Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 29

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

'neata!
Raportam o noapte 'beton': Rares febra 38.7 seara, pus supozitor paracetamol, scazut febra, pe la 5 a luat-o de la capat cu febra peste 38. Plus vomat des, nemancat de 2 zile. I-a mai curs si sange din nas de vreo 3 ori. Bianca, a facut si ea 37.8, i-a cedat cu paracetamol. Sebi s-a trezit la o bucata de noapte cu 38.9 si asa o tine de asnoapte. A ajuns la 39.2 dimineata. Am reusit sa ii scad si lui febra cu algocalmin si frectii cu otet. Deci, azi sunt mama Dolores, asistenta-sefa. Noroc ca eu doar tusesc si imi curge nasul, in rest ma tin bine.

Va pup si sper sa vin cu vesti mai bune



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me


multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

vizite dupa nastere: am nascut pe 2 dec, ar pe 12 era ziua lui tudor; normal ca i-am serbat-o,ca doar e si el copil si s-ar fi simtit dat la o parte; parintii care au venit cu copiii sa-i aduca au vazut fetitele in patuturile lor pentru cateva minute
au mai venit doua familii prietene in primele saptamani sa vada fetele si sa ne aduca de mancare
iar la 1 luna de la nastere m-au sunat colegii de team si au venit la pranz (cu pizza si sucuri); au vazut fetitele pe rand in dormitor ca dormeau; in rest nu am avut musafiri; iar rude, aici departe, nu avem, adica avem, dar in vancouver care, chiar daca e in aceasi tara, tot f departe e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

ale mele nu mai vor in carucioare cand mergem la cumparaturi; adica in carucioarele alea mari din magazine... sa le vedeti ce arunca in cos tot ce gasesc noroc ca nu tin minte ce pun asa ca noi scapam de ele inainte sa ajungem la casa
le-am luat ieri o care cu mikey mouse care are si figurinele si un plastic mare colorat, cu clubhouse: sunt innebunite dupa ele (macar am scapat de culori o perioada, asa ca nu mai am de curatat peretii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

IliesClara iti multumesc mult pt raspuns

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca
Fetelor eu iau Duphaston de la inceputul sarcinii si pana in prezent. Vineri cand am fost la dr mi-a spus sa mai iau cat mai am si sa le opresc. Problema e ca mai am pt inca o luna, sa il iau pe tot sau sa ma opresc? Eu iau cate 3/zi. Sa le reduc la 2/zi sau sa le opresc brusc, voi ce spuneti?


Iuca, eu cand am luat duphaston, luam cate unul pe zi. Nu stiu ce sa zic la tine, nu stiu care si cat de serioase sunt problemele... cel mai bine stie un dr. daca nu-ti spune al tau, mergi si la altul (ceva clinica particulara, de ex).
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeeea

Am primit la Ghiocei mesajul acesta:

Intru sa va anunt ca a nascut Grace30, bebelina 2200g, baietelul 2250, apgar 8, 45 cm prin cezariana - mamica si bebeii se simt bine!




Grace, FELICITARI!! Sa-ti traiasca puiutii, sa aiba viata lunga, sanatate si noroc!!

Iar pentru mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

dalina eu am obtinut sarcina prin inseminare, si am inceput sa iau Duphaston din urmatoarea zi a inseminarii. Atunci am luat cate 2/zi 2 sapt pana am aflat ca am reusit, apoi mi-a crescut doza la 3/zi, pe care le-am luat incontinuu, pana acum.
Ma gandeam de azi sa incep sa iau 2/zi cateva zile si apoi 1/zi cateva zile. Am sa-l sun si pe dr sa il intreb.
Pana acum nu am avut probleme de genul sangerarilor sau durerilor, mi-a dat mai mult preventiv, zic eu.
O problema am cu colul, care e scurtat, dar pt el iau Gynipral cate 1 la 8 ore (tot 3/zi) si stau cat mai mult in pat.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Laura, ce rau imi pare de voi!.. Ooff-ooff... Saracutii de voi... SARACA DE TINE!! Cu-atatia bolnaviori.. Ai grija tu mecar, sa nu te prinda si pe tine mai rau. Eu i-am dat lui alex (sotu') Theraflu Sinus. Cica-i destul de tare, dar a prins tare bine, ca el de cand a inceput frigul tot tragea de nas..

Fetitele sunt bine, ieri le-am dus afara, ca a fost soare si frumos afara. Saracutele, o saptamana intreaga nu le-am scos deloc.
Acum eu sunt la rand, de aseara ma ustura gatul si am facut si-un frison. Mi-e groaza, sper sa nu le transmit iar si lor..

Pupicei, o saptamana buna si linistita va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza fetelor..multumesc pentru sustinere, chiar am nevoie. Sper sa mai rezist pana joi la control, si sa vad ce zice. Clara, nu mi-a zis dr ca dc esti la 38 de saptamani gata, se provoaca nasterea . Eu stiu sarcini gemelare duse la 40 sapt,deci...

Bogdana
37+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Laura, multa sanatate la toti, putere si rabdare! Va trece si va fi bine!

Mamaana, deci trebuie sa caut vechile tale postari unde sper sa gasesc experienta ta in alaptat. Ca acum sunt convinsa ca ai putin timp de forum!

Bogdana, deci ramai in continuare pe nastere naturala... Ca si eu te urmez.. Imi dai curaj! Asa ca, desi cred cat de greu este, nu mai este mult pana la capat si acusi iti vei tine puisorii in ambele brate ! Ca sa nu mai spun cand vei iesi cu toti trei la plimbare..! Hai, mai rezista putin- putin!

Andreea, 34+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

http://bd.lilypie.com/vU4Gm8.png

Mergi la inceput