Colectia de toamna - iarna 2005 (229)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Anda...dulce tare poetul tau.

mihaela_80 da...se pare ca avem cunostinte comune.
Am fost azi cu Mateea si sotul la Mall si cat timp ei au urmarit filmul( au fost la BOLT - un film 3D) eu m-am intretinut la o cafea cu Jeni si Vasile- verii mei. Mi-au povestit despre voi, am depanat amintiri...si ti-au transmis si prin intermediul meu multa sanatate si numai bine.

gata- fug la treaba....mai vb.
Sanatate multa tuturor.

... pentru toata lumea.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Am aruncat o privire pe la subiectelor piticilor "vecini" cu ale noastre top-modele.
Lavi, vesti placute tie, cred: la piticodrom am gasit ca se anunta vreo 2 viitoare mamici cu 3 bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

anda, dulce foc Nichita, si imi place ca ia poezia in serios :)

maria_alexia, aha, e clar ca pt Cristi mancatul e si o chestie de putere, are ceva si poate sa-ti refuze. oare cum ar fi daca te-ai preface ca nu te intereseaza ce mananca el?

gabitaco, hihi, cred ca a durat ceva pana sa iti dai seama la cine ma refer. ma miram de ce nu imi raspunzi sau de ce nu ma intrebi ce am vrut sa zic. m-am gandit ca par dusa cu pluta. salutari lor si din partea mea, sper sa ne vedem si anul asta de Pasti, vreau sa vin in tara (ori in vizita, ori de tot).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_80

gabitaco, hihi, cred ca a durat ceva pana sa iti dai seama la cine ma refer. ma miram de ce nu imi raspunzi sau de ce nu ma intrebi ce am vrut sa zic. m-am gandit ca par dusa cu pluta. salutari lor si din partea mea, sper sa ne vedem si anul asta de Pasti, vreau sa vin in tara (ori in vizita, ori de tot).


m-am gandit initial la ei..ca imi vorbisera de Maya ...da nu eram sigura....
Daca vii in tara, la Bacau...poate ne intalnim...sa ne dai de veste
acum stiu de ca Maya are aliura de nemtoaica

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

gabitaco, asa facem. mda, ploduta e leita taica-su, n-a stiut si ea sa aleaga ce-a fost mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

mihaela_80 consoleza-te cu ideea ca si la noi e la fel...
Mateea e leita taica-su...

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Noah, ca ma bag si io ca musca-n...Bacau. Da ce', soro Mihaela_80, nemtescul nu e bun, carevasazica?
M-ati spart cu cunostntele voastre comune. In asemenea situatii iti dai seama cu adevarat cat de mica e lumea.

Anda- cu biblioteca. Tare figura e fii-tu.

Maria- hmm...se pare ca micul santajist sentimental tocmai s-a deconspirat.

Lavi, pe unde misunati?





Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Sara buna.

Din pacate am fost inteleasa fix pe dos, da' asta e. Am zis io ca a fost cea mai lunga postare a mea, insa pt. una din ultimele fraze, s-a inteles total gresit tot ce am scris, mai ales ca pusesem cuvantul "dezmagire" intre ghilimele.

In plus, nu mi-am laudat fetele gratuit, ci le-am descris asa cum sunt ele. M-am plans de nenumarate ori de comportamentul Anei cand o apucau nabadaile periodic, dar nu cred ca am lasat vreodata sa se simta ca as fi dezamagita, ci doar nu mai stiam cum sa procedez. NU astept absolut nimic de la ele, imi doresc doar sa fie SANATOASE, ca in rest sunt atat de pline de calitati fecioarele cioarei de mine, sunt atat de iubite, incat nu imi pun problema de a nu fi dezamgita eu de ele, ci eventual ele de mine ca mama. Nu ma autoiluzionez niciodata, nu cer prea mult - incerc sa fiu echilibrata - prefer oameni normali si fericiti, nu genii sau copii smirna.

Noah, ca m-am enervat

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

No ca mereu sunt in urma cu scrisul, dar oricum fetele sunt pe faza si zic ele mai bine decat mine

Am reusit sa citesc pe etape, mereu vroiam sa zic si io ceva, dar nu apucam.

In primul rand, Taniuk, imi pare rau sa aud ca sunteti pe tratament, nu am prea inteles despre ce e vorba, dar inteleg ca e ceva de durata! Un gand bun si mult curaj, iar daca pot sa te ajut cu ceva de aici, ai mailul meu ( pe al tau nu il mai am, mi-a ramas in celalalt calculator, nu stiu cum se face dar de un an mereu sunt in pana de ordi si pierd toate adresele

Lavi, legat de vacanta, nu vroiam sa zic ca nu te odihnesti, ci vroiam doar sa impart in 2 categorii: pe cei cu preferinte de vacanta activa ( cum esti tu, si multi alti prieteni de ai nostri) si pe cei care prefera calmul, farniente pt relaxare. Nu vroiam sa se inteleaga ca voi nu v-ati relaxa in vacanta .

Ina ce ma bucur ca ne-ai mai scris, asa in stilul tau, fara sa uiti pe nimeni! Sanatate si ....o primavara cat mai rapida va doresc

Mi-a placut discutia ref " dezamagiri" viitoare si potentiale!

Nu mai stiu cui sa raspund ca nu am scutecul trecut in fata!

Ah, da Anda, poetul e scump de numa cum recita el, din pacate imaginea la mine e prea intunecata si nu am reusit sa vad mare lucru!

Avem si noi o demonstratie de dans, nu e ea super pro, dar merge:
http://entertainment.webshots.com/video/3047459980055100369FvJAGh
http://entertainment.webshots.com/video/3052836640055100369vGtEsP



XO, XO ( Gossip girl)

Alina si Amalia 17.11.2005

Amalia la 3 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

buna seara colectie!

Gabi , ce-mi place ca scrii mai des la noi la colectie la ce cursuri merge Mateea, ii place acolo? (eu tot insist pe schimbarea gradinitei, sau macar sa o lasi doar 4 ore)

Ripley , din partea mea toata admiratia la cum faci fatza la tot : casa, servici si 2 copii! Multa sanatate la fete

Noki , te-am mai intrebat dar cred ca nu ai vazut, cum face Sarah la pranz la gradi cand se schimba in pijama si pupa somn cand se imbraca iar in fusta+dres? poate singura sau o ajuta cineva? (si Bia vrea in fusta la gradi...dar ea abia se imbraca cum trebuie cu pantaloni cu dres niciatat!)


Anda , frumos recita poetul tau!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~

pe mine ma supara Bia rau in ultima perioada ca arunca tot felul de "perle" cand ti-e lumea mai draga de exemplu vineri am luat-o cu mine la scoala si cand a intrat sefa mea in birou Bia se uita la ea si ii spune : " CE HAINA URATA AI!" si iar am crezut ca intru in pamant de jena!
Apoi doamna directoare a vrut sa o pupe si ia spus ca nu o pupa ca e urata si nu ii place de ea si pe cuvant ca e o super doamna si draguta si finuta.
Acum serios ca nu stiu ce sa ma mai fac cu ea ca atunci cand zici ca e totul bine arunca cate-o perla de te lasa cu gura cascata!




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput