Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ganesha, la nastere nu trebuie neaparat sa fie totul plin de sange, la mine n-a fost deloc decat dupa ce s-a scos placenta. Saby a rupt apa la iesire si astfel s-a si spalat, a iesit alba si curata, fara pic de sange pe ea, nu se intampla mereu cum ai vazut tu.
LauraOana, s-ar putea sa fii surprinsa de cat de calm va fi sotul tau, din afara se vede altfel. Bine, asta depinde si de cum te manifesti tu . Eu port verigheta in continuare. Nu e mult cat ai mancat, crede-ma, cam asa papa Saby . Sotul meu face asa cu jocurile si acum . Week-end placut! .
Ely, unii barbati se maturizeaza mai greu si le este mult mai usor sa spuna "tu esti tare". Pai sunt tare ca n-am incotro, nu ca asa m-a facut mama, dar asta nu inseamna ca nu-mi prinde bine o mana de ajutor sau un umar de barbat.






Carla, s.23 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

neata umflaticilor...ati vazut ce e afara?Mie-mi place

Carla ce faci ,cum te mai simti?Esti mai bine?Buburuza Saby ce face?

Am vazut ca discutati despre participarea sotului la nastere.Sotul meu a tras un pic cu ochiul cand ma uitam eu la o "nastere in direct" pe net si s-a ingalbenit la fataAsa ca eu voi fi singurica in sala de nasteri.Il prefer mai rosu la fata ca asa galben tare urate era

LauraOana eu nu mai port verigheta de mult.Cam din a doua luna sunt "domnisoara".Verighetele noastre sunt patrate si late si a fost suficient sa iau cateva kg si nu mai intra pe deget de mult

Dana super pozici s super burtici.Cine e a doua burtica din poza?Dupa marime ar fi tot de odiseea noastra.De ce nu o inviti aici la "barfe"

OanaDu multumim pt capitolul nou.Ai vazut cat stau fetele noaptea la taclale?Iti dai seama ce o sa fie de prin aprilie incolo cand majoritatea vom fi in prenatal?Nici nu vreau sa ma gandesc cat de repede se vor termina capitolele

Hai sa va povestesc ce mi s-a intamplat aseara ca sa vedeti ce nebuna de mama o sa aiba fi'miu.Stateam ,ca in fiecare seara,pe spate cu mana pe burtica (asa fac in fiecare seara pana imi da un piciorus si apoi pot dormi linistita) si la un moment dat a inceput amfibia sa circule.Da nu dadea,ma impingea,parca imi facea masaj la mana...era tare misto.Am stat ce am stat si la un moment dat s-a facut asa o galma in palma mea dar s-a umflat asa...nu stiu sa explic prea bine...mi s-a ridicat mana si ce credeti m-am speriat si am tipat o data de s-a speriat si fi'miu si sotulAm innebunit nu?

DANA 23+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Neata burtici,
Ely sa stii ca te inteleg perfect si eu sunt singura aici si nu am prietene din pacate, la inceput nici eu nu am lucrat cateva luni si am simtit ca inebunesc stand acasa la cratita, mai ales ca inante sa venim aici , in romania aveam o viata f activa, o slujba f solicitanta si multe prietene, din pacate bariera lingvistica si-a spus cuvantul aici.Acum lucrez, la inceput am fost voluntar si apoi dupa cateva luni bune au inceput sa ma plateasca, din pacate sunt f putine persoane unde lucrez eu si majoritatea sunt barbati si mai sunt vreo 2 d-mne f invarsta, dar tot este mai bine decat acasa, de aceea si vreau sa lucrez, daca o sa pot, pana in saptamana 38 de sarcina, ca o sa am tot timpul apoi sa ma satur de stat acasa.
Cat priveste sotul, sa stiti ca subscriu si eu la subiectul ,, sot inebunit de jocuri,,
cand s-or maturiza barbatii astia, pun pariu ca si dupa aparitia bebelusului vor fi la fel


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Dana, ti-am admirat burtica si familia frumoasa .
Dani3lla, Clodyac, mi-a trecut supararea si sangerarea, m-as simti bine daca as fi dormit pana mai tarziu de 5:30.

Am si eu nevoie de un sfat. O prietena din copilarie, acum doctor in SUA, vine in tara in iunie cu fetita de aproape 3 ani si un bebe care va avea 7 luni in burtica. Ce pot sa le ofer eu unor oameni care au de toate? Ca nu vreau sa ne intalnim si sa fiu cu mana in buzunar. Aveti vreo idee?

Carla, s.23 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Neatza si de la mine

Mie mi-e rau de nu mai pot,iar am racit.Am furat Panadol de la fi-miu,si poate bag un medical de maine.

DanaMi, super burtica ( semeni cu sotia unui fost coleg,care naste in martie

Maria,Ely,o sa intru si eu la vorba cu voi cand intru in prenatal,ca si eu sunt insomniaca de fel.




elena,23 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

neatza burtici si multumesc pt urari si aprecieri
Daniela cealalta burtica este sora mea mai mica care are 21 saptamani cu bietel asa ca mama noastra o sa fie tare ocupata

27 + Bianca Maria / Ema Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

pozele sunt de la nunta ei care a fost luna asta pe 7 si unde eu eram terminata de oboseala nainte sa nceapa nunta

27 + Bianca Maria / Ema Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

E o vreme in Bucuresti cum n-a mai fost iarna asta, ninge viscolit, orizontal si am numai picaturi de gheata pe geamuri.

Mh, e bine de stiut asta cu statul pe stanga pentru placenta. Eu de la inceputul sarcinii stau si dorm pe toate partile, numai pe stanga nu pot, ca fac tahicardie. Placenta mea are grad de maturare zero, problemele sunt la pozitie, dar e bine de tinut minte.

Carla, s.23 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

dana foarte misto.O sa aiba grija de verisoaraChiar daca naste in iulie o salut si-i doresc sanatate maxima si un BB sanatoas si mancacios

fetele m-am uitat acum pe Zone Reality la "nasteri neobisnuite" si am plans de m-am umflat.O mamica a nascut un BB cu omfalocel(cu organele in exterior).Cred ca nu as suporta un asemenea gand.Sa dea DD sa avem parte toate de Bbii sanatosi si frumosi.

DANA 23+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!

Carla..dar Saby ori doarme la pranz?A avut si nepotelul meu o perioada asa aiurea,se trezea la 5 dimineata si vroia la desene..erau toti zombi in casa..apoi el bine merci adormea la 8 si restul se pregateau sa plece la serviciu!!I-au scos somnul de amiaza si se pare ca si-a intrat in normal!!Imi pare rau ca nu te poti odihni...
DanaMi...incantata de cunostinta!!Ai o burtica frumoasa si se vede cat sunteti de fericiti!!
Dani3lla..si eu mai reactionez asa cateodata,doar ca nu tip..doar ma chitai..Cateodata se intareste tare burtica si se umfla intr-un loc..de zici ca vrea sa iasa pe acolo...si se impinge de numa'!!Au energie flacaii nostri!!
Nicuratze..abia astept sa ni te alaturi...asa ne mai inmultim la schimbul de noapte!!


Declar si eu sot care se joaca pe calculator...dar deja sunt obisnuita si sincer nu ma deranjeaza!!
Testul a decurs bine,la vreo 20 de minute dupa ce am baut glucoza m-a luat un pic ameteala,dar mi-am revenit repede!!Sotul se speriase ca nu stia ce sa imi faca!!Acum sper ca saptamana viitoare cand merg la ginecolog sa primesc si rezultatele..Mi-a placut foarte tare glucosa...avea gust de nectar de piersici sau caise,usor aromat,doar ca mult mai dulce!!

25+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput