Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (59)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Eu nu zic ca nu aveti dreptate cu vaitatul de soacra la sot....da eu nu ma pot abtinei-am facut capul calendar saracu' norocul meu ca a cu ce sa-i fac capu' mare si de asta el nici pas nu zice

Minunea a venit! de printisor Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

baieti in chiloti pe pro tv

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

cucu



Paula, super pozele de la munte! Abia astept sa mergem si noi...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Nocom, parca esti in sectorul 1 daca nu m-a lasat memoria de tot, poate imi spui si mie pe scurt ce ai depus la dosarul pt CIC
mie imi exprira cele 60 de zile curand, sper sa reusesc sa depun dosarul ca altfel...va trebui sa renunt si la singura mea mancare in momentul de fata, un croissant pe zi
extrasul de cont de la banca sper ca nu trebuie sa fie din aceeasi zi

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF
Dar sa stiti ca am remarcat o treaba, fi-miu cand desface o jucarica se joaca cu ambalajul, il prefera. Imi mai zisesera prieteni, sa vezi ca o sa primesti jucarii care fac si drag si fi-tu o sa se joace cu cutia de carton in care e jucarica. Asa este, el prefera cele mai traznite "jucarii": pliante de la Cora sa le smotoceasca, sticla de 2 litri sa o desurubeze, sa o bata,


subscriu.Teo asa face si acum. Duminica am aruncat o cutie de la un trenulet Thomas pe care o facut praf, ieri seara inca plangea dupa ea si se ducea pe hol sa o caute.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

CD, tare stresanta este situatia ta, si numai de asta nu ai nevoie...
Daca primesti, moa, ce am facut eu pt ea... daca nu primest, moa, ce proasta crestere, nu-i in stare sa primeasca un cadou... si ce sa faci si cum sa faci sa impaci pe toata lumea?
Am trecut prin asta cu soacra. N-a fost deloc placut.

Iti spun ce am facut eu... mi-am inchis urechile. Daca am avut nevoie am spus sarumana si m-am facut ca nu mai aud si restul de barfe si susanele... si cand nu am avut nevoie am zis NU, multumesc, si nu am primit.
Si ce am invatat in 12 ani de casnicie... NU te plangi sotului despre mama / familia lui, ca nu pricepe. Si NU te plangi sotului despre mama/tata/familia ta, ca te intelege, dar cand o sa vrei sa te duci sa ii ajuti o sa zica, pai de ce sa-i ajutam? Mai tii minte cat te-au suparat? etc.
Asa ca vaita-te la 15 prietene, la noi pe forum, dar nu la el cu nu le poate duce. Asa-s barbatii.
Si cu copiii, tot din experienta am invatat. Daca sunt nelinistita si nu stiu ce sa fac, si il intreb pe sot, frate, se pachicheaza mai rau ca mine si incepe sa dea din colt in colt. Mai face si urat uneori, si mai rau ne certam.
Asa ca am invatat ori sa il informez ca am facut una si alta, ori sa ii spun, uite, eu sunt varza, as vrea sa ma incurajezi. Ca sa stie omul ce astept de la el... ca pricepe cam greutz asa.
Sorry daca m-am bagat.



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!


sar'na pt post. stiam dar trebuia sa imi aduc aminte...

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

CD nu te mai stresa... tu vezi-ti de copilul tau si de sotzul tau si nu mai pleca urechea la ce zice cumnata... soacra ... etc.
Preocuparea ta cea mai importanta trebuie sa fie bebe ptr ca tu esti universul lui si fizic si psihic... el depinde in totalitate numai de tine... ptr ca toti ceilalti petrec infinit mai putin timp cu el... asa ca ... capul sus!!!
Eu nu ma mai stresez de problemele cu soacra, nici ca n-a putut sta sa ma ajute desi ma asteptam s-o faca, nici ca nu ne-am inteles ptr ca fiecare are conceptiile lui... dar nici nu-l mai implic pe sotzul meu in asta ptr ca el e la mijloc si inteleg ca se simte prost in anumite situatii!

Ref la extrasul de cont... eu il aveam luat de la banca de vreo luna si nu a zis nimeni nimic.... deci nu-ti face griji.



Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paula-Laura

Am pus cateva poze de la munte daca vreti sa le vedeti




f frumoase poze, si ce peisaje, inclusiv cainele ratacit mi-a dat un dor de munte.

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Va raspund repede ca am citit din urma si am vazut ca vorbeati de sport. Eu ma duc cam de 3 ori pe saptamana la aerobic. Am inceput incet, dar acum merg la Kick-box, Spinn .. deci muncesc ceva zic eu. Sincer n-am vazut nici cea mai mica problema cu laptele. Nu mi s-a diminuat, nu a refuzat Alex sanul nici la jumatate de ora din momentul in care am terminat ora de sport.. Asa ca eu zic ca e super ok. Am intrebat si eu dr inainte si mi-au spus ca e ok, chiar indicat pentru ca ridica moralul mamei si unde e moralul sus e si lapte
ce-i drept, singura problema e ca ma mulg inainte sa ma duc ca altfel cam dor sanii cand sar pe acolo. Si ma duc de la 7 dimineata pentru ca e singurul moment in care am si cu cine sa las copilul (cu tatal lui personal inainte sa plece la servici).

Ma duc sa mai citesc din urma


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

laura, unde sunteti cuscra? aseara l-am amenintat pe sot ca eu o sa plec si vin pe la voi

apropos de ambalaje, eu i-am intins lu fimiu un ambalaj de la cioco sa traga de el, dar inca mai avea cioco in el , am zis ca se joaca si el cu un colt ca omu, de unde mi-a tras cu tot cu cioco din mana

aseara ne-am adus mancare in sufragerie si am pus-o pe masuta de la scaunul lui de masa si i-am facut si lui mancarica, am zis ca asa il conving sa manance...da, l-am convins, dar nu cu mancarea lui, il tenta niste cascaval

Eva intrebai de Chicco Polly, noi n-am dat 5 mil pe el, am dat 109 euro, un pic mai putin de pe bimbomarket, mi se pare bun, oricum pozitia aia foarte inclinata pe spate nu o folosim pentru ca nu vrea sa stea asa. Deci asta sa nu fie un crieteriu cand cautati scaunel, sa se incline foarte mult spatarul, nu cred ca la varsta asta ii mai convingeti sa stea asa pe spate

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput