Sezatoarea canadiana (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Monicutza, si eu am facut de societate si latino, si la tango m-am impotmolit din aceleasi motive. Pai, ia vezi, daca Octav se razgindeste si al tau e cum spui, poate ne cuplam amindoua, mai stii!?! Si sotul meu se considera anti-talent, eu nu-l consider, pentru ca ma potrivesc la dans cu el atunci cind are chef sa danseze si stiu ca orice om daca vrea sa invete si practica, va dansa pina la urma. In seara asta m-a calcat pe picior si eu am zis au! - iar el spune: sa ma obisnuiesc, ca daca vom merge la tango, asta se va intimpla cam la fiecare cinci minute. Si i-am aratat unul din ele si cica daca el va face in timp ce danseaza cu picioarele asa, am toate sansele sa iau unul si-n gura...

Ce fac copiii vostri la camp de jour? Mie mi-ar placea sa-i iau Agatei la vara, macar o parte din vara, ca nu vreau sa o tin acasa sa se plictiseasca. Ar fi preferabil in engleza sau si in engleza ca sa o aduca la un nivel mai bun (daca cunoasteti, auziti, vedeti, sint interesata), dar mi-ar placea si cu o tematica anume: dans, arte, sport etc. De exemplu, am gasit ceva cu tematica dans: http://www.danse-louiselapierre.qc.ca. Si mai voiam sa va intreb daca v-ati trimis copiii in tabere mai lungi, de o saptamina sa zicem. Daca da, la ce virsta si unde anume? Mi-ar placea sa mearga intr-o tabara, ar invata-o multe, dar cred ca e prea micuta inca, sotul spune ca nu... sa calareasca, sa faca drumetii prin padure, dar nu cu noi parintii, ci cu copii de virsta ei. Mie mi-e frica sa o las, cred ca nu as dormi deloc in saptamina aia, nu stiu de unde a prins Octav atita curaj vs. de fiica-sa... dar am zis ca va intreb, poate exagerez eu. M-ar interesa linkuri daca aveti, cu tabere de genul acesta. Sar'mina!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Urez si eu bun venit lui bb Tudor si felicitari parintzilor.
Nelia si eu sufar de migrene...in perioada de pauza de pilula. Sunt migrene hormonale la mine si sunt crunte. Uneori i-mi vine sa de durere. Cu nimic nu trecea...apoi dr de familie mi-a prescris Zomig, care se auto-dizolva in saliva, se iau fara apa.In fr aveam norocul ca era rambursat in totalitate, nu trebuia sa avansez nici o centima, caci e 52€ cutia. Aici nu am gasit si sa comand in fr ma ustura la pretz, asa ca am trecut pe aspirina. Cand simt ca incepe sa doara, iau repede un pliculetz de aspirina de 1000 de unitati. Si iau pana la 4 pe zi daca e nevoie. Pot zice caa a dat rezultate uimitoare, nu ma asteptam de loc.Incearca zic eu. Nu stiu daca acolo sunt osteopati, cica se pot regla durerile de cap cu o sedintza doua la osteopat.Inca nu am fost, sper sa nu mai am nevoie si aspirina sa functioneze
celorlalte fete!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Delphin, si mie mi-a trecut mult timp durerea de cap cu aspirina, cind eram mai tinara. Dar la un moment dat nu si-a mai facut efectul si cum citisem tot felul de lucruri despre aspirina, nu am mai luat. Imi trecea repede daca o luam cu cafea. De multe ori tind sa cred si la mine au legatura cu hormonii (v. adolescenta, sarcina cu Lisandru, ciclu, si inca nu sint reglata, mai alaptez). Ma voi uita dupa medicamentul pe care ti l-a prescris tie medicul, sa vad daca e si aici. Mersi!

Saptamina asta ar fi bine sa nu ma primiti pe aici sau daca ma vedeti totusi, sa ma trimiteti la invatat. Doar dimineata, la si seara la de noapte buna!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

bebitzu,ma bucur mult ca ti-ai facut treaba si esti incantata de medicul meu.Suna-ma sa-ti spun unde te-a trimis la mamografie.Ce te sfatuiesc este sa suni sa-ti iei programare pt ca dureaza.Eu le-am facut pe amandoua in aceeasi zi(si eco si mamo) si a fost destul de greu sa-mi gaseasca un rendez-vous.Pt analize mergi la spital la Sacre Coeur,la 7,00 dimineata si in 15 min esti gata Eu maine merg,am sa-ti dau vesti de cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Salut dragelor.

DAIOPRI FELICITARI!!!!!!bUN VENIT PE LUME TUDOR!

Multumesc pt ganduri. Acum mai am un pic de asteptat pana in 20 si apoi decidem ce e de facut.

Nelia tu stii secrete. Eu parol nu am avut nici un baby shower.

Va las. Azi am zi de lenevit, apoi fac o tura de mici si mergem la niste prieteni. E o intalnire ceva de genul fiecare aduce ce poate. Vedeti ca acum am prieteni? Cand aveam nevoie de ajutor nu gaseai unu8l sa mori.Viata ciudata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Daiopri, felicitari pt. Tudor!!! Sa fiti sanatosi, fericiti si aveti parte in viata doar de lucruri frumoase!!!Mi_ro, imi pare rau pt. fosta colega. Te cred ca te-a afectat vestea despre ea asa cum m-a afectat si pe mine vestea despre fosta mea colega care are cancer la san. (30 de ani). Asa m-am mobilizat sa-mi iau rv la doctor si sa ajung la o mamografie, ca am niste dureri de ceva vreme si parca se tot intensificaAndy, voi ce mai faceti?Acum intrebare: imi puteti recomanda un stomatolog bun pt. copii? (In Montreal sau imprejurimi)Si inca o intrebare: ce fixativ bun folositi? Ca am incercat diverse si nu numai ca naclaiaza parul si-i da un aspect de nespalat dar daca bag mana prin el mi se intepenesc degetele acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Pai, ia vezi, daca Octav se razgindeste si al tau e cum spui, poate ne cuplam amindoua, mai stii!?!


pai sa stii ca nu ar fi o idee rea, eu numai cu fete am dansat un an si jumatate (sa nu radeti de mine) pentru ca baietii nu veneau la dansuri, cica erau pt "popo" (pentru a ajunge la salile de dans trebuia sa trecem prin sala de aparate de forta si muschi si banuiesc ca le trebuia multa vointa sa nu se opreasca la aparate si sa continue pana la salile de dans). Asa ca ma pricep si sa conduc si sa fiu condusa

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Si i-am aratat unul din ele si cica daca el va face in timp ce danseaza cu picioarele asa, am toate sansele sa iau unul si-n gura...



oare sunt frati? si culmea este ca pe al meu l-am cunoscut in discoteca (era prietenul unui prieten, nu l-am agatat asa aiurea)

[red] Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Stiti ce ascult eu acum?



Si Miruna cu camasa ei de noapte si Asta e, nu-i nimic... ce Vremuri, dom'le!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Hai, ca va mai pun doua si ma duc. Special pentru ziua de miine si pentru Ana (bafta multa) Dana si Maru (la multi ani!):





CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Si pe noi ne-ar interesa o tabara ptr la vara ptr Victor in engleza in Montreal sau Laval.
Asa ca daca stiti, dati-ne si noua de stire.

Multumesc,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput