Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 29

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

da Clara..ai retinut bine..la 19:20 merg la dr...sper sa fie intr-un ceas bun..la prima nastere asa mi-a declansat nasterea..la control..tot intr-o joi seara..doar ca deja eram in sapt 41acum ce-o vrea DD..deja sunt la termen..sa scapam odata sa fim sanatosi

Bogdana
38+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Bogdana, si sa vii cu vesti bune!

Andreea, 34+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

http://bd.lilypie.com/vU4Gm8.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Bogdana, tinem pumnii!!!...
Te-asteptam cu noutati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Bogdana

Elenada, da e normal sa simti in acelasi loc.. inca sunt mititei... sacul e mititel... si lovezc intr-o ona restransa... stai sa se mareasca mai mult... sa vezi cum te inghintesc peste tot...

3in1 multa sanatate
Cum adica sa nu mai alaptezi... pai daca ai, de ce nu??? Nu exista ca laptele tau nu e hranitor... e cea mai mare prostie... laptele tau e cel mai bun... Eu zic sa alaptezi incontinuare... Din cate am inteles este vb de dr. ginecolog... ce treaba are el cu laptele pt. pici... daca aveai probleme la sani, intelegeam... dar asa...
Iar despre tratament... intreaba-l ce-ti da... si discuta cu pediatrul... Eu asa am procedat cu orice am luat (sau anestezie) in timpul alaptatului... am intrebat pediatrul dupa ce am primit tratament de la alti doctori...




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

FETELOR voi aveti contractii nedureroase?? EU azi cam toata ziua am avut burta tare,daca stau intinsa o simt putin mai relaxata,daca ma ridic se intareste iar,oare sunt normale...? Stiu ca apar contractiile astea BH,am mai avut,dar aproape toata ziua....

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bogdana si eu am pumnii stransi pentru voi.
Elena, super ca ai simtit bebelusii. Eu inca mai astept.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Kineta ai grija... stai in pat, daca asa trec... Eu am avut colul deschis... de fapt am aflat ca am colul deschis... la 25 de sapt. La 20 era inchis si luuung.... peste o luna era deschis...
Eu n-am simtit sa fi avut contractii pana atunci... dar dr. zicea ca altfel nu se deschidea



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Kineta

contractii BH am avut si eu in diferite perioade. Sapt 14-16, sapt 22-25, sapt 28, apoi am trecut pe Gynipral si nu am mai avut decat f f rar si domol in ultimele 2 sapt.
Am avut maxim de 5 ori /zi contractii adevarate nedureroase.
Am mai avut si altfel de manifestari cam o data/saptamana din luna a cincea care constau in intarirea burtii cateva ore si apoi relaxarea. Nu contracti-dilatari alternative, ci inatarire pur si simplu.

In ce priveste pozitia culcat si in picioare, pana in ziua de azi este aceeasi manifestare: cat stau culcata burta molcuta, relaxata (cand nu apar contractiile acelea), cand ma ridic in picioare devine tare.

Mami Clara, 35+, cu Antonia si Iulia la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

kineta eu am avut contractii BH de la 4 luni; la munca ma duceam in pauza de pranz la alt etaj unde aveam canapele si ma lungeam acolo, uneori chiar si adormeam pentru 1 ora
odihneste-te cat mai mult
3in1 ba alaptezi si laptele tau e bun! ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

mamaana, elyanne, dalina ms pt gandurile bune!

Categoric ii mai alaptez cat ma tine lapticul. Ai mei pitici se mai trezesc aproape in fiecare noapte si se linistesc asa de repede daca ii pun la san.

Va doresc o seara frumoasa.

Mergi la inceput