Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Leeloo, eu am primit o gramada de hainute deja, majoritatea sunt body-uri si salopete; am inteles ca astea sunt necesare la inceput plus un costum din acela mai gros pt scos afara daca e rece
Mai sunt si tot felul de buzite si pantalonasi dar sincer nu cred ca apuca sa le imbrace...vor ramane mici plus ca cele mai practice sunt salopetele
O sa primesti o gramada si dupa nastere, eu i-am anuntat pe prieteni si familia sa nu mai cumpere nimic de imbracat


36+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Galushca !

Mai fetelor, cand ma gandesc ca peste vreo doua, trei saptamani, tot la 2-3 zile mai anunta cate una din voi ca naste... ma iau pe mine emotiile, desi eu sunt printre ultimele.



30+


Asa e , Kea !!!
Mi-ar placea sa fiu asa de calma ca si Galushca cand ne-a anuntat marea veste !!! mai vroia sa si doarma un pic !!!

36+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

floryela la multi ani!!! uite cum lumea s-a luat cu nasteri si alte treburi si am uitat sa te felicitam
dar..niciodata nu e prea tarziu

cand ziceti salopeta..la ce va referiti?..la costumasi dinala intreg ca un body cu manute si picioruse?

Cristina cu bebe mic 35+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Da Leeloo, cica acelea sunt folositoare !!! un body si peste el se da salopeta si gata toaleta !!!

FLORYELA, LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!

36+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Galuscha
Ai o atitudine extraordina...te asteptam cu vesti excelente si un bebe dulce!


Nasii au luat pentru botez...trusou,(alb cu sclipici argintiu)...
Doua costumase erau dragute si paturica si scria pe ele 100% bumbac .
Restul erau cu multe imprimeuri: figurine si scris cu intaritura din aia pe dedesupt parca e hartie (ca daca-ti dai pe mana te zgarie pe tine om mare)...Si niste culori .
Acum mergem pe ideea lui Novus...are pampersul gaura ,.

Noi sa fim sanatosi.




Florinela 35 incheiata...trecem la
35 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

florinela..tare caraghioasa esti!..bebe sa fie sanatos..noi toti!

Cristina cu bebe mic 35+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Hai ca nu am rezistat si dupa ce am culcat baietii am intrat repede sa mai recuperez si eu,
sa vad ce s-a mai intamplat. Si cand colo......ce-mi vad ochii?

GALUSCA

GALUSCA

Iti tinem pampoanele sus sa ai o nastere cat mai usoara si sa ai MAI ALES un bebe sanatos. Te pup dulce si abia asteptam vesti de la tine!


Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Si acum ca am bagat si eu agitatele, fug sa dorm ca imi pica ochii in gura de somn. Va pupic si ne vedem la cafeluta de dimineata!!!!!

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Lelloo, nici noi nu am primit pt bebe nimica. Noi am luat pt 0-3 luni, unele am si eu senzatia ca sunt mici de acuma, par de papusi...noi am luat 2 caciulite subtiri si una groasa, cateva body-uri cu maneca lunga, doua salopete din alea catifelate, cateva de bumbac, tip pijamale si un costumas gros de scos din spital, plus o paturica si botosei. A, si manusele pt prima zi macar, ca pe urma poate ne incumetam sa ii taiem unghiile. Mai am si trei chestii de la misena, pt 3-6 luni, dar alea imi par maricele, sunt niste costumase si o salopeta. O sa mai iau de la baby expo, daca gasesc vreo oferta. Si, repet, daca il mai apuc

35+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Hai Galushca!!!

Nastere usoasa!

31+ Brisees

gia

Mergi la inceput