FIV la Cluj 9

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

madutz-ia da-i tu cu un vin fiert sa vezi cum iti trec toate!!si e bun si ptr tensiune!
mai fetele,voi despre ce plansete vorbiti?parca nu ati fi voi!eu v-am vazut numai cu zambetul pe buze non stop!chiar asa drastic e?e adevarata chestia ca isi fac hormonii de cap?ups..cred ca la mine chiar va fi soc!!ptr ca eu nu am plans niciodata in public!nici cand mi-o luam pe coaja de la mama cand eram mica!strangeam din dinti,ma batea-si stiam ca merit!ca am fost un baietoi toata viata!dar..oricat de tare m-ar fi batut,nu plangeam!strangeam din dinti si dupa ma incuiam in baie si boceam pana-mi ieseau ochii din orbite!
asa ca..ptr mine va fi fff ciudata partea asta!
aiurea rau de tot!ce chestii ciudate!
dar vorba lui madutz..mara de ai nevoie suntem disponibile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

dedusa e valabil si ptr tine!!baga un vin fiert!
sau..daca ai febra-ia totusi un paracetamol!ai grija de tine draguta!
fetelor ce se intampla cu noi??trebuie sa ne revenim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

la primul FIV m-am ingrasat (5kg in 3 zile!), la al doilea faceam crize de nervi (poate din cauza kg puse la primul)!
...apai, sa le mai inteleaga cineva pe femei!
uratica, stai linistita ca fiecare reactioneaza altfel, si dupa cum vezi, chiar diferit de la un fiv la altul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

vad ca v-a priit cafeluta si mai ales ceiucul meu ca ati iesit toate din birlog !!! ma bucur fetele ca va simtiti mai bine si ati revenit cu pofta de viata !! Eu am umblat azi ca zaluda ,doar tre sa incep analizele ca tot asta ma minca in c... !!!Si unde nu vreau eu sa mai sporolesc eu niste banuti macar pe analize si nu pooot !!!pai mai fetele de la cluj ne-ati trimis un prim ministru care taie si spinzura : nici un lab in jud ms nu mai are fonduri ptr analize decontate de cas,si in plus nu erau decontate doar cele hormonale prin bilet de trimitere de la endo .Statui io la endo vreo ora la coada ca doar nu aveam programare si obtinui biletelul rivnit ca sa aflu cu stupoare ca n-au bani ,or fi ... prin aprilie incolo daca or mai primi ceva fonduri ...asa ca asta e ,incerc in tg mures sa vad ce rezolv si daca nu sarim cu banutii ...ca asta e Ptr ex gine il suna-i pe dr meu si secretara :in martie e bine ???pai cum sa fie bine ca io vreau acuma !!! o sa merg luni la sf programului si poate se-ndura de mine s-asa ca nu rezolvai io mare lucru azi da umblai ca turbata toata ziulica Uritica mai vrei o parere despre cum mi se pare procedura fiv ???dar ptr puiutii nostri merita ! Mara mai ai cu inhibatul ,zau asa vin pastele apuca-te de clocit ca n-om avea oua !!!julia sa fie maine o zi cu noroc si sa vii cu o veste buna ca tre sa deschida cineva cap asta cu gravidute .Bruni nu mai fi necajita cu zapada asta mare n-ai citit ce am patit eu ieri dimineata ??? cu cine sa ma cert ca nu era nime pe drum ca drumarii dormeau si asta se intimpla in plin orasul,la mine pe strada e dazastru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

fetele ma puneti pe ginduri ,pai daca la voi calme si linistite au fost reactii de genul plins isterii si nervi aiurea pai atunci io ... o sa fiu turbata ca eu is tare nervoasa si stresata de fel vai de capul meuuu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

pai asa e ,sigur ,ca doar nu prea am tinere de minte si-s mai grea de cap ,uit de la mina pin' la gura !!!Madutz mersi de pontul cu donarea de singe ,cred ca e singura solutie care mi-a ramas ,p[roblema e cum obtin eu rezultatul analizelor in minuta mea ca am inteles ca le fac si ... gata nu-ti da nimeni nici o hirtie in mina ,ce fac acum ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

pai mai apalino-nici nu luasi hormoni si deja esti "turbata"?
hihi-ma gandesc cu oi fi eu in perioada aia!cred ca o sa ma cert cu toata lumea!mai ales ca am o limbarita daca sunt nervoasa......mama mama!pai cum patisi tu apalino azi!!sa-mi fi zis mie dr din bv ca ma programeaza in martie,desi eu am o problema acum!!!ma duceam acolo peste ei si ma urcam singura pe capra!!
asa facui cand imi trebuia porcaria aia de bilet de trimitere inainte de operatie!am obtinut-o de la alt dr..dar am obtinut-o!ca altfel trageam o cearta cu dr meu de familie de numa numa!
off fetele-cate o sa aveti de suportat cand m-oi apuca eu de procedura asta?deci fetele,faceti-va provizii de pe-acum!ca si-asa sunt dusa!cand oi incepe sa ma indop si cu hormoni....va fi vai si-amar!nu-i doresc nimanui sa ma calce atunci pe bataturi!
madutzule-am incercat sa mi te imaginez plangand..dar....nu am reusit!tu mereu ai un zambet ptr toata lumea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

mai, mie mi-or dat rezultatul pe hartie. hiv-ul, hepatita b si c. si sifilisul....parca e gratuit. nu mai tin minte dar, de nu-ti dau, du-te si cere! e dreptul tau sa-ti dea rezultatul dar si spui ca ai nevoie de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

uratica, draga, apai nici co o sa ma vezi prea curand! ...ba da! cand voi vedea II liniute! atunci ma voi "trage-n chip" si-ti triit poza!
fetelor, dar nu va speriati! asa am reactionat eu. nu trebuie sa faceti ca mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

apalino-e bine ca o sa intram pe rand in focuri!!ca daca faceam echipa le zapaceam pe fete de cap!
ca eu mi-s la fel de turbata!mai ales ca sunt novice in dommeniul asta al fiv-ului! si mie imi place sa stiu totul dinainte!sa merg la sigur!si din pacate nu exista garantii in medicina....
madutz-sper sa mai fii pe-aici cand voi incepe si eu operatiunea fiv!ca altfel o iau pe aratura din start!
mara-deja imi fac griji ptr tine!!hai fata si descarca-te pe noi!daca vrei te lasam sa ne si bati!

Mergi la inceput