Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (62)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ramo, tine-te pe pozitii. am observat si eu ca tati nu face mai nik daca nu-i sugerez eu, dar nu din rea vointa, pur si simplu e "aerian". e de ajuns sa-i spun ceva ca imediat sare si ma ajuta, altfel ...
nerantula . e cam urit asta dar cafeau conteaza, neagra si cu cofeina si un pic de laptic ca tot iti place tie:)
nikolici, abia astept sa te vad cu karinuta atirnata la comcertul madonei. ce program de dezmat aveti prin strainataturi?
lumi, iti cam faci de cap cu shoppingul!
ieri il las pe fii'miu pe canapea in sufragerie intr-un colt si fug sa o pregatesc pe sor'sa de somnul de prinz, rapid in 2 min eram la el. eeeel, la vreo juma de metru de unde'l lasasem, tot cu burta in sus si cu picioarele in aer, atirnate pe marginea canapelei. da, da se rasucise de 2 ori. a mai exersat si azi:) am pus-o la capitolul lasat singur in pat
am plecat la plimbare ca e soare afara.

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

yummyyyy!!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paula-Laura
Intrebare: maimutica mea fiind mai duracell asa, regurgiteaza destul de mult(chiar si la o ora-doua dupa ce mananca). Voi patiti asa?
Pediatra zice ca daca ia in greutate nu facem nimic, daca nu ia probabil ca o sa mai faca o cura de Losec.

si mai citesc diseara dupa baita

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete


Mi se mai intamla si mie; are zile si zile. Nu e ceva anormal deloc si credca amandoi bebeii iau in greutate. Vreau sa spun ca sora mea de 3 ani regurgita in jet aproape zilnic pana la vreo 4 luni ... cred... si tot lua bine in greutate.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Paula nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi cu regurgitatiile decat daca sunt in cantitati mari...Maria mea regurgiteaza cand sta pe burtica, dar in ultima vreme din ce in ce mai rar.Vei vedea ca pe masura ce cresc bebeii se raresc si regurgitatiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Irina, e drept ca debridatul face bine in situatii extreme, insa e totusi un medicament si trebuie utilizat strict la sfatul medicului. irina grasunica.

Tocmai am primit o lacramiora rooozzz si miroase tare frumos! Si bebelinei ii place!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

fetele care ne-au intrebat de sanatate ..Didi..luminita..sper ca nu mi-a scapat cineva

Stefan e mai bine ...adica nu am mai ajuns la Urgenta ..a trecut enterocolita ..nu face febra..tusea e mai rara ..dar inca e destul de ragusit..speram sa treaca .doamne ajuta.

Am cam citit in diagonala ..dar sper sa imi mai amintesc ce vroiam sa scriu ..

copii
la 25 de ani nici nu voiam sa aud de copii
la 29 de ani ..eram "disperata" sa am si eu un bebe
la 32 ..mi-ajungea unul ..
iar la 34 mi-ar placea sa fie 3 ..dar nu ma mai incumet
concluzia ..cred ca 2 e cifra perfecta ..
mai ales pentru noi ..care am prins drag de a avea copii dupa 30 de ani

cristinescu vazut ca Harri a "curtat-o" pe Izabella ...si vazut ca ati avut succes mai mult la Eva ...dar totusi ...cam mare a fost graba ...mai mai ..baietii astia ..
ei bine noi nu suntem date ...asteptam pretententi hotariti


LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Boooon, am dat cu aspiratorul cu bebe in sling!
Sau el a dat cu aspiratorul cu mine in spate?
Cert e ca erau 4 maini pe teava

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Boooon, am dat cu aspiratorul cu bebe in sling!
Sau el a dat cu aspiratorul cu mine in spate?
Cert e ca erau 4 maini pe teava

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008






Asta se numeste munca in echipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Vlad de freshnana , Vladimir de amik , Vladut de Ankussa , Daria de Lenyi , Erik de mambship , Elena de iepurila , La multe lunite !!!!!!!!!!!!!

Am fost si noi pe afara. A dormit putzoiul la aer o ora jumate si inca face nani...De la 1 doarme

Nerantula super treaba ati facut impreuna !

Paula si David regurgiteaza dupa masa uneori, ca si el e duracell Daca nu e mult , eu cred ca nu e cazul sa iti faci griji Eu nu ii dau nimik pentru asta ca mi se pare normal sa se intample asta daca el imediat dupa masa este Bocanila

Mamidestefan ma bucur ca sunteti mai bine Multa sanatate lui Stefanel

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Mamidestefan ma bucur ca sunteti mai bine Multa sanatate lui Stefanel

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit




multumim mult

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput