Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (72)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

INA felicitari ptr bebe grasunel.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 32+ DARIUShttp://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Chatonel....ce frumos ati sarbatorit....

Eu acum m-am trezit...nu sunt intr-o forma de zile mari. Am adormi pe la 3 cu chiu cu vai.

Florinela 35 incheiata...trecem la
35 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Nu prea ne-am decis daca sa luam de pe acum interfonul sau sa asteptam eventuale cadouri, deocamdata ne documentam. Ce mi s-a parut cam scump sint umidificatoarele- in ideea ca obtii cam acelasi rezultat cu vase cu apa, doar ca dureaza ceva mai mult. plus ca nu am inteles care sint mai bune, cele care pulverizeaza cald sau rece...


Noi interfon nu luam... la vastele noastre apartamente, kiar nu ii vad utilitatea... din pacate... Plus ca sunt sigura ca MottoRush si Toto (copii nostri blanoshi) vor avea grija de aspectul asta daca ma dau cumva tare de ureki. Insa din aceleasi motive de spatii "vaste" si copii blanoshi imi doresc un umidificator care sa si sterilizeze aerul, dar pana acum tot ce-am gasit mi-a fost respins de colegul de camera, ba ca daca e aer cald te abureste vrei nu vrei, ba ca ionii nu-sh ce fac.. de UV stiam si eu ca nu e o idee buna... Vazusem ceva la kidex, dar nu am cerut prea multe info, ca nu parea o urgenta atunci... iar la babyexpo si kidexul asta nu-sh daca o sa am voie sa ma deplasez...

Denisa-Madalina 30+ cu Adela-Marisa
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

florinela :) merci!

cit despre umidificator de aer, noi nici nu ne-am pus problema sa luam; aici se stie ca nu este deloc necesar: trebuie bine aerisita camera lui BB in fiecare zi (sa nu-mi spuneti ca nu aveati de gind ), temperatura sa nu depaseasca 20°C, iar daca vi se pare ca BB are mucoasa uscata, puneti o cana cu apa pe calorifer, sa se evapore.

Fille du Sud 34 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Galushca, ne tii in suspans? Eu sper ca pana acum ai adus cu bine pe lume un bebelus minunat si ca esti deja fresh dupa nastere! Fetelor, are cineva numarul ei de telefon? Ca sunt curioasa de vesti si clar nu sunt singura.Chatonel, foarte frumos ati petrecut! Pe cand urmatoarea? La 8 martie, nu?Noi de ziua indragostilor am primit un sticker de masina pe care scrie "fetita la bord" si are o mogaldeata mica desenata pe el. In rest am petrecut prin shopping si voie buna!Pisigri, si eu ma gandesc daca e intr-adevar necesar umidificatorul, el ar fi util in timpul iernii, din cauza aerului uscat, si cum eu nasc in aprilie, am timp sa ma hotarasc pana iarna viitoare. La tine nu e la fel (nu tot primavara nasti?)? Crezi ca vei avea nevoie de el acum?Ana-Maria 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

nu stim nimic de galushca ink...dar sunt sigura ca este bine!!!

legat de umidificator..noi optam pt varianta chatonel adik aerisire si daca este nevoie canita cu apa pe calorifer..si totul e ok..iar interfon dinacela..mai asteptam pana sa luam..k si noi stam in apartament ..nu cred ca este nevoie deocamdata



Cristina cu bebe mic 35+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Vin si eu dupa o noapte si o dimineata de cosmar. abia am putut adormi de dureri si contractii, am luat si no-spa si supozitor, iar dimineata la opt m-am trezit cu contractii regulate la 7 minute, dureroase. Am bagat repede 2 no-spa, am venit la televizor, m-am mangaiat pe burtica si pe mijloc, ca ma dureau amandoua, m-a rugat, am vorbit in gand cu bebelina si pana la urma am adormit pe la 10 in 2 reprize si m-am mai calmat...sper sa nu mai am parte de asa ceva, ca tare m-am speriat. Of Doamne, sa mai treaca macar saptamana asta

Si noi stam in dubii cu umidificatorul, am inteles ca cele cu aer rece sunt mai bune, dar parca si alea favorizeaza dezvoltarea bacteriilor mai repede. Noi avem hidrometru si am incercat cu vas deapa pe calorifer - nu a avut niciun efect, apoi am pus un prosop mare ud - asta a avut efect, a crescut umiditatea. Acuma sa vedem...

Asteptam vestile de la Galusca

35+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

anamaria :) merci

fetele, ma duc sa ma pregatesc de broscarit la piscina, ne mai vedem peste doo ore, daca nu adorm cind vin

Fille du Sud 34 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

anamaria :) merci

fetele, ma duc sa ma pregatesc de broscarit la piscina, ne mai vedem peste doo ore, daca nu adorm cind vin

Fille du Sud 34 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose



Te cam destrabalezi stimata d-na !!! bravo !!!
ce m-as balaci si eu

36+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Despre umidificator eu am unul care scoate abur rece si e foarte bun.L-am cumparat ptr ca aerul din apartament este mai uscat desi aerisesc zilnic iar vasul cu abur pe calorifer nu mi se parea destul de eficient.Eu il folosesc mai mult seara.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 32+ DARIUShttp://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput