Nou stil de viata (255)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

DEvoska, bine-ai venit, suntem trase la xerox

Raport stagnare...da sunt umflata f f rau. Nici inelele nu-mi vin bine.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Neata,
Carmen: ma bucur ca e bine. Cucuiele sunt inevitabile din pacate. Altfel n-am mai face noi riduri . Sa ai o zi frumoasa.
Marilena: bine ca ati scapat. Cand primiti rezultatele?
Zuzi: bravo!
Tumpi: eu iti recomand sa incepi sa folosesti cantarul.
Dordia: mananci ff putin si iti faci rau pe termen lung. Programul incarcat nu e o scuza pentru asta. Planifica pe o saptamana si e mai usor.
Lou: ma bucur ca iti place la noul loc de munca. Succes!
Lai: nu-s asa nevinovate. Foietajele sunt cele mai calorice aluaturi, depasind si aluaturile de biscuiti. Si asta e cea mai mica problema cu foietajele cumparate: nu contin nici macar margarina, ci ceva tip de grasime care se lucreaza f usor si care e "plina" de bunatati. E drept, ca in alte tari am vazut si all butter, dar nu la noi si nu la duzina.
Delia: tu esti in vacanta acum?
Hopes: tu dimineata nu mananci?
Meniul meu:
o felie de ciabatta cu piept de pui si ardei (painea e partial integrala si are 30 de g = 70 cal), fulgi de secara cu fructe si iaurt
musaca de legume cu piept de pui cu vin si rozmarin
omleta cu scoici, creveti si legume, cu salata de rosii, inghetata de cirese
Va pup si revin



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/


Anda, eu daca mananc dimineata nu-s buna de nimic. Daca am fructe mananc, si nici cu astea nu prea ma omor dimineata.
Asa sunt de cand ma stiu. Nu pot.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gabriela, . Eu mi-am revenit din raceala fara medicamente...ceai, gargara cu apa cu sare (ma durea in gat) si multe vitamine si mancare si odihna .

Sabinel, ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:


sunt pe baricade , imi prieste regimul




Spor la treaba!

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Devoska bine ai venit, si spor la slabit!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ma duc la biblioteca....tre sa incep noul referat si nici nu stiu de unde
ma blocheaza "pagina alba".



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Doina !

Sabina, spor la referat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Salutare natiune!

Sunt pe fuga. V-am citit. Sunt plina de nervi, ca nu mai merge internetul acasa desi abia l-am pus, asa ca azi ma paruiesc cu baietii de la Czone.
Azi am avut o zi de cosmar: pana la ora asta nu am avut timp sa mananc nimic, mama s-a suparat ca 'magarul pe sat' datorita unor discutii cu fostul meu sot care a afirmat ca totul se strica in casa si ea s-a simtit vinovata, eu ma simt intre ciocan si nicovala, sunt obosita,
fara randament, mai am mici retusuri la casa, sunt exasperata ca aseara nu am avut unde sa parchez si am hamalit 500m niste plase pline ochi cu haleala, din care jumatate au ramas in masina ca m-au apucat dracii si dimineata nu am avut timp sa le mai urc sus, menajera mi-a zgariat plita noua cu o cratita si maica-mea nu e in stare sa ii spuna nimic ca ele se inteleg bine si daca nu mai vine ce ne facem si tot asa...
Daca aveti un loc unde sa dau cu capul...pls...lasati-l pt mine azi...
Una peste alta, nu stiu ce voi manca, nu stiu ce fac cu piticul cand il iau de la gradi ca mama e cu coada pe sus, spatiu pt rotiserie nu se zareste la orizont...
Vreau si eu o injectie cu optimism si voie buna

Gusta, promit fara interzise.
Tzuni, multumim de tratatie. Eu optez pt cafea ca asta intra cel mai bine cand am nervi.
Vio si Sabina, spor la referate si proiecte.
Meph, pup pt piticot. Bravo ca e bine.
Lou, ma bucur ca e bine la noul loc de munca.

Va pup pe toate si va urez o zi faina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Madelaine, ia-o incet ca-ti creste tensiunea...Ce-ai cumparat de mancare?

Stie cineva ceva de Happy? Parca trebuia sa plece pe undeva, dar nu mai stiu ce si cum...

In alta ordine de idei, am bocit putin la serviciu dupa ce am vorbit putin pe messenger cu sotul. De duminica seara de cand ne-am intors nu vorbeste si e distant. L-am intrebat daca e suparat pe mine si mi-a zis ca nu, dar ca nu se simte bine...ceea ce stiam deja. Mi-a spus si ca a uitat sa imi multumeasca pentru weekend si ca ii pare rau ca ma chinuie si pe mine din cauza starilor lui...
Dupa discutia asta m-a busit , acum mi-am revenit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Puskin, . E foarte grea perioada asta, dar va trece. Capul sus. Eu cand l-am pierdut pe tata m-am inchis in mine si am suferit crunt cateva luni, dar apoi incet-incet lucrurile au intrat in normal.

Despre cumparturi: am luat iaurturi, ulei de masline, ulei de floarea soarelui, lapte dulce si batut,cascaval, branza de vaci si perlute de branza, cereale si alte mezeluri pt Roli dimineata, peste...Sunt in grafic. Nu am luat dulciuri si prostii. Dar erau multe ca aveam si ceva detergenti si un box de H2O..
Am dat tot din mine. E bine d-na de la SRI???

Raportez si eu acum: 3 smochine...am reusit sa le indes pe gat pt ca erau la indemana si faceau matele scandal in birou.

Mergi la inceput