FIV in Ungaria 52

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dent spune:

PAMY,asa stiu ca nu foloseste la nimic cardul european pt fiv.Si eu am vrut anul trecut sa-mi fac si mi s-a spus ca nu e luat in seama pt asa ceva.E util,doamne fereste,in caz de accident.Mut succes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Candy, cum a spus si Dent, stai linistita si fii increzatoare! Nu stiu daca o stii pe Tuculucu de pe forum, dar ea a nascut cu cateva luni in urma gemeni (baiat si fata) conceputi cu embrioni congelati. Asa ca mergi inainte cu toata increderea si Doamne ajuta!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Laura, Olgutza, gandul meu plin de speranta se indreapta spre voi doua astazi. Imi doresc din tot sufletul sa reusiti! Va pup dulce, succes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Espe spune:

SUCCES, ILINCA!

Abia astept sa te intorci cu Bebe!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Multa , Multa Bafta Laura!
Iti tin pumnii si ma rog la Doamne Doamne!

FIX acuma se intampla!!

Bine ai revenit Espe!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

DENT multumesc de incurajare dar vezi cum e LAURA mersi si tie sper ca sunteti bine doamne ajuta sa fie cu ochisori eu cred ca voi face ET luni sau marti sa fie intrun ceas bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Buna fetelor!

A mers foarte bine azi! Am bebicii in burtica, unde or sa stea cumintei 9 luni. Mi-au transferat 2 blastocisti de calitate foarte buna (pana si embrioloaga a zis ca sunt frumosi ) Testul de sange e pe 8 martie, dar e posibil sa trebuiasca sa-l fac pe 9, pt ca 8 e duminica. Mi-am promis ca nu mai fac test de urina. Acum mai avem cateva zile de odihna la Budapesta, iar sambata plecam acasa si luni incep serviciul.
Va pe toate si va doresc numai bine!
Candy si celorlate fete in focuri mult succes!
Olgutza, sper ca totul a decurs bine azi si ca ne vei tine la curent cu vesti bune.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olgutza0905 spune:

Buna fetele!!!
Laura felicitari si multa bafta!!! Sa fii cumintica!!!! Te pup!!!
Noi avem 3 ovule si dr.Z a zis ca e f. bine pt un singur ovar:))) Bogdan ma biziie sa va scriu ca avem 3 copii in stadiul de celula:))A innebunit putin...si eu la fel....Miine trebuie sa sunam sa vedem cum se divid puiutii:)) Dar sintem bine, f. bine:)) Va pup pe toate si revin cu noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

Uaaau,Laura,Felicitari!Mam gandit astazi la tine si la Olgutza,off,Doamne-ajuta sa fie cu noroc!Asa,azi,de Dragobete...Eu n-am mai intrat de multisor pe forum,dar v-am cam citit...Am cam devenit si eu un pic "unguroaica",adica am fost in 21 ian la dr.Zadori,si-am povestit .Si-am cunoscut-o pe scumpa de Gyongy,si ma bucur ca am cunoscut asa un om .Ca engleza mea e cam subtire...Asa...si am avut eu 3 pagini traduse in maghiara cu povestea mea,si mi-a zis ca ,dimn pct-ul lui de vedere,pot sa incerc o ISA intai,cu o stimulare usoara,si ,daca nu,dupa o luna de pauza,sa incercam fiv.Norocul meu e ca am toate analizele super,inclusiv spermograma,inclusiv imaginile la eco,si am si 3 ssrcini la activ obtinute natural(dar ...).Ginionul meu e ca am 40 de ani...!insa am FSH-ul 4.3!Mi-a zis ca nimeni nu-mi poate garanta ca odata ce am obtinut o sarcina,o voi si putea mentine(asta era marea mea intrebare,pot sa fac ceva in sensul asta?),dar ca,daca fac fiv,se implanteaza de regula 3 embrioni,si sunt sanse mai mari sa ramana unul.Sigur ca sunt aceleasi sanse sa nu se prinda niciunul,sau sa se duca,rand pe rand,asa cum li s-a mai intamplat si altor fete.Cum inseminarea mie mi se pare cam aiurea,din moment ce spermograma e super,am decis sa fac stimulare si sa incerc "traditional" iar daca nu se intampla nimic,de prin mai-iunie,directia Szeged!Am vorbit cu dr. meu de aici,si am luat Puregon,300,impartit in 6 doze,si in ziua 10 de CM am avut 2 foliculi dominanti,de 22 si 20.Dr. a zis ca e suficient,am facut Pregnyl,am luat tot ce am citit la voi ca v-a recomandat Zadori,atat inainte cat si dupa(!!!cred ca am devenit si cam paranoica,dar...asta e!)si...astept.Ce ma cam ingrijoreaza e ca am dureri de sani,nu mari,dar ii simt f.sensibili la atingere,si imi simt ovarele ca si niste greutati in abdomen.Nu stiu,o fi cumva hiperstimulare?Ca la eco pe ovarul stang n-am avut nici un folicul,nici macar mititel,iar pe cel drept,doi mari si unul mic.O fi posibil sa mai fi aparut altii dupa atata timp?sau e din cauza ca n-am fost in stare sa beau 3 l de apa pe zi,si nu s-o fi eliminat pregnilul si puregonul?pregnilul l-am facut joi,acum 6 zile,iar ultima doza de puregon,marti,adica acum o saptamana.Voua vi s-a intamplat asa ceva?Asta voiam sa va intreb,cam cum au fost simptomele dupa stimulare,si cat timp?Pt. ca nu mi-au aparut acum,ca sa ma pot gandi la ceva frumos...,ci de vreo 3 zile.Sa ma duc sa-l intreb pe dr?Si in rest,astept de la voi vesti bune,de-alea de ridicat moralul,si tin pumnii,si va pup!Si pe Gyongy in mod special!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Buna fetelor...
Am si eu o intrebare...se vorbeste si Germana la clinica din Szeged??
Voi cum ati procedat prima data,ati trimis un e-mail sau ati dat tel pt programare?

A facut cineva IA cu donator la Szeged pe CM nestimulat?
Si daca stiti cumva cu ce banca de sperma lucreaza cei de acolo?

Va multumesc pt raspunsuri,scuze ca nu am citit din urma ca sigur le gaseam singura dar sunt cam multe capitole

Va doresc succes la toate

http://tt.lilypie.com/DX66p2.png

Mergi la inceput