Nou stil de viata (255)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Am citit dar in cap am ramas cu nimic.E clar ca numai merge bibilica.

Tumpi eu astept soare ca e tare urat aici.

Delia la echipa rosie sunt 9,2kg in clasament.

Carmen sa ii treaca repede lui Teo.

Dordia sanatate.

Violeta spor la proiecte.

Zuzi sper sa reusesti sa scapi mai repede de treaba.

Roxa si Lou eu pap asa semintele cum le cumpar ca asa spune pe cutie,chiar m-ati pus pe ganduri.

Aveti vreun remediu pentru gat uscat.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Aliclara, si eu am aceeasi problema cu soldurile - ma avantajeaza fustele in forma literei A. Poate vezi si tu ceva ce-ti place.

Gusta, n-am calculat inca greutatea din clasament, mai astept rapoarte. Ce inseamna noua titulatura?

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana
Devoska, bine ai venit la noi! Povesteste-ne mai multe despre tine, cite kg ai, cit vrei sa slabesti, ce dieta tii, daca faci sport, etc. Ca sa te trec pe lista am nevoie de datele tale: greutatea actuala, greutatea la care vrei sa ajungi, inaltimea, data nasterii. In fiecare marti ne cintarim si "raportam" greutatea pe forum. Spor la slabit!


Multumesc pentru primire, fetelor!
Sa o iau pe rand:
1.62m/69,5 kg/23 ianuarie 1972
As vrea sa ajung la 58kg. Am inceput o dieta personalizata, ca sa-i zic asa. Dimineata mananc un sandwich, ceva legume neaparat, o cafea cu zaharina - la care vreau sa renunt. Dupa 2 ore un fruct. Pe la 13 o salata cu pui sau peste, dupa amiaza un fruct, seara un iaurt sau salata. Sport: Pana in decembrie am alergat zilnic pe banda, minin 5 km/zi (uneori + 4-5 km si seara). Asta inseamna cam o ora dimineata/o ora seara. Cand am stare mai fac si ceva bicicleta dar ma plictiseste ingrozitor. Sarbatorile, plecat in tara.... m-am lasat de alergat. Dar de azi m-am reapucat de alergat. Iubesc sa alerg dar nu prea ma mai tine un genunchi. In week-end mai mergem la patinaj.
M-am speriat de proportiile care le-am luat si vreau sa reusesc sa dau jos. Marti am sa fiu la raport.
Daca aveti sfaturi, sugestii, sunt deschisa la asa ceva.
Sa aveti o zi placuta!

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata din nou,

Lou, ma bucur ca iti place la job. Eu am revenit acum la alimentatia in care predomina grasimile, am schimbat doar pentru 3 zile pentru a incarca muschii cu glicogen si a "pacali" putin metabolismul.

Legat de semintele de in: se mananca ideal macinate ( eu le amestec cu iaurt). Poate apare intoxicatia daca se consuma cantitati mari, la sub 100g/zi nu cred ca-s probleme . Eu incerc sa mananc in jur de 30-40g/zi.

Gusta, cum se simte Mara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Delia inseamna iepuras mic.Eu calculasem numai kg la echipa nu trebuie sa schimbi nimic.

Ruxi tuse ne mananca,nici ea numai poate si imi zice mam iar ma apuca si tuseste si pana nu isi face manevra nu se lasa.Eu ma mir cum poate un copil sa tuseasca 10 minute si sa aiba si aer.Acuma se gandeste ce sa isi cumpere dar mi-a zis ca mai bine merge sa isi cumpere smantana si cascaval(ce o fi in capul ei numai ea stie).

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Of of...pai du-te si cumpara-i smantana si cascaval .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ruxi am studiat pachetul de seminte de in si scrie pe el gebroken =sparte deci cred ca sunt preparate si acolo spune ca nu mai mult de 5 linguri pe zi.

o melodie pentru voi



scriu asa de des ca copilul e calare pe mine si vrea sa scrim impreuna.


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, 5 linguri sunt vreo 50g.

Devoska, daca te dor genunchii de la alergatul pe banda nu mai insista. Ai ceva kg in plus si asta ii solicita oricum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata,
Carmen: ma bucur ca e bine. Cucuiele sunt inevitabile din pacate. Altfel n-am mai face noi riduri . Sa ai o zi frumoasa.
Marilena: bine ca ati scapat. Cand primiti rezultatele?
Zuzi: bravo!
Tumpi: eu iti recomand sa incepi sa folosesti cantarul.
Dordia: mananci ff putin si iti faci rau pe termen lung. Programul incarcat nu e o scuza pentru asta. Planifica pe o saptamana si e mai usor.
Lou: ma bucur ca iti place la noul loc de munca. Succes!
Lai: nu-s asa nevinovate. Foietajele sunt cele mai calorice aluaturi, depasind si aluaturile de biscuiti. Si asta e cea mai mica problema cu foietajele cumparate: nu contin nici macar margarina, ci ceva tip de grasime care se lucreaza f usor si care e "plina" de bunatati. E drept, ca in alte tari am vazut si all butter, dar nu la noi si nu la duzina.
Delia: tu esti in vacanta acum?
Hopes: tu dimineata nu mananci?
Meniul meu:
o felie de ciabatta cu piept de pui si ardei (painea e partial integrala si are 30 de g = 70 cal), fulgi de secara cu fructe si iaurt
musaca de legume cu piept de pui cu vin si rozmarin
omleta cu scoici, creveti si legume, cu salata de rosii, inghetata de cirese
Va pup si revin



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase.

Am venit, sunt in continuare super racita si cu o sinuzita care ma chinuie de nu mai stiu de mine. Ieri in avion am crezut ca o sa-mi crape capul, urechile si nasul in acelasi timp si inca am o ureche infundata. Si zau ca nici nu mai iau medicamente, ca n-au nici un efect.

M-ati intrebat ce am predat si in ce limba; am predat un curs personalizat - adica facut de catre compania unde lucrez - care este o combinatie de legislatie, mecanisme promotionale, category management, etc. Si am predat in engleza, caci fiind companie americana asta este "moneda" de schimb.

Imi place sa prdau, am facut-o de un catralion de ori pana acum, dar ieri a fost tare greu, caci abia vorbeam, imi curgea nasul, mi se infunda... si tot asa. La un moment dat aveam 3 ore de cand stateam in picioare si vorbeam fara intrerupere si imi venea sa ma tavalesc pe jos de rau ce imi era.

Oricum, a trecut! Bine ca am ajuns acasa si ma fac eu bine!

Vad ca e mai multa lume bolnava... Gusta, sanatate si tie si la micul pisoi.

Carmen, pupam bebeloi lovit! Of of of...

Am scris mesajul de mai sus de o ora si n-am apucat sa-l trimit... Revin.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput