Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Hello fetelor,

Multumesc tuturor de messaje. CRISTINA pai nu a fost chiar asa pe nepusa masa....sincer noi de luna trecuta incepusem dinnou lupta ptr bb 2 . Nu-s sanatoasa nu? Dat fiind ca Alessio e asa micut dar asa am vrut noi...diferenta de varsta sa fie mica intre copii......MIHA cumnata e bine....nu mai snagereaza, are greata non-stop.....asteptam data de 24 ca sa faca TN si sa vedem care mai este treaba pe-acolo ca doctora data trecuta nu i-a facut eco....
Deci la 10,00 am facut un test dintr-ala care le faceam mereu si e cu ochisori.......e stearsa linia dar e. Si avand doar 3 s 5 z eu zic ca e ok ca e asa stearsa...deci sunt !!! !!! DPN 30 octombrie!!Wowwww






.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

dana felicitari, mamica curajoasa

-------

Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



dana FELICITARI pentru samburelul din burtica! sa fiti sanatosi si sa stati cuminti in burtica pana la 40s!

repede datele tale sa te trec in lista ..

DN / UM / DPN 30.10.2009

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Dana, wow, felicitari! MA bucur tare mult! O sa fie scorpion ca mine :). Super zodie .


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Dana felicitari! Sarcina usoara si bb sanatos si papacios. Pupici la pepenasu' mic.


Faeries, come take me out of this dull world,
For I would ride with you upon the wind,
Run on the top of the dishevelled tide,
And dance upon the mountains like a flame.

William Butler Yeats, "The Land of Heart's Desire," 1894

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, sunt si eu de accord cu fetele, daca tie iti face rau sa citesti povesti triste, e mult mai bine sa nu mai intri la “Durerea unei pierderi de sarcina”. Am sa-ti spun ceva. Cand eram insarcinata cu bebicul care a murit, in 2006, am inceput sa citesc povestile fetelor care scriau acolo. Nu puteam concepe ca exista atit de multa suferinta, foarte multe fete isi pierdusera bebicii in luni mari de sarcina sau imediat dupa nastere. Am empatizat foarte mult cu ele, le citeam si parca le cunosteam de o viata, ma simteam sufleteste apropiata de ele. Nu puteam intelege cum e posibil sa traiesti o asemenea drama, si sa ramai totusi optimist si sa lupti pana la capat pentru imensa fericire de a avea un bebe. Nu stiu daca a fost sau nu presentiment, dar la foarte scurt timp am ajuns sa ma alatur lor. Au fost cele mai minunate prietene ale mele din acea perioada, am cunoscut foarte multa frumusete sufleteasca, impreuna am reusit sa depasim durerea si sa invingem. Acum aproape toate fetele de atunci sunt mamici. O mai astept pe Michelle sa ne dea vestea cea buna. Viata nu este chiar atit de nedreapta. Numai cei care renunta la lupta vor fi cu adevarat invinsi.
Acum m-a impresionat foarte mult povestea Emmei, fetita Aideiciolac. Atit de mult, incat sunt hotarata ca daca bebicul din burtica e fetita, va purta numele de Emma. Am noroc ca si sotului ii place. Eu nu sunt superstitioasa. Si pe baietelul meu il cheama asa cum ar fi trebuit sa il cheme pe bebicul meu care a murit, si care acum e ingerasul lui din cer.
Sper sa nu va fi deranjat cu postarea mea. Asa am simtit acum ca trebuie sa-i scriu Monicai.
Moni, ai sa vezi ca maine o sa fii fericita si ai sa vii cu vesti minunate de la medic. Tu esti o luptatoare si ai sa invingi!



Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 10+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

DANANGIE felicitari! sa fie intr-un ceas bun!

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Dana felicitari, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!!! Ce curajoasa esti, bravo!

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">poze in concurs ann1 si ann11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Danangie, ma bucur ca s-a confirmat sarcina si ca iti doreai bebicul! Sa dea Dumneazeu sa ai o sarcina perfecta si un bebe minunat!
Selen, stai linistita cu lipsa greturilor, ca deja esti in saptamana mare si e normal sa se atenueze simptomele. Eu stiu ca greturile astea dureaza pana se formeaza placenta. Azi la eco, mie mi-a spus ca placenta mea e in curs de formare, si eu am 11 saptamani incheiate. Deci inca putin si scap si eu in totalitate de greturi, care oricum s-au atenuat foarte mult.


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 10+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna fetelor

Felicitari noilor burtici..si sa aveti bebiti sanatosi.
Si celor care au vazut inimioarele...stiu cum e...tot ce conteaza e sa stii ca totul e ok cu bebele.
Monica, fruntea sus si credinta ca totul e bine, da?


Acum...am si eu o neliniste. De o zi m-am stricat la stomac...nu e apa...dar e moale si am crampe. Eu inainte sa raman gravida ma stricam saptamanal, daca nu zilnic la stomac...tot asa. De cand am ramas gravida am inteles ce inseamna constipatie.

Acum sunt ingrijorata. cu stricatul la stomac....asta poate sa dauneze la bebe? Cum pot sa combat asta? ce sa mananc sau sa beau?

Dana 9+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput