Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

HAI GALUSHCA!

nastere usoara, bebe sanatos si recuperare rapida!



Niko

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Florinela noi am ales alti nasi decat cei de cununie, fiindca cei de cununie sunt departe - vorba Petrei, unde s-agata harta-n cui, dar mai la dreapta - si am vrut pe cineva din Bucuresti. Nu ne-am sfatuit cu parintii sau cu altcineva si chiar nu am nicio teama de vreun blestem sau alte de-astea. Am rugat niste prieteni din Bucuresti, care au fost foarte impresionati, am ales pur si simplu cu sufletul. Nu e treaba nimanui ce nasi alegeti. Cat despre hainute... eu am fost o singura data in Europa si am cumparat niste blugi atat de buni si de rezistenti, si-acum sunt blugii mei preferati (sper sa pot intra in ei cat de curand).

Mai bagam o zapacita pentru Galushca

Monica Elefantica 37+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Maria, tu cum mai esti ??? mai asteapta bebelina sa se incalzeasca ? si eu sper sa mai stea a mea macar 2 saptamani

Florinela, nu te mai necaji pentru lucruri nesemnificative , las' ca poate nu sunt hainutele asa urate si oricum bebele va fi cel mai frumos indiferent cu ce se imbraca !!!
si poti sa-l schimbi rapid zicand ca a avut pampers-ul gaura si..

36+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Venira si contractiile.
Ma duc la spital, va pup si va tin la curent :)
Somn usor, burtici dragi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna seara harnicutelor!

Ne-am intors si noi de la film si de la restaurant si am avut de recuperat.

Galuscha, nastere usoara
Aris, multumesc pt informatiile despre interfon, poate pui si un link cu ce ai cumparat. Cat despre doctor, asa o sa fac, o sa mai am o dicsutie miercuri cu el, intre timp am reusit sa ma programez luni la eco sa vad cum sta bebe
Floric, nu te ingrijora ca bebe e micut, am mai zis eu aici ca mami meu avea 2,200 la nastere la termen, si a fost sanatoasa tun
Lelloo, nu te ingrijora de circulara. Poate se desface sau poate nu ai contraindicatie pt nasterea in apa, totusi...tinem pumnii
Clara, bine ai venit si nastere usoara!
Niko, cam mult mi se pare ca ti-a dat medicul termen...eu am 19-21 martie, termenul maxim, dar mi-a zis ca probabil va fi la inceputul lui martie. Si eu abia am intrat in 35. Oricum, important e ca bebe sa fie bine!
Silvi, iti tinem pumnii sa fie bine bebe si sa il mai tii un pic. Totusi, la 35 saptamani mai sunt riscuri? Eu am citit peste tot ca nu ar mai fi....
Carmenada, eu am linie, nu e chiar neagra, e mai maro asa, dar se vede. Nu cred insa ca e o regula.
Florinela, nu te necaji de hainute. Cum au spus si fetele, nu e obligatoriu sa fie prost calitative in Europa, sa stii ca multe magazine se aprovizioneaza de acolo si pun preturi duble-triple. Finutii mei care sunt destul de instariti, au cumparat toate chestiile pt bebelina, in 2007, din Dragonul rosu parca si au fost f ok.

Pupici pe burtici

35+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

fetelor..dar voi toate ati primit pana cum hanute deja de la prieteni, familie sau nasi?..ca noi nu am primit nimic..si am cumparat noi ca sa avem in caz de ceva..imi este chiar teama sa nu primim multe la nastere si sa fie micute toate..k am inteles ca bebe creste foarte repede in primele luni si k hanute nu trebuie asa multe..strictul necesar cateva bodyuri (maneca scurta si lunga) ciorapei, caciulite, babetele, o per doua de pantalonasi..sau salopete cu picioruse cum le zicem noi..si un costumas ceva ca sa-l imbraci sa arate frumos cand vin in vizita diversi prieteni..asta asa in primele 3 luni..

noi am luat un body de nou nascut super dragut cu dungulite albastre..ca de marinar..dar cred ca ii este deja mic..sau..nu-mi dau eu seama cat de micut este la anstere..k n-am mai vazut bebe la nastere pana cand o sa-l vad pe al meu..oare o sa am un soc?

in afara de acel body de nou nascut..i-am mai luat de la carrefour cam 4 la set..mai avem 4 bluzite cu maneca lunga(astea intre 0-3 luni) avem un costumas frumos verde de 3-6 luni, un body de 3-6luni..o per de ciorapei..si cam atat deocamdata..niste prieteni au zis k ne dau un eschimos de 3-6 luni daca vrem..k fetita lor l-a purtat doar o data..dar s avedem cum o sa fie vremea..daka avem nevoie de el..

voi cam ce ati luat pt primele 3 luni?

si normal galusca
sanatate multa!!!

Cristina cu bebe mic 35+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:



pt galusca de la monica (ayla)



Cristina cu bebe mic 35+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:


Hai Galushka!!!

au inceput sa iasa din ce in ce mai des ghioceii....s-a dat startul???? m-as alinia si eu la linia de plecare,dar ...asa cred si eu Pisiko,ca ecograful a decalat cam tare DPN,acu...fie cum o fii,bb sa fie sanatos...k de venit,vine el,mofturosul...
Leeloo,asa mi-au spus si mie ai mei,sa nu cumpar prea multe hainute pt bb,k mai am de la nepotei si ca voi primi,dar eu nu m-am putut abtine,asa k am un arsenal intreg...de la sctecele de finet(vreo 20 la nr),body vre-o 10-12buc,caciulite vreo 1 iar,ciorapei,botosei si manusele o sacosa,iar hainute si pijamalute...vre-o 20buc...asta doar ce am cumparat...aaa...si lenjerii de patut,2port bb si o plapumioara pt bb,si are si o pereche de adidasisuuuper...or mai fii,dar nu mai le-am tinut sirul k dk le mai scot odata din sifonier...jur k il scot p bb cu mana mea din burtik...

Nikoleta 20 38+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

dyana,iti jur k camasutele tale m-au facut sa detest ceea ce cumparasem eu deja pt maternitate,dar nu mai stiamexact la cine vazusem...asa k iti multumesc pt info...nici in cele mai frumoase vise nu gandeam asa o coincidenta placuta.luni direct in piata la moghioros aterizez...poti sa imi zici mai exact unde e magazinul?te roooog

Nikoleta 20 38+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Galushca !

Mai fetelor, cand ma gandesc ca peste vreo doua, trei saptamani, tot la 2-3 zile mai anunta cate una din voi ca naste... ma iau pe mine emotiile, desi eu sunt printre ultimele.



30+

Mergi la inceput