Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (72)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata! Gata cafelutza!

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

fetelor..dar voi toate ati primit pana cum hanute deja de la prieteni, familie sau nasi?..ca noi nu am primit nimic..si am cumparat noi ca sa avem in caz de ceva..imi este chiar teama sa nu primim multe la nastere si sa fie micute toate..k am inteles ca bebe creste foarte repede in primele luni si k hanute nu trebuie asa multe..strictul necesar cateva bodyuri (maneca scurta si lunga) ciorapei, caciulite, babetele, o per doua de pantalonasi..sau salopete cu picioruse cum le zicem noi..si un costumas ceva ca sa-l imbraci sa arate frumos cand vin in vizita diversi prieteni..asta asa in primele 3 luni..

noi am luat un body de nou nascut super dragut cu dungulite albastre..ca de marinar..dar cred ca ii este deja mic..sau..nu-mi dau eu seama cat de micut este la anstere..k n-am mai vazut bebe la nastere pana cand o sa-l vad pe al meu..oare o sa am un soc?

in afara de acel body de nou nascut..i-am mai luat de la carrefour cam 4 la set..mai avem 4 bluzite cu maneca lunga(astea intre 0-3 luni) avem un costumas frumos verde de 3-6 luni, un body de 3-6luni..o per de ciorapei..si cam atat deocamdata..niste prieteni au zis k ne dau un eschimos de 3-6 luni daca vrem..k fetita lor l-a purtat doar o data..dar s avedem cum o sa fie vremea..daka avem nevoie de el..

voi cam ce ati luat pt primele 3 luni?



Nici noi nu am primit nika pana acum, desi toate prietenele care sunt si mamici mi-au atas atentia sa nu cumpar multe, ca o sa primim multe cadouri... Ma gandesc ca si cadourile astea... vin dupa ce vine bebe. Noi am cumparat o multime de kestii, inca nu am tras linie sa adun, cred ca o sa o fac astazi (dar am luat pentru varste diferite, pana la 9 luni). Poate le si spal si calc, ca nu mai am rabdare. Nu am luat inca sosetute, in skimb multe dintre costumase au botosei Nici "eskimosh" nu am luat ca ma gandsc ca pana vine bebelina-Adelina o sa fie cald (noi avem DPN=22aprilie).
A-propos de cat de mic este bebe la nastere: o prietena imi spunea ca e mic, foarte mic, dar daca il vezi "in context" (adik pe unde tocmai a iesit) e ABSOLUT IMENS!

Denisa-Madalina 30+ cu Adela-Marisa
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Hey Galushca!
Acuma am vazut si eu vestea...




tuturor

Cristina 34+ si Ana

http://picasaweb.google.com/cristinahiticas/Bebelush#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna dimineata si.....





35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

.... pentru Galushca!!!!!!!!

(am dat send inainte de a finaliza mesajul )



35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna dimineata fetele!!!
Galusca...nastere usoara si-un bb sanatos si papacios. si pt incurajari scot si eu niste

CRIS TINAUS reediteaza-ti mesajul si baga niste spatiu intre agitate ca ai latit pagina

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Nici noi nu am primit pina acum nimic, cu exceptia unui marsupiu (bun de la 0+). Maica-mea cica ar fi cumparat citeva hainute, ca am rugat-o eu, dar...is vreo 3-4 costumase doar. Nu prea ne-am decis daca sa luam de pe acum interfonul sau sa asteptam eventuale cadouri, deocamdata ne documentam. Ce mi s-a parut cam scump sint umidificatoarele- in ideea ca obtii cam acelasi rezultat cu vase cu apa, doar ca dureaza ceva mai mult. plus ca nu am inteles care sint mai bune, cele care pulverizeaza cald sau rece...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

'Mneata fetelor!

Haideti la o cafea buna, buna sa facem galerie pt. Galushca!





Am emotii mari si morcovul cit China. Azi noapte cind am venit de la o petrecere am intrat sa va citesc dar, din cauza emotiei nu am scris nimic. Fetelor, MI-E O FRICA DE MOR!!!!!

Si eu o sa nasc mai repede, cam intr-o luna. Colul e putin scurtat dar, citez: " e normal LA VARSTA TA"!!! Dar ce, am 100 de ani????

Bebe la 32 sapt si 3 zile avea 2, 600 kg; prin urmare va fi ditamai baiatul! De abia astept sa merg din nou la control. Mi-a zis sa stau mult in pat dar NU POT!
Imediat mergem la Cluj, asa ca numai diseara o sa mai intru.
Va pup, o zi minunata


NASTERE USOARA GALUSCA!

Gina 32+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

inapreda,
poate se referea la virsta ta de sarcina..?

Cit despre statul in pat (sau macar intr-un loc )...eu zic sa te straduiesti. La 36 saptamini bebe nu cred ca mai poate avea probleme, dar....sa nu se grabeasca mai tare de atit !

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata burtici! Am venit cu cu lapte si zahar nerafinat, cine vrea sa serveasca!
Nu avem vesti de la Galuska, vad... speram sa avem ceva!!!

Hai galuska!!!


Io abia m-am trezit ... dar si abia am adormit aseara ... eram fericiti Am dansat putin, am baut un pahar cu sampanie, mincat stridii, apoi am facut cite o dorada cu fenicul si am avut un vin alb de anjou, excelent!!! Am baut si un pahar de vin, m-am betivit, ce sa mai zic... iar asta mica a dansat pina la miezul noptii in burta mea, parca zicea: pe locuri, fiti gata, start! si o lua la fuga!! apoi repeta figura .... desertul 1 a fost felii de ananas cu glazura de ciocolata amaruie topita si pt desertul 2, a trebuit sa asteptam sa adoarma copila :)

Fille du Sud 34 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Multumim ptr cafea!Am intrat sa vad daca sunt vesti de la GALUSHCA si se pare ca inca nu stim daca a nascut sau nu. GALUSHCA

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 32+ DARIUShttp://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput