Sezatoarea canadiana (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mey, unde mergeti miine seara, hai? Aflu de pe la alte subiecte ca ontariencele s-au baby-shower-it!!! Si eu nu stiu nimic, pai se poate, eiiii!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

CGE (cristina), mi-ai spus ca l-ai inscris pe Victor la CEPSUM in camp de jour, asa-i?Este in Laval sau Montreal?

Aveti idee de campuri in Laval - Ste Rose daca se poate (nu cer mult, asa-i?).
Unde gasisem inainte am aflat ca de fapt este o alta scoala, undeva in Laval de Rapides ceea ce pentru noi este chiar peste mana.
Am dat o cautare pe google acum si am gasit ceva, o sa incercam sa sunam maine, insa astept si info de la voi, m-as simti mult mai linistita,.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Multumesc din nou pentru urari, sunt primite cu drag!

Daiopri, felicitari pentru bebe Tudor, sa aiba parte de o viata minunata, ca si voi, ca si fratiorul!

Nelia, daca ati dat in patima tangoului vin si eu cu o sugestie: www.youtube.com/watch?v=3zD9W9SZj9w&feature=related" target="_blank">Gotan Project. Ai ascultat? Mie imi place mult, imi pare obsedant de-a dreptul!





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Daiopri, felicitari. Bine ai venit pe lume Tudor.

Multumesc fetelor de urari, va cinstesc marti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Dar o scoala de tango unde gasim? Ca ne-am hotarit sa invatam ca lumea tangoul, ca e pacat sa nu-l dansam. Nu stim inca ce am face cu copiii daca o gasim, dar hotarirea e hotarire, mai ales daca vine de la seful mare. A trebuit sa o nastem pe Agata, sa creasca mare, sa-i placa tangoul, sa ne puna sa dansam, ca sa obtin de la el ce-mi doream demult tare...

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Am intrat si eu chiar atunci cand ati schimbat capitolul. Am avut si eu timp sa citesc franturi de joi incoace pentru ca nu am mai avut timp de nimic. Am inceput serviciul. In sfarsit! E frumos acolo dar am mult de invatat. Ceea ce ma face sa ma simt confortabil este ca sunt multi romani in companie si imi da un soi de siguranta parca.
Am avut si o veste proasta saptamana asta. Mi-a murit o fosta colega de servici din Romania. Am lucrat cu ea 5 ani dar ne lega o prietenie frumoasa. Avea 52 de ani si din cauza unor suparari cumulate a facut comotie cerebrala cu cateva saptamani inainte de a-si casatori cea da doua fiica. M-a lasat pur si simplu in stare de soc moartea ei. Era o femeie atata de plina de viata si parea atat de puternica incat la toti cei care au cunoscut-o nici acum nu le vine sa creada ca a murit
Almo – bine ai revenit in Toronto. Imi pare rau pentru voi ca nu ati avut vreme frumoasa. Sper ca macar ati avut timp sa va odihniti ceva chiar daca nu v-a avantajat vremea. Multumesc pentru tot ajutorul Nu stiu daca vrodata voi putea sa va multumesc indeajuns pentru binele pe care mi l-ati facut. Sper sa ne vedem la un pahar de vorba.
Try – Am citit ceva din capitolul trecut referitor la serviciul sotului tau. Imi pare rau pentru voi. Eu sper ca toate se vor rezolva cu ajutorul lui Dumnezeu. Sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi si sa le rezolvati pe toate cu bine.
Olga – I-ati mai multe pauze la servici. Ai mai multa grija de tine. Multa sanatate!
Daiorpi – felicitari pentru bebe Tudor. Sa fie sanatos si mancacios!
Miki, Nelia – multa sanatate!



http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Donia, nu, nu-i stiam, dar acum ii stiu! Mersi! Uite, eu am invatat pe vremuri argentian, ceva in genul acesta:



Uite, si astia mi se par extraordinar, dar extraodinar de buni: http://www.youtube.com/watch?v=BbPZpbQzfW8&feature=related

Am cautat acum, dupa sesiunea asta vom merge undeva, inca nu stiu unde, am vrea sa fie duminica seara, pe la 5-6 asa, sa ne intoarcem pina se culca copiii.

Din curiozitate intreb: stie vreuna (sau vreunul) dintre voi sa danseze tango? Am si eu o problema de-acuma...

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Daiopri felicitari si refacere rapida! Bine ai venit Tudor, sa cresti mare, frumos, destept si cuminte!!!!

Nelia, La Montreal sint cluburi de dans (tango). Am vazut de mai multe ori la TV.

Simi, imi pare rau de ce-ati patit cu casa. Sper sa nu va coste prea mult reparatiile. Sa va traiasca baiatul si sa va aduca numai bucurii

Carmen77, asa este cu cei mici, pina pe la 4-5 ani, cam o duci ditr-o boala in alta. Daca sint si doi, de dubleaza probabilitatea. Insanatosire rapida




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Daiopri, felicitari.
Bebe Tudor bine ai venit pe lume, sa cresti mare, sanatos, si sa aduci numai bucurii parintilor si fratelui.

Nicoleta, tabara e in Montreal, tine de Univers. de Montreal.
http://cepsum.umontreal.ca/04-ActEnfants/activites-sportives-montreal/camps-jour-sportifs-6.htm

E tabara sportiva, si se deduc ceva bani la impozit.
Noi suntem obisnuiti cu naveta in Montreal, ca si scoala / gradinita sunt acolo.

Am fost azi la Centre de la Nature, si copiii au inceput sa schieze.
Inca nu ne vine sa credem, cat de gratuit a fost totul.

O sapt. buna,


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Din curiozitate intreb: stie vreuna (sau vreunul) dintre voi sa danseze tango? Am si eu o problema de-acuma...


da, eu stiam acum vreo 8-10 ani. Am luat lectii de dans vreo 1 an si jumatate si m-am impotmolit ca nu mi-am gasit partener
Pot spune ca mi s-a parut printre cele mai grele stiluri de dans (eu am facut clasice, de societate si putin latino spre sfarsit). E clar ca acum am uitat tot ce am invatat si nici cu sotul nu pot exersa ca este anti-talent.

Daiopri felicitari pt pisoi, sa fiti sanatosi amandoi

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput