FIV la Cluj 9

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

Buna! Maddutz multumesc pentru gandurile frumoase.Intr-adevar am noroc cu maica-mea,aproape de fiecare data ea a fost prima care si-a ridicat capul si a zis :gata, un sut in c... un pas inainte. De la ea am invatat cum sa zambesc cand de fapt as plange. Cand ai impresia ca nimic nu iese, intri pe forum, si iti revii!
Oricum, prima data cand am auzit:"Cu asa spermograma imposibil sa iasa sarcina pe cale naturala" am crezut ca o sa cada cerul pe noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

Maine e ziua cea mare, cine stie, poate a fi cu noroc si doua liniute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

Maddutz, daca nu sunt prea indiscreta,care dintre fetele care au avut punctia in octombrie ai fost tu?
Va astept maine la clinica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

julia, nu esti indiscreta. cred ca au fost 3 punctii atunci, prima la profu, apoi am fost eu si ultima mara. stiu ca am intrat tarziu, pe la 11, parca, si inghetam pe culoar si eram super agitata , roscata si creata. spre rusinea mea, nu ma uitam nici in stanga nici in dreapta cred ca ma uitam numai dupa toaleta, din cauza stresului mara era cea bruneta! ups....te-am deconspirat mara. sper ca nu te superi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

Da, amandoua am stat si am asteptat, imi amintesc de tine, intr-adevar erai agitata. Aveai un pijama gri sau asemanator, parca. Daca Mara a fost dupa tine, nu cred ca am vazut-o, cea care a fost prima am vazut-o din spate, stateam in usa cu paharelul.Ziua aia a fost groaznica, ploua afara,nr mici de gigei, am inceput a plange dupa ce am iesit, doctorul s-a uitat dupa mine.
Capul sus si mergem inainte.
Maine vin cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna fetele!
deci..nu stiu cum,dar azi am avut parte numai de musafiri..cred ca au venit dupa mirosul de placinta..insa i-am dres si pe ei cat si pe mine-again!cu un vin fiert!asa ca..nu ma mai doare nimic!in schimb tusesc intr-una,ptr ca am un gadilici in gat!dar imi trece!
madutzule-mi te imaginam asa cum te-a descris julia!parca te si vedeam in niste pantalonasi trei sferturi gri,iar pe bluzita de pijama avand multe floricele micute..cu 2 codite carliontate,stand cumintica,frecandu-ti mainile de emotie-hihi-o dulceata de fetita!uff-sper ca ti-a trecut raceala si ca plamanasii iti sunt ok!
mara-brunetico!!cum mai esti?presupun ca esti cu garda sus si plina de optimism!
julia-bafta maine!sa fie intr-un ceas bun si sa te pricopsesti cu un dragalas!
bruni-ce mai faci fetita frumoasa?treci aici pe interval sa te inveselim nitel!
criadema-si eu vreau sa fiu mos craciun in fiecare zi ptr bebeii mei!ce frumos..iar referitor la reproducere,e tare de tot!o s-o invat si o sa i-o reproduc sotului diseara!iar apoi ma bag in patut si ma pun sa dorm zicandu-i ca e GRIPA de vina!
fetelor-voi pe unde umblati?vedeti ca fac prezenta si e vai de voi daca lipsiti!stiti doar ce va asteaptaiar in final veti arata asa!deci aveti grija..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

julia, da, aveam o pijamaluta gri
nr mic de sportivi? tu nu stii ca numarul nu conteaza? din aia putini, unul sa fie mai sprinte, mai voinic si mai incapatanat!
ai plans? si eu la punctie! s-a speriat dr. nu stia ce se intampla i-am explicat ca hormonii imi jucau feste!
chiar, la al doilea FIV, am inteles si eu ce sunt starile nervoase date de hormoni citise, auzisem, vazusem, dar...nu simtisem asa ceva! in perioada aia, numai tunam si fulgeram! (eu fiind o persoana calma, mereu cu zambetul pe fata). culmea era, ca la un moment dat, cand tot bombaneam, m-am trezit intrebandu-ma de ce m-am enervat, ca nu aveam nici un motiv!
si apai....tocmai momentele in care plangem ne ajuta sa realizam frumusetea momentelor in care ne simtim fericite si implinite! ....tre' sa vedem si partea buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

criadema am facut modificarile! ce fac cei 2 strumfi? cum se impaca? sunt nedespartiti? isi disputa jucariile? povesteste, te rooooog! asa imi place cand mise povesteste de puiuti!
mara cum esti? cum stai cu nervii, ca tot povestea mai sus? daca vrei, ne intalnim, te certi bine cu mie, si apoi pleci vioaie la sot sau servici! daca te ajuta, ma ofer voluntara!
...ma doare capul! ...semn ca-l am pe umeri...inca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dedus75 spune:

fetelor cum stati cu gripa? eu sunt praf.....si 39 febra....am intrat doar sa va salut si sa va pupacesc pe toate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

pai...eu stau, gripa avanseaza!
...ai grija de tine!

Mergi la inceput