Nou stil de viata (255)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata si de la mine,

Zuzi, vad ca o iei bine de tot in jos .

Vik, daca imi permiti un sfat . Fa pauza de sala 1 saptamana ( dar nu de dieta) si mananca putin mai mult pentru 1-2 zile. Foarte probabil sa vezi cantarul ducandu-se in jos dupa aceea...
in nici un caz nu manca mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tzuni, . Astept "vesti" despre cum iti merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza fetele

Multumim de tratatie Tzuni

Carmen si eu ma bucur ca Teo e bine. Se mai intampla accidente de genu
Da.. imi place la noul job si la fel ce am de facut. Si cum e part-time pot sa-l combin cu facultatea la zi (altfel nici nu-mi luam :).

Ruxi cum arata la tine combinatia de proteine/ carbo/ grasimi acum? Inainte predominau grasimile, nu?

Tumpi cum adica paine unsa cu ou?

Roxa interesant tu ce zici acolo. Eu am citit tocmai invers pe net. Discutia despre substante toxice era tocmai despre cele macinate.
De ex. www.altomkost.dk/Services/Nyhedsrum/Nyheder/2008/Foedevarestyrelsen_frarader_ hoejt_indtag_af_solsikkekerner_og_horfro.htm" target="_blank">aici - siteul Ministrerului (sorry da e daneza) zice "Semintele de in au de asemenea, un continut de toxine naturale (cyanogen Glykosider). Aceste substante pot descompuse in cianura de hidrogen (acid prusic), enzime eliberate de macinare. Se poate, în principiu, a risca intoxicare acuta daca consumi cantitati mari de in. In plus, riscul de a deteriora sistemul nervos. Cu toate ca nu sa dovedit, in practica, de asemenea, descurajat de faptul de a manca la sol seminte de in in cantitatii mari. Riscul nu este aceasi cand se comsuna semintele intregi"
Dar tot in alta parte am citit ca,, totusi cantitatea de seminte tre sa fie destul de mare ca sa vb de toxicitate.
E clar ca hele intregi ies cum intra, dar se pare cele bio is o alegere mai buna
Dar trebuie sa sti ca si cele macinate trebuie sa fie proaspat macinate pt ca nu au chiar asa bine cu lumina si caldura. Un alt zvon pe net

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi tu cum le mananci? semintele de in.. Si ce sti despre ele cu privile la toxicitate?

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Neata, fete cucuiete, ati dormit bine?

Tzuni, multumim de tratatie.

Carmen, ma bucur ca ai aparut si ca Teo e bine.

MArilena, tinem pumnii azi si ne gandim la voi.

Lou, nu ai avut bunici la tara, nu ai mancat paine de casa?Painea inainte de a se da la cuptor se unge cu un galbenus, asa pinica devine mai lucioasa.

Azi inca nu mi-am facut un plan de bataie, pana acum am mancat asa:

MD 1, ore 5.00:5 biscuiti integrali, o cafea
MD 2, ora 8.30: un ceai alb, un ou fiert, o rotita mica de branza de capra, o felie de paine cu o felie de sunca de pui si 2 de branza slaba cu fasii de salata si 2 rosii cherry.

De fel nu mananc in timpul saptamanii la micul dejun paine, mananc sunca sau branza goala,dar asa de buna e painica ca nu m-am putut abtine.

Vad ca azi e frumos afara, cel mult pt dimineata astia au anuntat putin soare, apoi iara se inoreaza, asa ca profit sa mai fac si eu una alta mai cu spor.

Mi s-a deschis si mai tare una din zambilute si asa de frumos miroase si mai am si o azalee care am primit-o de la soata si miroase si aia de te imbata.Ador zilele inflorite, ador floricelele mele.Pacat ca palmierului nu-i prea mere.

Fug calare pe matura si revin in forta mai tarziu.

Pupici si o zi minunata va doresc.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Va salut si va pup

Multumim ptr. urarile de sananate. Speram sa scapam de raceli mai repede.

Azi am in meniu:
Merluciu cu legume la cuptor facut aseara
o feliuta de placinta cu branza
o portocala
si apa
in rest nu stiu

Va doresc o zi minunata la toate, fara exceptie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Buna dimineatza fete cucuiete!
De cand nu am reusit eu sa intru ati terminat un capitol? nu pot sa cred. Permiteti sa raportez:58 kg. Am descoperit si de ce am pus. Cum mananc sarat, cum nu mai iese apa din mine. Deci, de acum se gateste in casa cu cat mai putina sare si cine vrea mai multa sa isi puna. Am fost aseara si am cumparat doi perechi de cizmulite iar acum sunt deprimata ca nu am cu ce sa le asortez. Sambata am botez de nepotica si nu imi place nimic, sau nu imi vine nimic. Eu nu va scriu meniuri pentru ca nu mananc lucruri iesite din comun, doar mancare gatita: un orez cu ciuperci, o ciorba, tocanita de legume...
Am si eu o "trilema": eu sunt lata in solduri (iar acum si in regiunilie inconjuratoare) si de obicei imi cumpar doar pantaloni. Da parca toate schimbarile astea ma inspira sa imi iau o fusta-doua. Exista o forma anume care m-ar avantaja?
Multi la copilasi bolnavi.
Lai bafta la noul loc de munca.
Tzuni e minunata fetita ta.
Vio mult succes cu proiectele...
... si la restul multi pupici dulcici.



Fiecare sut....e un pas inainte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Gata am trecut .

A plans nu a fost frumos dar macar i-au gasit din prima vena si am reusit sa luam 3 eprubete.Nu va zic prin ce emotii am trecut eu cand am ajuns acasa tricoul imi era ud.

La pranz mergem la cumparaturi de 2 jocuri.
Eu sunt cobza de racita ,ma dor toate ,fac febra si ma doare gatu si tot asa ,sper sa scap ca nu am dormit toata noaptea.

Ma duc sa citesc din urma.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Tumpi acu m-am prins ce si cum Io credeam ca ungi felia de paine cu ou Iar am citit pe langa :) A ba da.. Si eu cand fac paine o ung cu ou
Si unele din narcisele mele s-au deschis

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata dragelor,

Tzuni, multumesc pentru ceai.

Dordia, sanatate multa!

Carmen, pupici pentru Teo.

Va astept si azi la raport!


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput