Nou stil de viata (255)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Lai, merci de reteta, maine am sa o notez ca azi sunt prea cu ochii obositi.

Delia, inteles sefa.Adevarul e ca imi era pofta de paine, mi-am adus aminte de painea facuta de bunicuta mea.Char si al meu a zis ca e buna, desi el nu prea e adeptul painii unsa cu ou.Una peste alta nici macar o felie nu am mancat, mam abtinut cat am putut

Pana la urma, am modificat putin meniul si anume

pranz: a fost doar gulasul de vita

Cina: salata( miezul de la o salata, 5 rosii cherry,o ridiche, un sfert de ceapa verde, 2 muguri de porumb,un sfert de conserva de ton in apa, toata salata dreasa cu putina sare, sucul de la juma de lamaie si putin ulei de nuci)

Am mai papat azi un morcov si am gustat o lingura de salata orientala si papat vreo 5 masline negre.
AAAA si pe langa patratul de cioco cu menta care are 60% cacao am mai papat 2 patretele de cioco cu cocos

Habar nu am cat inseamna cat am mancat azi, dar important e ca ultima masa a fost la 7 si a fost doar o salata si nu mai mult.

Si ca sa fie un inceput, mi-am lasat cantarul de bucatarie afara, nu stiu daca am sa imi cantaresc din mancare, da cine stie, daca il vad acolo....

Roxa, spor la invatat si ai grija de tine.

Vio, ai grija de tine.

Carmen, unde ai disparut, cum se simte Teo, nu ne tine pe jar, vin-o sa ne dai de veste.

Ma retrag ca imi pica ochii printre gene.O noapte frumoasa va doresc si un somn linistit



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

am venit si eu acasa si am mancat. Postez meniul de azi:

08.00 - 2 oua ochiuri, 50g branza de capra, 4 ridichi
13.00 - 110g chiftele din carne de strut,salata din 100g varza rosie, 100g morcov, 10g seminte de in, 1.5 linguri ulei de masline, zeama de lamaie
16.00 - 25g migdale
20.00 - 200g iaurt, 26g seminte de in, 10g seminte de dovleac, 100g carne de vita in 10g unt

Revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna fetelor, nu am mai intrat pentru ca am inceput scoala, nici sa ma cantaresc nu am avut timp, deja am dat primul test si vineri avem iar test la 'omul si grija pentru sanatate'. Ufff as vrea sa am mai mult timp dar cred ca incet ma voi obisnui si imi voi intra in ritm ca sa ma pot ocupa si de mine (ca si aspect).

Raportez stagnare

Va pup si saptamana viitoare voi scrie mai des ca avem vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna seara.

Tumpi, Clau, si multumim de grija. Am fost la neuro cu el si e ok. In 10 zile ii vor scoate stripurile.

Ruxi, ma bucur pentru voi.

Delia, surorii tale si felicitari pentru abonamentul la sala.
Multumiri pentru capitolul deschis.

Anda, te pup cu drag.

Tzuni, .

Nastad, o saptamana usoara!

Felicitari fetelor care au slabit si celor care au schimbat categoria, .

Hopes, , sanatate lui Edi.

Boxa, ia si invata!

CristinaT, Teodor are 2 ani si 5 luni.
Nu i-a pus copci, ci stripuri.

Lai, un pentru constiinciozitate.

Gusta, sanatate! Bafta la medic!

Zuzi, cum te-ai descurcat in week? Ai terminat proiectul?

Lou, , iti place jobul?



Am avut o zi super plina, ma duc la .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:



Buna, fetele!

Am reaparut...sper ca nu m-ati uitat.

Din pacate, pot intra destul de rar.

Va multumesc pt. raspunsuri referitor la sucul de fructe si legume baut de ai mei parinti dimineata. Am vorbit cu mama si i-am recomandat sa incerce sa puna cat mai multe legume si doar cateva fructe pt. aroma, ca nu fie probleme cu pre-diabetul lui tata. A zis ca ma asculta si incearca sa nu puna decat niste citrice si mere.

Din ce am reusit si eu sa citesc, pe sarite:

gusta, sanatate fetitei!

puskin, fructe nu mananci? am inteles ca ai fost plecata in weekend cu sotul, foarte frumos, conteaza mult astfel de iesiri.

tumpi, cum e gulasul? nu am mancat niciodata.

lai, esti la berkeley?

tzuni, am citit din urma despre meri a ta! minunata!

si daca tot am putin timp, sa scriu si eu cam ce am mancat azi:

MD: un castron mare de mure si suc de fructe organic si fara zahar adaugat

gustare: Coca-Cola . v-am zis eu ca asta e marele meu viciu.

pranz: sushi, iubirea vietii mele. cu mult somon si avocado

gustare 1: migdale si alune

gustare 2: multi struguri

gustare 3: sticksuri de "whole wheat". integrale, adica?

cina: conopida cu parmezan la cuptor, capsuni si suc de fructe la desert.

sper ca ne recitim curand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara fetelor...

Raportez meniul de azi:
MD....l-am sarit ca nu am apucat decat un mocacino
Pranz: 2 pulpe la tava (250 gr cu tot cu oase)+1 salata cruditati
Cina: 1 crendwusti(sry dar habar nu am cum se scrie)+ un colt paine foarte crocanta.
~2 l apa plata

Delidana...felicitari.

Pe mine cred ca ma paste o raceala...ma incearca gatul si acum beau un fervex....care sper sa ma rezolve.
Bebe mic e bolnavior, adica tuseste si nu ii trece si azi a inceput sa fornaie..dar nu ii curge nasul. Asa raceala eu nu am pomenit. Maine sun dr. sa vedem cand ne poate vedea.

Tumpi... ia ca-ti dau eu ...mai vrei? Hai ca incerc sa iti trimit ce am eu...cateva descarcate de pe un alt forum.
MA duc sa it dau PM

Fetelor...felicitari celor care au slabit... iar celorlalte...mai multa ambitie!
toate fetele!
Devoska...wellcome!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Merg si eu la somn ca-s cam adormita...

Carmen, ce bine ca Teo e ok.

Pepene, acum nu mananc deloc fructe. Am mancat in weekend cand am vrut sa schimb radical alimentatia pentru 3 zile.

Dordia, mananci in continuare putin...si nu prea sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Raport:69kg. Greu tare sa scad sub 69kg, tre sa maninc mai putin si pur si simplu nu am chef de asa ceva.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna seara! Sunt tare obosita! Pentru raport 85 kg. (-400 gr)

Delidana multumim de capitol nou.

Mephala eu sunt in pom si pomul in aer. M-am saturat de munca. Am vreo 40 de companii carora le tin contabilitatea. Nu-s ele foarte aglomerate dar torusi catodata parca prea se-aduna toate. Asa ca la mine proiectul e de fapt ...Proiecte caci pentru fiecare imi apare cate ceva de facut. In orice caz, ajunge cu mine. Ma bucur ca Teo e bine si speram sa se refaca rapid si fara semne.

Dragelor va pup pe toate si imi pare rau ca nu va pot raspunde tuturor. Poate maine.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata!

Sunt tot pe fuga....

Va las ceai / laptic degresat / cafea/ iaurt / creale i fructe....

Sa aveti o zi frumoasa!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80f52f8ec7a8d06e051edb" target="_blank">MERI a mea

Mergi la inceput