Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (62)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa si mami

neata!
anamona, angi distractie placuta!!!
nerantula, buna intrebare ca si eu tinjesc dupa o cafea adevarata dar n-am avut curaj sa incerc. in schimb mai scap la cioco, o gurita de pepsi
eu am primit alocatia pt cipri, am vazut pe extrasul de cont. au intrat 200lei in 20 ian. dar nu trebuiau sa intre pt 2 luni, tinind cont ca cipri e nascut pe 2 nov?

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami


Alina, o sa intre pe decembrie, in luna in care s-a nascut bebelul nu se dau bani. Se va da alocatie, ca sa compenseze, in luna noiebrie cand va face el 2 ani. Nici eu n-am luat pe octombrie. A enit in decembrie pe noiembrie, si tot asa.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

neatza, gagici!

raportez noapte luuuunga, albaaaaaaaaaaaaaaaaa, cu treziri din ora in ora...... dar dimineata, desi a inceput devreme, pe la 06.30, e excelenta! Am fost iar in Auchan, signurica... hi hi... si ce bine mi-a prins..... am cumparat lucrusoare ptr diversificare... bavetici, castronele, canite.... am gasit cana pe care a luat-o ange, mai erau exact 2 buc, dar romanii... tot romani.... desfacusera ambalajul si furasera parti din ele... mai o tetina, mai un pai, mai un borcanel.... am luat canita 2 in 1, nu 3 in 1, adica bibe si canita cu cioc de silicon. n-am gasit tacamuri din silocn, asa am spus pas deocamdata....

Ange, Anamona sa iasa totul bine la botez, petrecere frumoasa si piticutele sa nu fie agitate dupa! Asteptam cu interes impresii, poze etc.

Cristineescu, felicitari ptr lipeala!!!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa si mami

ramo, m-ai convins, ma apuc de cafele merg sa-mi fac una mai slabuta, ca decofeinizata nu am. eu obisnuiam sa mai beau inka, amestecul ala de cereale si cicoare, era acceptabil.

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami


Daca ai Inka fa o cafea mai slaba si suplineste cu Inka pana are un gust normal. Dar parerea mea... mai bine o cafea normala dar juma de ceasca decat o cana de pishwasser sau pishvais (cum spunea cineva drag mie despre cafele slabe )

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici multam de cafea !!!

Nerantula ia mamico si bea o cafeluta dimineata !!!! Dr mea imi spusese ca pot bea una dimineata fara probleme.

Bitza el de obicei adormea cam in 5 minute dupa ce il puneam in pat. Singurel. Acum e dat rau peste cap, nu stiu de ce....poate de la mancare, poate pt ca nu prea mai iesim afara din cauza vremii....nu stiu, dar e foarte marait. Pe timpul zilei nu ne-a iesit faza cu pacalitul in pat , a adormit numai in brate. Doar aseara a tinut. Si a durat cam 30 minute jocul cu mutzuneii.
Peste noapte s-a trezit de multe ori tipand, iar pe la 3 nu a mai fost chip sa adoarma si pentru prima oara de la o luna, a mancat noaptea. Si apoi tare greu a adormit...Ufff
Sper sa isi revina repede pt ca nu e vorba doar de noi ca facem nopti albe ci si de el. Se simte si la el ca nu se mai odihneste toata noaptea asa cum o facea.
Daca ne prindem ce are si gasim o metoda te anunt...

Mami de alexa pupici multi

Lumi pup hunii

Lala bine ai revenit Pup grasunica ta

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cocutica

Am si eu o intrebare: Voi aveti dantura la pamant? C

Cocutica, mami de Elena (4 iunie 2006) si Maria (5 septembrie 2008)


Mami, in primul rand sper ca ti-a trecut problema de la ochisor; chiar ma gandeam la tine. De dinti mi-e frica sa ma apuc; inainte de a ramane gravi amanasem o lucrare pentru ca ne apucase pe mine si pe soata in acelasi timp pusul de dinti, si tocmai ce ne mutasem la chirie maaare. Apoi am ramas cu Anda si am fost victima dezinformarii; cert e ca primele trei luni mi-ar fi fost teama oricum sa dau de anestezic iar apoi... am gasit tot felul de pretexte idioate sa nu ajung. Si aveam si vreo doua masele cam stricate, la una ma tot astept sa ma doara din moment in moment acum, nici nu vreau sa ma gandesc. Am o problema totusi: vreau sa ma duc tot la dr. asta si e langa locul meu de munca (ceea ce inseamna tare departe si n-am gasit pana acum o solutie sa ajung acolo)...

Mai stiu mamici care isi curteaza asiduu dentistul.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

cocutica problema ta cu dantura se trage de la calciu. In timpul sarcinii si alaptarii mare parte din calciu s-a dus la bebe. Intreaba medicul daca nu ai putea sa iei un supliment ceva...Sper sa iti revii repede si sa nu ai dureri

Lumi ti-ai facut de cap la cumparaturi...

Baby boy petrecere frumoasa diseara si un bebe somnoros

Multam mult de informatia cu alocatia...mi-am facut iar socoteala cu alocatia separat si ies mai bine cu 85 % . Nu stiu ce drk intelesesem eu.....bine ca am citit la Nocom ca alocatia e separat , asa m-am desteptat si eu !!!! Luni depun alt dosar , pt 85 % !!!! De-asta va iubesc eu pe voi !

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

eu exact acum un an, tot in februarie,cand am si aflat ca sunt , am terminat reparatia la dinti.... un nerv ucis si vreo... 8 plombe.... vad ca s-au tinut extrem de bine 1 an si nu dau semne c-ar vrea sa plece.... sper sa ma tina DD asa.... ca mi-e tema ca de necurat de stomatolog... brrrrrrr

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Nu merge sa atasez filmuletul cu Irina la masa pe webshots

trebuie sa incerc pe alt site

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Asa creste Irina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Ramo nu s-a rezolvat decat partial problema de la ochi. Adica am scapat de durere si mancarime, dar mi-a ramas o roseata localizata pe pleoapa de jos. Am inteles ca daca incepe sa ma deranjeze chiar am nevoie de o mica interventie chirurgicala. Dar pana atunci doamne ajuta sa nu se intample. Oricum merci ca te gandesti la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui cocutica

Am si eu o intrebare: Voi aveti dantura la pamant? CA eu de vreo luna merg la stomatologie de 2 ori pe saptamana...mi-au aparut carii noi, dar si plombele vechi s-au prabusit...Ma rog, chestia e ca nu stiu daca e lipsa de calciu aparuta acum recent si oare as putea sa fac ceva care sa stopeze deteriorarea asta? Mentionez ca stomatologul meu este de parere ce asta este rezultatul faptului ca n-am mai trecut pe la el de 1 an de zile. Dar totusi...

Cocutica, mami de Elena (4 iunie 2006) si Maria (5 septembrie 2008)


si eu sunt la pamant, culmea e ca la mine dor si maselele puse inainte sa raman gravida, trebuie neaparat sa ajung la dentist

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Asa creste Irina


Mergi la inceput