Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Si eu patesc cateodata,daca stau pe partea stanga,sa mi se accelereze pulsul si simt cum se misca corpul,chiar daca eu stau nemiscata!!

Dani3lla..Sa ne fereasca D-zeu!!Sa dea DD sa avem bebei sanatosi toate!!

25+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

app de faptul ca spunea cineva ieri ca a nascut la elias cu dr Tutunaru si nu-i mai trebuie, am vazut azinoapte un reporta la tvr1 despre el si ce a facut cu o pacienta, m-am ingrozit, bine ca nu am nimerit la el...

27 + Bianca Maria / Ema Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nicuratze, multa sanatate!
Maria, bine ca nu ti-a fost mai rau, ma bucur ca v-ati intors cu bine.
Saby doarme la pranz, am reusit sa ne tinem de "program", doarme cam 2 ore de la 12-1. Stiu ca daca nu se odihneste la pranz si nu-si face macar 12 ore de somn din 24 atunci nimic nu mai functioneaza cum trebuie. Si ei i se facuse somn pe la 9 dar n-am lasat-o, iar daca nu o lasam deloc sa doarma la pranz adoarme pe la 6-7 seara si se trezeste la 2 noaptea, am experimentat mai multe variante.

M-am gandit si eu sa-mi notez ce mananc toata ziua, maine dimineata dau raportul .


Carla, s.23 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

2 in 1..va pupam!
ma "alatur" Carlei!sunt la pamint cu somnul..a fost a 3a noapte in care mai mult am vegetat! plus ca spre dimineata cind a inceput sa bata vintul rau..deja ma luase frica..nu stiu de ce..ma simteam ca parca eram in mijlocul naturii..parca mi-a fost si frig..nu stiu..sete mi-a fost sigur..am baut apa toata noaptea..si bineinteles am facut carare la baie! ma ard ochii in cap si parca se invirte totul cu mine..abia astept sa treaca timpul si sa plec acasa! sotul e plecat in delegatie asa ca iar o sa fu singurica la noapte..si parca vad ca iar nu dorm
vreau naniiiiiiiiiiiiiiiii

dana, imi plac mult pozicile voatre..o familie fericita si implinita!
pentru toate celalalte 2 in 1!

revenim..

ana-maria 26 weeks

http://picasaweb.google.com/anamaria.coroni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

neata, am reusit si eu sa intru, in sfarsit

ati scris tare mult, sper sa nu uit tot ce vroiam sa va spun

in primul rand, bine ati venit roxi si DanaMi!
La Multi Ani! cu intarziere pt. AlexsiMatei
si La Multi Ani! pentru maine mirutei, poate nu reusesc sa intru, asa ca urez din timp!
Elena insanatosire grabnica!
Carla imi pare tare rau pt. ce ai patit, sincer mai mult de sangerare decat de masina Sanatatea ta si a familiei este cea mai importanta. Legat de cadoul pt. o familie careia nu-i lipseste nimic, ma gandesc la o pozica frumoasa cu voi toti si o rama pe masura sau altceva cu mai mare valoare sentimentala decat materiala.
dani3lla ce ma bucur ca ai simtit si tu mogaldeata in mana ta! Nu-i asa ca e un moment unic spendid???
tiana sus moralul! Si daca te auto-stresezi atat oricum nu rezolvi nimic, ba mai mult, ii transmiti puiutului!
clody bafta!
maria si ely
oana_du sa-ti traiasca bufleiul!

si nu stiu ce mai vroiam sa spun, asa ca pup restul fetelor si revin eu daca mi se aprinde beculetul

23+ cu Catalin-George
A piece of our life

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Buna fetele!!

Dani3lla..si eu mai reactionez asa cateodata,doar ca nu tip..doar ma chitai..Cateodata se intareste tare burtica si se umfla intr-un loc..de zici ca vrea sa iasa pe acolo...si se impinge de numa'!!Au energie flacaii nostri!!

Testul a decurs bine,la vreo 20 de minute dupa ce am baut glucoza m-a luat un pic ameteala,dar mi-am revenit repede!!Sotul se speriase ca nu stia ce sa imi faca!!Acum sper ca saptamana viitoare cand merg la ginecolog sa primesc si rezultatele..Mi-a placut foarte tare glucosa...avea gust de nectar de piersici sau caise,usor aromat,doar ca mult mai dulce!!

25+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi




aha,aha asa facea zici ca vroia sa iasa prin buric.Sper ca data viitoare sa nu mai reactionez asa dar acum fiind prima data m-a luat prin surprindere

O sa vezi ca vor fi bune rezultatele la analize (mi-a zis mie fi'miu)

DANA 23+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Carla..saru' manaDa,ai dreptate cu somnul la pranz..fiecare copil are ritmul lui!!Atunci poate au aparut cosmarurile...sau ceva dinti,masele care ies...?Incearca sa te intinzi si tu un pic in pat cat doarme ea....poate asa iti mai revii un pic!!

Ma duc sa fac nani..ca sunt treaza de la 6.3o si parca ma simt si un pic ametita!!
Ne citim mai tarziu...sa aveti grija de voi!!

25+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Dana, fa-mi si mie te rog un rezumat cu ce a facut tutunaru, ca sunt tare curioasa si nu ma uit la tv decat la fotbal. Cazuri de superficialitate crasa a lui si a lui iosup stiu si eu, era sa moara o prietena impreuna cu bebe din burta.
Eu la Elias am ajuns o singura data, acolo m-a consultat un doctor parvu fara sa se spele pe maini si fara manusi, am stat cu sufletul la gura sa nu-mi fi dat ceva, ca mai fusesera si altele mai "colorate" inainte mea.

Carla, s.23 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

mie nu-mi place ce e afara e prea cald pentru zapada asta si o sa se faca numai fleoscaiala, urat!
cum sa mai ies in weekend la plimbare pe o vreme ca asta? in loc sa fie asa de sarbatori, ufff

23+ cu Catalin-George
A piece of our life

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mh spune:

Bonjurica Doamnelor!

Carla, e mese gradul 0 cu pozitia intr-adevar e mai delicat. Eu fac tahicardie frecvent, indiferent de pozitie. Da' cred la ca mine o pr cu softu' mai degraba decat cu hardu'
Philip, offf
Alinuta23 nu cumva tu intrebai de sind antifosfolipidic?
Sunt prin zona.

Mihaela 27+ & Irina ( nov 2005)


Mergi la inceput