Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (73)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Azu spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Nu s-a uitat nimeni aici http://www.youtube.com/watch?v=PVRqnkYHLJg ?? Nu stiu dc am inteles eu bine cum sta aia!!
Sotul meu a zis (sa nu va sup de expresie): stand capra l-a conceput , tot asa il naste

Poze


cred ca sotul tau a gasit exprimarea perfecta
si eu am vazut la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77


... visez a o zi in care aceste conditii sa fie ceva obisnuit si la noi, in Romania, sa nu fie nevoie sa cheltui averi pentru a avea parte de siguranta si un tratament decent, la care avem cu totii dreptul...


Manu 32+ Radu

Unde dragoste nu e nimic nu e!


asa e, manuela, ar trebui sa fie aceleasi conditii peste tot, sau macar conditii decente pentru toate gravidutele, nu sa stea sa alerge dupa medici si asistente si sa ii roage sa le ia banii , de frica ca nu se vor ocupa de ele cum trebuie sa o faca un profesional.
Intrebarea mea a ramas totusi fara raspuns: ce se intimpla cind nu ai acesti bani? Sint niste sume considerabile, din ce-am vazut ca vehiculeaza pe-aci, pe forum?????!!!!

ps
io am plecat din ro in aprilie 90, asa ca nu am "beneficiat" de sistemul de sanatate, oricum nu stiu daca pe vremea lu ceasca era la fel, pt singurul motiv ca nu era de niciunele pe nicaieri: nici la spital, nici la farmacie... nici vata nu se gasea... daca n-aveai pile la farmacie erai o femeie cu scutece la kur

Fille du Sud 34 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

vad ca imi considera reclama

acolo in link unde apare cuvantul reclama scrieti wwwpunctbebelusultaupunctro

31+ cu Maria-Natalia
Vine barza!


multe am patit la fel.

cand mai pui link, dupa Paste bruiaza-l putin, pune niste spatii pe ici pe colo si nu o sa considere reclama, nici avertisment nu primesti, apoi in paranteza pt fete scir eca are spatii

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Azu spune:

buna ziua!
nu am mai trecut de ceva vreme pe aici, deci

felicitari Plici si bebe Robert pentru externare

bine ai venit Galushcutza

Luana pentru progrese

si ma scuzati daca am uitat ceva, am citit mult(e)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

CLARA- am lucrat in tara in Cluj la scoala pt surzi, apoi la o fundatie (mai mergeam prin Gherla) iar aici la adulti surzi, surzi si orbi, multiplu handicap si copii autisti.

OLGA eu am alaptat 8 luni exclusiv. Alaptarea nu are nimic de a face. Nici eu nu intelegeam cum dar e adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Dragelor,

mi-am actualizat si eu telefonul si restul datelor pe contul comun, chiar am reusit sa pun si cateva poze in album.
Si de o ora ma uit cu drag la poze cu (si fara) burtici, si mai mari, si mai mici...

Un singur album vad ca a ramas necompletat: cel de ghiocei!
Si doar avem deja cativa :)

Offf... am obosit, vreau acasa, si vreau clatite cu ciocolata...

Simona 33, mami de Eric Christian (02.03.05)

The 8th month = that month when you can no longer put on your shoes, or off your wedding ring...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Fetele uite ce am gasit la odiseea de ian-febr


http://www.youtube.com/watch?v=nr6T5aTAtOU

http://www.youtube.com/watch?v=bv8Dkw9Lk1Y

fetita are o luna jumate si persoana care executa aceste tehnici este specializata, mie mi-au placut si par destul de interesante

31+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami

Galuschca felicitari pt printesa mica!!!

Fetelor, vreau si eu PM cu parole va rog! Nu stiu cum de-am ramas pe afara :)


Simona 33, mami de Eric Christian (02.03.05)


ACTIVEAZA-TI PM-UL

Poze


Ti-am trimis PM

Poze


Multam mult de rabdare si ajutor!

Simona 33, mami de Eric Christian (02.03.05)

The 8th month = that month when you can no longer put on your shoes, or off your wedding ring...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

vad ca imi considera reclama

acolo in link unde apare cuvantul reclama scrieti wwwpunctbebelusultaupunctro

31+ cu Maria-Natalia
Vine barza!


multe am patit la fel.

cand mai pui link, dupa Paste bruiaza-l putin, pune niste spatii pe ici pe colo si nu o sa considere reclama, nici avertisment nu primesti, apoi in paranteza pt fete scir eca are spatii

Clara


Asa e ..am realizat prea tarziu, mercic Clara

31+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77


... visez a o zi in care aceste conditii sa fie ceva obisnuit si la noi, in Romania, sa nu fie nevoie sa cheltui averi pentru a avea parte de siguranta si un tratament decent, la care avem cu totii dreptul...


Manu 32+ Radu

Unde dragoste nu e nimic nu e!


asa e, manuela, ar trebui sa fie aceleasi conditii peste tot, sau macar conditii decente pentru toate gravidutele, nu sa stea sa alerge dupa medici si asistente si sa ii roage sa le ia banii , de frica ca nu se vor ocupa de ele cum trebuie sa o faca un profesional.
Intrebarea mea a ramas totusi fara raspuns: ce se intimpla cind nu ai acesti bani? Sint niste sume considerabile, din ce-am vazut ca vehiculeaza pe-aci, pe forum?????!!!!

ps
io am plecat din ro in aprilie 90, asa ca nu am "beneficiat" de sistemul de sanatate, oricum nu stiu daca pe vremea lu ceasca era la fel, pt singurul motiv ca nu era de niciunele pe nicaieri: nici la spital, nici la farmacie... nici vata nu se gasea... daca n-aveai pile la farmacie erai o femeie cu scutece la kur

Fille du Sud 34 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose



Si uite asa ajung sa povestesc si eu ca nu am dat NIMIC asistentelor si/sau infirmierelor. Am eu cred, o problema serioasa, ca URASC sa dau bani pentru ceva ce nu inseamna o favoare speciala...

Asa cum eu imi fac meseria si nu cer altceva decat salariul pe care il primesc pentru asta, sa mor daca pricep de ce tre' sa le dai unor asistente bani, ca sa se poarte (aproape) la fel de scarbos si cu tine si cu puiul de om pe care doar ce l-ai nascut, si pentru care te-ai chinuit atata timp! Sunt eu defecta?!


Simona 33, mami de Eric Christian (02.03.05)

The 8th month = that month when you can no longer put on your shoes, or off your wedding ring...

Mergi la inceput