Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, multumesc tuturor pentru condoleante si pentru rugaciuni. Am reusit sa gasesc pe internet un acatist pentru cei adormiti - ma bucur ca l-am gasit ca nu stiam cu ce rugaciuni sa ma rog si eu pacatoasa pt. bunica mea.
georgia - o imbratisare calda de la mine. Asa e... uneori e asa de greu cand se inghesuie problemele si durerile... si parca nu mai stii ce sa mai faci . Te admir ca poti sa nu plangi in astfel de momente - eu plang de atatea ori din cauza de neputinta, dar intr-adevar nu ajuta plansul asta la nimic. Ne rugam sa se refaca repede Vladut! Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Sufletel80 ultima oara erai tare trista cind ne-ai scris. Si asta s-a intamplat, daca nu ma insel, anul trecut.
Chiar nu vrei sa ne mai dai niciun semn ?
Imi doresc din tot sufletul sa fii bine. Si prietena ta de asemenea...



1+1=3 sau 4, de ce nu?
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Georgi... imi pare rau sa aud ca Vladut tot nu e bine, offf mititelu, sa mergi negresit la Manastire, acum e momentul cel mai bun, DD asta asteapta, mergi si roaga un calugar sa-ti dea ulei sfintit din candela SF Nectarie sa-l ungi pe Vladutz, ai incredere in minuni,am sa ma rog pentru el
Multa, multa sanatate

madutz

miracolul a venit pe stradutza mea
Sf Nectarie si Maicutza Sfanta mi-au binecuvantat pantecul cu un mic ghiocel
asa de optimista am fost
www.pregnancy-layouts.com/style-Binky-Catalina%20Maria.jpg" target="_blank">www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-Catalina Maria.jpg" target="_blank">

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

domnica ...micuta tocmai asta este , ca din persoana tare , care nu plangeam , m-am transformat intr-o plangacioasa ...atata de mult m-au schimbat problemele din ultimii 5 ani , ca sunt , zic io , alt om ...

mada, multumesc mult pt sfat , voi merge la Radu Voda ...

mie insa mi se intampla un lucru .. ma rog mult mai bine cand nu e lume in biserica , cand este liniste , de-aia cred ca ma voi duce la miezonoptica ... mi-e mai greu cu transportul , ca nu conduc , si mi-e mila de sotulica sa-l scol ... gasesc io o solutie


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Georgia, de obicei Radu Voda este aglomerata vinerea dupa amiaza, la Sf.Maslu si duminica. Poti foarte bine sa te duci in restul zilelor. Si la ore convenabile.



1+1=3 sau 4, de ce nu?
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

domnica ...micuta tocmai asta este , ca din persoana tare , care nu plangeam , m-am transformat intr-o plangacioasa ...atata de mult m-au schimbat problemele din ultimii 5 ani , ca sunt , zic io , alt om ...

mada, multumesc mult pt sfat , voi merge la Radu Voda ...

mie insa mi se intampla un lucru .. ma rog mult mai bine cand nu e lume in biserica , cand este liniste , de-aia cred ca ma voi duce la miezonoptica ... mi-e mai greu cu transportul , ca nu conduc , si mi-e mila de sotulica sa-l scol ... gasesc io o solutie


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein



Georgia scumpa...ne rugam cu toatele pentru nepotelul tau, Vladut.

Sa nu iti fie rusine ca plingi.Stii bine ca lacrimile au si ele rolul lor...te eliberezi de emotiile negative adunate in sufletul tau, emotii care nu fac bine sufletului si trupului. Plingi, draga mea ori de cite ori simti nevoia...

Stii, am vrut sa iti zic ceva: stiu ca iti doresti din tot sufletul sa se faca bine Vladut si se va face...dar nu-l mai ruga pe Domnul sa faca schimburi de genul: insanatoseste-l pe el si nu imi da mie bebe...Georgia scumpa, fiecare suflet, pe pamint are destinul sau iar Domnul Dumnezeu are planul lui cu fiecare dintre noi.ce-i al nostru e pus deoparte!

In alta ordine de idei...simt ca esti tare, tare incarcata negativ in aceasta perioada din viata ta.Te imbratisez si iti doresc multa putere si sanatate sa treci cu bine peste greutatile tale, acum.

Cu drag, Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Anadomnica, imi pare rau pentru bunica si pentru durerea pe care o simtiti voi toti. Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

17+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

Doamne ajuta dragele mele
Anadomnica, Bunul Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe bunica ta si sa te intareasca si pe tine.
Georgia, imi pare tare rau ca Vladut nu se simte bine, si eu am trecut printr-o experienta de genul asa, numai ca la noi situatia era cumplit de grava cu nasul nostru, puteti-va toata nadejdea in Bunul Dumnezeu, eu efectiv nu am mai reusit sa tin numarul pomelnicelor pe care le dadeam neincetat la biserici, am venit intr-o zi in Bucuresti special pentru a da niste pomelnice la cateva manastiri si biserici dragi mie, in 4 ore cred ca am acoperit aproape toate bisericutele din zona Unirii si Universitatii, ma dureau picioarele si burtica si am prins o ploaie crancena, dar tot nu m-am lasat.
Felicitari noilor gravidute, sa aveti o sarcina usoara si pruncuti sanatosi!
Poate ca ma tot repet, dar va rog sa va puneti nadejdea in Bunul Dumnezeu, in Maicuta Domnului, in Sfantul Nectarie care e grabnic ajutator, staruiti in rugaciune, si sa nu deznadajduiti.
Va imbratisez pe toate!

16+

Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Anadomnica condoleante pentru bunica ta.
Georgia imi pare rau ca nepotul tau nu se simte bine dar nu deznadajdui. Du-te la biserica Radu Voda si o sa vezi ca bunul Dumnezeu o sa il faca bine. Ai grija si de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Fetelooor,am o mare rugaminte la voi,daca puteti,treceti maine pe la biserica si lasati un bilet pt.vineri la Sf.Maslu:"Vladut,grav bolanv se roaga pt sanatate,grabnic ajutor si iertarea pacatelor!!!"

Georgi,si nu te lasa,ca Maicuta Domnului este cu voi...daca imi sunt ingaduite niste idei si daca parintii mai au puterea necesara,ar fi bine sa mearga un preot sa-l impartaseasca pe Vladut,ca mare putere tamaduitoare are Sf.Impartasanie,iar ei sa se spovedeasca..desi pot fi pacate de peste 7 neamuri,de asta cat mai multe Sf.Masluri vor face minuni.Sper sa gaseasca fetele timp sa lase un bilet la biserica,pt vineri,cu cat mai multe cu atat mai bine.Doamne ajuta!!!

Anadomnicasi pt bunica,Ana,Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul!!!Si tu poti da 40 de Sf.Liturghii la cat mai multe biserici/manastiri,ar fi bine acolo unde se face Sf.Liturghie zilnic in cele 40 de zile,pana la inaltarea sufletului.
Pe de alta parte,nu fii trista,pt cei 29 de ani,sa fie cu sanatate,ca nu au trecut degeaba,Dumnezeu te-a inzestrat cu multe calitati si un suflet curat...Eu am simtit,nu stiu cum, ca la 33 de ani voi ramane gravida si asa a fost,iar la 34 impliniti a venit pe lume .Doamne ajuta,sa simti bine la cel de-al 29 lea capitol!!!

Cipicahai dreptate,mari Sfinti avem si noi,mai ales cei care au patimit in inchisorile comuniste,iar cartile lui Ioan Ioanolide-"Intoarcerea la Hristos" si "Sfantul inchisorilor" sunt adevarate lectii de viata...pacat ca se taraganeaza canonizarea lor,si din cate stiu, din cauza asta nu putem face nici acatisul lor...probabil de aceea mai mult la Sf.Nectarie si alti Sfinti,dar nu uitam sa-i pomenim nici pe ai nostri!!!Doamne ajuta-ne pentru rugaciunile lor!!!

Camisi Antoniabine ati venit acasa!!!Maicuta Domnului sa va aiba in paza pana la Sf.Botez si sa ne dati de veste cand puteti.

Magdita si noi si asteptam vestea cea mare si de la tine!!!

si Doamne ajuta sa auzim de bine!!!

Mergi la inceput