Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (62)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Eu am mai baut din joi in pasti cate un pahar de pepsi. Nu am remarcat vreo diferenta la Maria, dar probabil pentru ca ea oricum nu doarmea noaptea...Adica, abia acum am ajuns sa ne culcam la 24.00-01.00 fata de 03.00 ceea ce este minunat. Alte reactii nu am remarcat, dar nici nu am indraznit sa repet figura prea des, desi ii duc dorul...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Referitor la nr de copii...noi ne-am dorit 2 copii, si uite ca suntem in grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata!


Cafea cu cafeina pentru Nerantula! Mami, eu beau cafea cu cafeina inca de cand era Anda o ghinda si tocmai pentru ca am observat ca asupra ei n-am simtit nici un efect. Totul a inceput cand s-a terminat cafeaua decafeinizata. Totusi, din cauza ca eu sunt cafegioaica inraita si beau cam multa cafea pun juma-juma in filtru, altfel seara am parul ca iesit de la 220 si nu-mi gasesc locul . Ar fi o idee sa incerci asa: la 4 masuri una cu cafea normala, si apoi sa cresti doza.. Sau iei o gura de cafea normala si vezi ce parere are Gruia. Metode sunt.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata!
anamona, angi distractie placuta!!!
nerantula, buna intrebare ca si eu tinjesc dupa o cafea adevarata dar n-am avut curaj sa incerc. in schimb mai scap la cioco, o gurita de pepsi
eu am primit alocatia pt cipri, am vazut pe extrasul de cont. au intrat 200lei in 20 ian. dar nu trebuiau sa intre pt 2 luni, tinind cont ca cipri e nascut pe 2 nov?

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Am si eu o intrebare: Voi aveti dantura la pamant? CA eu de vreo luna merg la stomatologie de 2 ori pe saptamana...mi-au aparut carii noi, dar si plombele vechi s-au prabusit...Ma rog, chestia e ca nu stiu daca e lipsa de calciu aparuta acum recent si oare as putea sa fac ceva care sa stopeze deteriorarea asta? Mentionez ca stomatologul meu este de parere ce asta este rezultatul faptului ca n-am mai trecut pe la el de 1 an de zile. Dar totusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa si mami

neata!
anamona, angi distractie placuta!!!
nerantula, buna intrebare ca si eu tinjesc dupa o cafea adevarata dar n-am avut curaj sa incerc. in schimb mai scap la cioco, o gurita de pepsi
eu am primit alocatia pt cipri, am vazut pe extrasul de cont. au intrat 200lei in 20 ian. dar nu trebuiau sa intre pt 2 luni, tinind cont ca cipri e nascut pe 2 nov?

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami


pt luna noiembrie nu se da, si pp ca ti-a intrat doar pt decembrie si acum urmeaza pt ianuarie

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Asa creste Irina

Irina la masa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Mami de Alexa si Cipri acum ai primit alocatia pt dec. Alocatia se ia incepand cu luna a doua pana la 2ani si o luna.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ramo, m-ai convins, ma apuc de cafele merg sa-mi fac una mai slabuta, ca decofeinizata nu am. eu obisnuiam sa mai beau inka, amestecul ala de cereale si cicoare, era acceptabil.

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

clau, bitza multumesc de raspunsuri. traim in ro
cocutica, eu multumesc lui DD inca n-am probleme cu dantura. dar la vara sigur o sa merg la un control de rutina.

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata.
Eu in fiecare dimineata beau o decofnizata cu lapte...am baut si normala..dar ca sa fiu mai sigura ca Radu nu e agitat din cauza cafelei mele au preferat decofenizata. M-am obisnuit cu ea .

Anamona, Angelynna va doresc o zi frumoasa , sa aveti un botez minunat si distractie placuta.

Noi avem o nunta deseara..la care trebuie neaparat sa mergem..sunt niste prieteni buni ..si nu stiu cum o sa fac cu RAdu ..o sa incerc sa-i fac baie la 7, sa-i dau sa manance si sa-l las sa-l culce bunicul...dat tare mi-e frica..ca el doar cu mami lui adoarme..si dupa vreo 3 ture de supt. Sa vedem..asa mi-e greu sa plec de langa el..mai ca as sta acasa..si nu m-as duce..m-am si ciondanit cu hasbandu aseara pe tema asta..ca apucase el sa le zica mirilor ca mergem..offf...

Referitor la copii...eu intotdeauna ma gandeam ca vreau 2..sa nu fie unul singur...dar dupa experienta cu prima nastere..nu prea as mai vrea sa trec prin ce am trecut...sotul mereu a vrut doar unul si baiat (he he..pana acum i-a iesit)..iar acum face baza de mine...ii mai facem un fratior lui Raducu..asa ca ..deocamdata nu stiu...inclin sa raman la unu..si din motivele enumerate de voi(se cresc greu, servicii incerte)..plus ca el vine dupa 7 seara..sta 20 de min cu el..si eu pregatesc baita..eu ii dau sa manance ..normal...eu il legan sa-l culc..el dispare la laptop in sufragerie.ca uneori imi sar si nervii....asa ca ..cu 2 ce m-as face?


CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput