Big M, Cocei & Dascalescu ne sprijina oficial!

Big M, Cocei & Dascalescu ne sprijina oficial! | Autor: LucaLuca

Link direct la acest mesaj

Incepand de joi, 19 februarie, campania noastra este sustinuta oficial de catre Asociatia Embriologilor din Romania (AER), asociatie profesionala in a carei conducere sa afla personalitati medicale foarte cunoscute: Dr. Bogdan MARINESCU (membru onorific si presedinte de onoare), Dr. Diana COCEI (presedinte), biolog Monica DASCALESCU (vicepresedinte), biolog Ioana RUGESCU (secretar general). Multumim pentru sprijin si speram intr-o excelenta colaborare!

Asta am scris oficial la "news".

Neoficial pot sa spun: wow! De ce: pentru ca nici macar nu le-am contactat noi, ci oferta de sprijin si colaborare vine din partea dumnealor!

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Eu o cunosc pe dr. Cocei si stiu ca este extrem de sufletista asa ca nu ma mir ca sustine campania.Toata stima pentru dansa si pentru Asociatia Embriologilor din Romania!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Wow pentru disponibilitatea din proprie initiativa!

Departe, foarte departe ati ajuns! Multumesc!



Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Recunosc ca nici mie nu imi vine sa cred unde s-a ajuns, la doar trei luni de la relansarea campaniei.

Sper din suflet sa fie vorba de efectul bicicleta: a luat-o la vale! Noi o sa mai pedalam, nu-i bai, dar am observat ca deja stiri precum cea ca ne sprijina un parlamentar care este secretarul Comisiei de Petitii din Senat - trec neobservate, cu valul de vesti bune. :) Iar mediatizarea pe care am obtinut-o pentru actiunea de la MS este epustuflanta, raportata la context (campanie facuta "in timpul liber", cu buget zero barat).

Rugamintea mea cand cititi topice de genul asta: daca apreciati ce se intampla, scrieti, votati, reactionati cumva, nu treceti mai departe. Nu facem topicele pentru a ne autolauda, ca nu e nevoie, le facem pentru a informa si, da, pentru a mediatiza.

Unul din argumentele - explicite sau implicite - pe care le invocam in incercarile noastre de a *racola* sustinatori pentru cauza este tocmai mediatizarea pe care suntem capabili sa o obtinem/oferim. Faptul ca putem aduce notorietate, ca atragem reactii si comentarii. Este o relatie "donnant-donnant": ei ne dau sprijin, noi le aducem mediatizare! (vorbesc mai ales despre politicieni, nu despre doamnele medic din cazul de fatza.)

Daca informatiile noastre trec neobservate, doar vag comentate, si disponibilitatea de implicare din cealalta parte poate sa se ...adapteze.



Adesea vad cate o suta de views in plus, dar eu sunt nevoita sa-mi editez posturile pentru ca topicul sa revina pe prima pagina. Va rog mult sa animati subiectele: e si asta o contributie la campanie!



---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

....nu-mi vine sa cred ca mai exista oameni care sunt dispusi sa ajute din propia lor intiativa . Le felicit pe aceste doamne si nu in ultimul rand pe VOI fetelor , cele care va dati silinta , ca aceasta campanie sa aiba un FINAL FERICIT !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Luca, felicitari pentru perseverenta si ne inclinam in fata acestor d-ne doctor .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Jos palaria! Embrioloagele noastre sunt f tari!
Multumim pentru tot ce faceti : si in laborator si in afara lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Luca felicitari din suflet!!! Si multumim doamnelor de mai sus pt sustinere , mai ales din initiativa proprie....
E o mare realizare, si sa ne ajute d-zeu sa ajungem acolo unde ne dorim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danye spune:

Suneti minunate fetelor!! Va multumesc din suflet pentru tot ce faceti ! Aveti toata aprecierea mea!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

mutumim din suflet doamnelor embriologi care ne sustin cauza, si felicitari lucaluca si tuturor celorlalte fete implicate in campanie chiar este extraordinar ceea ce ati realizat.

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

felicitariiii LUCALUCA si mii de multumiri ptr tot ce ai facut pana acuma,

noi suntem prea mici ptr a face niste lucruri atat de mari, dar cu ajut lui Dzeu i se vor lumina mintile si creierasii acelor omulei si ne vor sprijini si pe noi suferinti de aceasta necumplita boala INFERTILITATE, mie si greu sa pronunt

doamne ajutaa

Mergi la inceput