Nou stil de viata (254)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Eu am facut o paine tare yami cu faina de graham si cateva stafide si ma indop acu cu 2 feli
Si apoi ma relaxez cu martini. Merci Delia

Si pt ca maine nu cred ca mai apuc sa intru, ca maine dim. suntem invitati la soacra-mea, apoi mergem la un fel de targ?? cu amenajari interioare apoi seara suntem invitati in oras..
Urez de pe acum..

Lai la multi ani fericiti inainte!! Sa fi fericita alaturi de sotul tau si visul sa ti se indeplineasca cat mai repede

La multi ani sot de Claudia!! Claudia sa-ti traisca sotul si sa fiti fericiti impreuna pt tot restul vietii alaturi de copii vostri frumosi

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui donna79

Hello ladies!

V-am citit din urma cat am reusit (pfui, ce rapide sunteti!)si am urmatoarele de zis:
Cami - sa-ti traiasca puiul!
Carmen - multumesc pt floricele, dar nu-s chiar 7 kg in total, pt ca greutatea mea de start era trecuta mai demult, pe cantarul meu de acasa care este un magar dezaxat! Acum raportez rezultatele de la cabinet, unde am mers saptamanal, am mult mai mare incredere in cantarul de acolo. Conform fiselor in 12 ianuarie aveam 87.7, iar acum am 83, deci de cand m-am pus pe treaba...4.7kg. Sunt multumita si sper sa pastrez ritmul.
Zuzi - uite ce am mancat azi, a fost o zi atipica pentru ca am umblat jumatate de zi prin doctori.
14.00- 400 ml supa crema de legume (cartof, morcov, telina, pastarnac, fara grasimi); 120 gr piept pui rotisat, fara piele, mustar, 30 gr paine cu seminte
15.00 - o portocala mare
18.00 - 30 grame migdale crude
20.00 - 200 gr cas de vaca cu 30 gr praz si 40 gr paine neagra cu seminte.
In mod normal dimineata mananc iaurt diet cu 30 gr cereale iar la pranz piept de pui la gratar cu salata sau cu legume la gratar. La cina...dupa caz si inspiratie.
Daca m-ati putea ajuta cu un calcul al caloriilor pe ziua de azi, as fi recunoscatoare.
Pentru moment cam astea sunt meniurile mele, le voi mai varia cand nu voi mai avea rezultate cu ele. Pofte nu mai am dupa ce am trecut de perioada rusilor, asa ca am in frigider un stoc de ciocolata cu ardei iute pe care nu l-am atins de 2 saptamani.
Daca am pofta de dulce o rezolv asa: crema de branza dulce Ehrmann cu 0.2% grasime(57 kcal/100 gr), , si un pic de zahar vanilat sau 2-3 lingurite de gem diet.
Cam asta-i de spus despre mine, nu stiu daca e bine sau rau dar functioneaza si cantarul minune arata ca kg pierdute se duc din grasime, nu apa sau muschi.

Va pup pe toate!

Donna


14.00- 400 ml supa crema de legume (cartof, morcov, telina, pastarnac, fara grasimi); 120 gr piept pui rotisat, fara piele, mustar, 30 gr paine cu seminte - supa nu stiu, 200+75, mustarul are intre 70 si 120/100g
15.00 - o portocala mare - 45/100g
18.00 - 30 grame migdale crude - 180
20.00 - 200 gr cas de vaca cu 30 gr praz si 40 gr paine neagra cu seminte. - 520+10+100


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Nastad, weekend placut si tie.

Delia, felicitari pentru incheierea sesiunii si multumiri pentru generozitate.
Cu ceva dulce nu ne servesti?

Tzuni, sunteti la film?
Multumim pentru sarpe: il impartim sau e refolosibil?

Cami, sa va traiasca Raducu scump si frumos!

Ruxi, va doresc un weekend de basm, calatorie placuta!

Gusta, sanatate puiului cu parul .
Tu, de la spate, esti numa' buna, :).

Anda, cred ca e de vis la voi, .
Socrelu' e ok? tinem pumnii sa primiti vesti bune.
Sosul de kiwi cum e?

Vik, apropo de (cc) desenele pustanilor: Iustin deseneaza toate persoanele cu cate o paine in burta, :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Am frecat copilul cu spirt ca sa fie treaba buna si am bagat-o in pat cu mine si sa vedem ce ne rezerva noaptea.Eu ar trebui sa fac dus cum olandezu nu e acasa stau asa ca ce daca put un pic nu ma miroase nimeni.

Multumesc la fetele care au scris despre poze,am zis eu problema o am la burta cu care am ramas dupa nastere si la pulpa de sus.Da poate o sa ma fac si eu slaba.

Tzuni hai si cum a fost la intalneala?

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Gata, culcat copil, culcat socru.
Carmen: are coxartroza (asta stia), dar tot sustinea ca mai are nu stiu ce nerv prins si l-am dus sa scap de gura lui.
Sosul de kiwi:
pentru 2-3 kg de costite
2 kiwi+1 ceapa rosie+3 catei de usturoi+ghimbir radacina se fac piure si se amesteca cu 120 ml sos de soia, 120 ml apa, 120 ml otet de orez, 40 ml ulei de susan, 80 g de zahar brun, sare si piper
Se marineaza costitele minim 24 ore (e mai usor daca se marineaza intr-o punga). E minunat daca ai posibilitatea sa le faci pe gratar. Dar daca nu, le calesti pe aragaz cateva minute pe fiecare parte, apoi le pui intr-un vas termorezistent si le bagi la cuptor cu o parte din marinata. Cand sunt gata, scurgi zeama care a mai ramas si o mai fierbi pana se ingroasa putin si o torni peste.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

Buna, gagici!
dar ati scris, nu gluma.

N-am mai intrat ieri sa scriu ce-am mancat, ptr ca m-am porcit de-a binelea. In cele din urma am gatit si eu o ciorba de ;egume, ca tot ma intreba Ruxandra (Puskin) de ce nu gatesc. In genereal nu pera gatesc, pentru ca nu ma pricep si nici nu-mi place. Ieri am facut o ciorba sa-mi ajunga vreo 3 zile. Am pus legume congelate, la care am adaugat 2 morcovi, 2 patrunjei, un sfert de telina mare, 2 cartofi, 3 rosii, taitei, vegeta, patrunjel verde. A iesit yammy!!
Din pacate, toata ziua am balotat, cred, vreo 2 kg de mancare , inclusiv paine, budinca ciocolata Vaffers, iaurt cu cereale musli, 2 oua, sunca, ciorba etc.
Am fost si la sala, unde am facut 40 minute de aerobic, 40 minute de jogging combinat cu mers pe banda, sauna.

Azi am mancat mult mai putin:
MD iaurt de baut 250 ml, branza slaba de vaca 150 gr
P un fibrobar, o portocala
G un mar, 250 ml suc de portocale
C o portie de ciorba legume, 4 felii sunca curcan

As vrea sa mananc mai multe legume, dar in afara de ciorba sau salata, nu stiu cum sa le prepar. Aa, ar mai fi mancare de mazare cu carne. Daca stiti si alte meniuri cu legume, as vrea si eu cateva idei. In special de la Ruxi si fetele care gatesc....dar sa nu fie ceva complicat, please!

Delidana, felicitari pentru terminarea examenelor!
M-as cinsti si eu cu un pahar de vin, dar n-am ptr ce, eventual ptr 1 kg in plus castigat.
Astept ziua de maine, sa am un motiv mai serios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Noapte buna, frumoaselor!

A fost bine la intalneala. Nu i-am luat nimik!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80f52f8ec7a8d06e051edb" target="_blank">MERI a mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

We placut stilatelor!Sabina bravo! Is cu ochii pe tine, la vara facem poze in costum de baie, obligatoriu. Glumesc, termina si cu ultimul examen ca o sa ai timp de slabit. dar totusi pina in 30 de ani:) serios ca eu vad ceva diferente dupa 30-30 jumate-31.Venit si de la micul party, fo ok. Tipa e de treaba, am fost eu la inceput cam colturoasa si scorpie dar m-am almat de tot pe parcurs. Suntem pe o insula, povesti din astea-s dese. delatfel ea este s-a cuplat cu un prieten bun de-al sotului meu, care inca ii este prieten. Si el un tip de nota 100! Iar culmea e ca familia ei, ma iubeste la nebunie, tatal ei e vecin de-al meu, ca se nimeri sa luam casa la o strada. Nepotul fostei mai imi tunde o iarba vara in gradina, nepoata cind a fost pe la 15 anisori venea zilnic la mine si se inchidea in baie sa-mi vada parfumurile si make-up-urile, i-am mai dat niste haine din astea ce nu mi se mai potriveau, primii pantofi cu toc cui la mine i-a probat, ii i-am dat cadou se intelege.sa mai zic?Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Vik esti si asta imi aduce aminte de-o faza care am trait-o si eu pe vremea cand eram doar prietena cu sotul.
Am mers la Buc. de ziua lui si cine crezi ca venise din celalalt colt al tarii in Buc. cu treaba la niste prieteni comuni? Ex-a...
M-am comportat la petrecere ca si cum i-ar fi fost colega de scoala nu de pat candva o data...si-a doua zi am plecat acasa ... la mare. Pana a venit el la mine (5 zile) am slabit 7 kg. (anormal, normal, dar asa a fost). M-am consumat enorm si gelozia bat-o vina m-a mancat inside - out.
In orice caz cand s-a intors am inteles ca ex-a i-ar fi dat de inteles ca-l vrea inapoi si-a stiu sa ma critice foarte bine dar el i-a zis [bye] si cu asta basta. De-atunci nu mai stiu nimic de ea. Am aflat doar de la F. motivul despartirii lor.

Dar tu esti doamna faina, moderna si cu mult bun simt!

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Si cum ceasurile sunt 12 trecute fix urez si eu urmatoarele:

Lai sa fii iubita, slaba atat cat iti doresti tu si cat mai curand cu bebel la purtator.

Claudia sotului tau si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti.

CristinaT printesei tale si s-aveti parte de-o petrecere faina la McD.

Si cum am reusit sa citesc cate ceva am sa scriu repede pana nu uit.
In primul rand un buchet de pentru Lou pentru site-ul trimis. Si sa stii ca ai un motanel pe cinste. Frumos foc.

Sanatate multa Marei si-o noapte linistita Gustei care chiar arata bine de la spate.

Multumiri Donnei pentru meniul postat.

Ruxandrei ii doresc un weekend de vis si sa se intoarca din mini-vacanta .

Delidanei felicitari pentru terminarea sesiunii si un big cu-n pahar de margarita...

Onitza o si-un c-ai reusit sa de abtii de la a face o abatere pe motib de "suparare" .

Olo si bravos c-ai revenit in fortza. Imi place.

Andei toata stima si respectul pentru ca-i o superwomen asa cum bien s-a mai spus.

Si-un dulcel Mephalei care a fost pe faza si-a mai deschis un capitol.

Am vazut si eu poze de Raducu mic si scump si nu-mi vine decat sa-l manac tot. Sa-mi bag nasul in el si sa-mi aduc aminte de mirosul bebeilor care-i inconfundabil. Mami Cami bravos, ai facut o treaba excelenta. Ai un puiut superb care o sa va umple viatza de bucurie.

Noapte buna dragelor si Sa fiti iubite!

Happy Valentine's day!




Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput