Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (62)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

mamidestefan, ma bucur mult ca stefan e mai bine!!! si mami mai linistita, nu?

Ramo, ai dreptate si te felicit si pe tine si pe cele ce ati reusit cumva sa va educati sotii.... mie mi-e mai greu.... sau poate n-am vointa si rabdarea necesara.... sau poate ptr ca n-am cum sa ii trantesc amandoi copiii in brate si sa plec sa fac baie.... sau poate ptr ca n-am inima sa ii aud plangand la tati in brate din varii motive..... desi e adevarat ca nu plang tot timpul.... om vedea, poate se intampla o minune sau macar ma obisnuiesc cu situatia...

nerantula

preety, robi e bine, tot vrea sa se ridice in fund, e o figura.... cred ca vrea sa plece spre voi, bag seama... super pozele! unde ati fost la pizza, la cafenea, in tineretului?

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

nerantula, joy pt promptitudine. o sun sa-i zic. oricum de luni vine in buc, am trimis-o la IOMC la pedi a noastra, ca aici la noi sunt spitalele varza

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa si mami

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Boooon, am dat cu aspiratorul cu bebe in sling!
Sau el a dat cu aspiratorul cu mine in spate?
Cert e ca erau 4 maini pe teava

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008




mistooo! tare as vrea sa va vad la munca
babytza, sa-i fie de bine soricelului somnul. asa dormea si fii'miu pina acu' o sapt, acum afara sau in casa tot cite o juma de ora doarme
am vb cu o buna prietena cu bb de aproape 2 luni, care se internase de urgenta ieri in kk asta de spital de la noi.probleme cu icterul:( babymom, a fost sfatuita sa intrerupa alaptatul, ca cica din cauza asta nu-i trece bblui icterul. era f trista ca statea f bine la capitolul tzitzi. e adevarat? dupa ce-i trece copilului il poate reintoarce la san?

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami


Bianca a avut icter prelungit de la laptele meu. NU se intrerupe alaptatul. Se face analiza bilirubinei si daca e foarte mare se da medicatie.
Sa nu lase bebeul fara laptic.



de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

da lau, stiu ca si voi ati avut problemele astea. ei au facut chiar si tratament cu fenobarbital. in urma analizelor facute ieri cica nivelul bilirubinei era aproape de 11, eu nu stiu ce inseamna, da' cica era f mare. imi pare asa rau de ea si bb :(, v-am zis statea f bine cu tzitzi, bb lua f bine in greutate. continua sa se mulga si ar vrea sa-l reintoarca la tzitzi.


alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Ada multumesc de raspuns. Ar fi culmea sa ma supar cand tu ma ajuti. Vineri am ajuns la concluzia ca nu o place ea nefiind o pers f creativa si fara o mimica expresiva. Am balcon pe dormitor si pot sa ma duc sa vad ce face fara sa realizeze ca o vad. Ii canta, ii vorbeste frumos, dar…Eu tb sa ma duc la 1 martie la serviciu, dar se intoarce mama. Oricum sotul si mama spun sa mai stam cu ea pt ca are f multa rabdare si poate e numai o chestie de obisnuinta (adica 5 zile nu e suficient?!).

Simodina iti multumesc si tie. Am sa fac cu m ai sfatuit.


Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Lidia ma bucur ca aveti vesti bune. Deja ma sperie faza asta cu gradinitele.

Alexa legat de nr copii/ varsta optima intre ei, subscriu la parerea Paulei, doar ca eu n as mai face copil. Motive: varsta, nasterea grea si bb mai agitat decat media. Pe mine m a ajutat mama f mult. Macar daca ar mai fi fost si ea mai tanara, ca cine stie poate mai faceam unul.

Recunosc ca cel mai mult mi ar fi placut 3. Noi suntem 3 frati, diferenta intre cel mare si cel mic de 3 ˝. A fost super frumos; nu ne am certat, ne am jucat f frumos. Un al 3 lea strica antagonismele care mai apar uneori intre 2 frati.

Dentistul vesnica problema. Eu am avut intre 15-25 ani pb cu dantura. Banuiesc parte din cauza ereditatii, parte datorita „profesionalismului” unor dentisti. M am straduit insa sa ajung mereu la dr. Oricum aveam dantura tratata de vreo 2-3 ani cand am ramas insarcinata. Surpriza, acum nu am nicio pb la ei. Chiar nu ma asteptam, mai ales ca am avut in timpul sarcinii CA la limita de jos.


Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Luminita draga... la spring time... in carrefour vitan!!!
Trebuie sa mai facem si cumparaturi din cand in cand... si cum nu prea avem cu cine lasa fata...

Si Sorina incearca sa plece spre voi... nici la mancat nu mai sta linistita ... para-mi-se s-au indragostit rau picii astia doi !!!


Goghosarul meu drag!!!
Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

yummyyyy!!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008




Mda, a rezultat una bucata copil care si-a scos vreo 3 ore de somn din programul lui obisnuit!
Cam atat cu experimentele cu cafea, e clar ca trece in lapte (la mine) cofeina, deci nu voi mai bea asa.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Lumi, mi-am amintit ca mi-ai raspuns la intrebarea cu alunitele , Gruia are pe piciorul una, singura, de altfel.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Buna dimineata si o si de la mine!

Tare mi-ar prinde bine o cafea cu cofeina! Chiar asa, e cineva care alapteaza si bea cofeina? Daca da, bebe ce parere are? Ca noi in fiecare dimineata ne trezim o data cu lumina si avem program de [aerobic], nu stiu ce treburi urgente are, nenicule, (si) la ora asta, ca eu am ochii lipiti dupa inca 3 treziri anterioare

Anamona, bafta cu botezul azi, o sa fie foarte bine, dar stiu ca fara putin stres nu este asa!
Mai era cineva cu botezul, parca, dar neuronul ...

Un week-end frumos tuturor!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008




Eu alaptez si beau cafea, dar beau max o cescuta mica pe zi. Prima luna...sau doua nu am baut apoi...am simtit ca e necesar... Bebe nu a reactionat in nici un fel diferit... El oricum e mai agitat de fel dar nu de la cafea...

Zic si eu cu intarziere bafta la botez...sau mai bine zis la petrecere ... sper ca a fost asa cum v-ati dorit.

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput