Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Buna si de la noi.

Felicitari GALUSHCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

BUN VENIT CLARA SI OLGA!

KEA eu patesc asa cu greata. In general daca nu mananc repede ma apuca si ma tine toata ziua.

MAYA multa bafta!

OLGA si eu am fost diagnosticata la prima sarcina. Nu e o fericire dar putem s-o ducem. Totul e sa vaccinezi bb in prima zi cu prima doza, in spital. Sa ai grija sa cumperiu vaccinul. Apoi repeti inca doua ture pana la 8 luni si atunci fac analiza de sange la bb sa vada daca vaccinul a functiionat. O sa stai un pic cu stress. Dar pot sa-ti sapun ca de obicei functioneaza.

PROFESIE- eu am terminat Psiho-Pedagogie, am lucrat cu copii si adulti cu nevoi speciale si in tara si aici, acum sunt Settlement Counselor, adica ajut noii veniti sa se integreze in societatea Canadiana ( consiliere, traduceri, informatii, ajutor in gasirea unui loc de munca, CV)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
... Ce ma seaca sunt vergeturile . Materialul este cam prost la mine si chiar daca ma dau cu creme tot imi apar vergeturi noi in fievare saptamana si in locuri in care nu ma asteptam . Dar nu inteleg de ce...mama a avut 4 sarcini si nu a avut nici o vergetura...De ce nu seman cu ea?

Olga 30+ David


Olga

si pe mine ma enerveaza ca au aparut vergeturile si inca de la 18 saptamani, dar nici un firicel pe burtica ci pe langa osul bazinului pe lateral. Si asta pt ca Dumbo de mine m-am dat cu crema numai pe burta ca ... deh... acolo mi-am inchipuit ca se va intinde pielea cel mai tare.
Sanii .... ce sa mai zic... cred ca bunica de 83 de ani nu are atatea vergeturi (acelea le-am procurat in spital cand mi-au saltat doza de hormoni in 2 zile la triplu si sanii au explodat realmente)

Ceea ce mi-a folosit f mult pt burta nu era crema antivergeturi, ci uleiul de masline extra virgin. Merita incercat.
Iar dupa sarcina o sa incerc untul de shea 100%.



Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Buna burtici!


Galushca, Plici felicitari pentru ghiocei! Sa creasca mari si sanatosi si sa va umple sufletele de bucurii! Asteptam poze cu micile minuni.


Maya, Mititica bine ca sunteti mai linistite si tot in fomatie 2 in 1. Mai este asa de putin si veti fi la termen.

Kea sa stii ca si mie mi-e o greatza oribila daca beau apa dimineata pe stomacul gol...deja m-am obisnuit si evit pentru ca altfel imi incep ziua cam .

Manu 32+ Radu

Unde dragoste nu e nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Galuschca felicitari pt printesa mica!!!

Fetelor, vreau si eu PM cu parole va rog! Nu stiu cum de-am ramas pe afara :)


Simona 33, mami de Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

OlgaTarziu,

unde ai profesat in SpecialEd in tara?


Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

asa e chatonel,
dar daca iti spun ca nici hainutele nu le-am spalat sau aranjat ca vreau sa fac totul in casa noua

sper sa si apuc
ca acolo e santier curat si inca nici nu pot sa incep sa duc din lucruri dincolo cel putin inca 2-3 saptamani
da na, ne descurcam noi cumva

in leg cu profesia - eu tot pe juridic pot sa va ajut daca e nevoie
toata

34+Iulia Petra si de Daniel(05.03.2006)

bb 2

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami

Galuschca felicitari pt printesa mica!!!

Fetelor, vreau si eu PM cu parole va rog! Nu stiu cum de-am ramas pe afara :)


Simona 33, mami de Eric Christian (02.03.05)


ACTIVEAZA-TI PM-UL

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui berannamaria

Buna tuturor,
Niciodata nu m-am gandit ca primavara imi va aduce si mie un membru nou de familie. DNP fiind 24.03.2009, cred ca data acesta mi-a ramas in memorie de la prima ocazie cand a fost rostit de catre dr.
Imi si maginam ce cadou frumos de primavara va fi, sa plimbi caruciorul in parcuri inflorite, cand oricum primavara simbolizeaza o trezire, un nou inceput. Cred ca si pt noi, aceasta primavara va simboliza un nou inceput, un nou capitol in cartea familiei noastre. Va aparea acest ingeras, care va intoarce toate obiceiurile noastre cu susul in jos. Simt euforia aparitiei acestui prichindel de cativa centimetri si cateva kg,care pe cat de mic va fi, pe atat de mari vor fi schimbarile provocate la sosire. Noi il asteptam cu nerabdare


bine ai venit


35+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am activat PM.

Olga multumesc de sfaturi. Chiar zilele astea o sa ma ocup de vaccin. La noi e mai complicat, se gaseste mai greu. Tu ai alaptat? Doctora mea de familie zice sa nu alaptez, insa eu ma las pe mana doctorului gine care a zis ca pot sa alaptez. Chiar nu stiu cum e mai bine...Eu imi doresc din tot sufletul sa alaptez.

Olga 30+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami

Galuschca felicitari pt printesa mica!!!

Fetelor, vreau si eu PM cu parole va rog! Nu stiu cum de-am ramas pe afara :)


Simona 33, mami de Eric Christian (02.03.05)


ACTIVEAZA-TI PM-UL

Poze


DUMB ME!!!

Simona 33, mami de Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput