu stiu ce la determinat sa continuu,pana nu il operez.Sa nu ma intelegi gresit,nu sunt suparara pe el si nu acuz!Dar tu sa fii lamurita pana nu incepi stimularea,ca totul e ok,sa nu-ti faca probleme ulterior acel chist.
Cat despre cretisoara,medicul cu acupunctura la care merg,mi-a zis:"pacat ca nu l-am cautat inainte de ET,ca mi-ar fi indicat sa beau ceai de cretisoara!Se pare ca e bun,tu te mai documenteaza!
Tesi iti doresc mult noroc la bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

multumesc muuult, sinteti niste dragute!
Dent, nu stiu ce sa zic...Voi merge pe mana dr-ului. Pana acum m-a chemat de 2 ori sa vada cum evolueaza chistul. Se micsora de la o tura la alta si mi-a dat AC. Azi e prima zi de CM si maine merg sa ma vada. Daca totul e ok si chistul a disparut, incepem...Brrr, am niste emotii...
Miha, nu stiu daca poti sa mai imi zici, poate cand o sa ai net...Doctorul a stiut de naturistele pe care le-ai luat tu? Dar de cretisoara, i-ati zis careva?
Multumesc inca o data tuturor!

Mergi la inceput