Nou stil de viata (254)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Tumpi, un campari orange pentru tine.

Onitza, sa porti cu placere fusta si bluza.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Delia daca se poate o cafeluta cu frisca ca vad ca trebuie sa faci cinste.

Lou si Tumpi sunteti rele ca nu aveti produs final.

Onitza sa stapanesti sanatoasa hainele.

Sunt in zona cu copilul calare pe mine ca cica asa ii trece raul.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Delia felicitari! Se stie eu champagnie, pe care chiar am sa o beau in seara asta ca-s invitata la ziua cuiva, lol de fapt e ziua fostei prietene a sotului meu, nah mai sarbatoreste careva asa ceva?Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Gusta, vine si cafeaua.

Vik, sampanie sa fie! Distractie placuta, eu nu cred ca m-as duce la ziua respectivei, dar ma rog...


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Am uitat: VOTATI SUBIECTUL, ca de nu, vine Tzuni si ne bate!

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cami, e superb Raducu!!
cum stai cu lapticu? merge treaba?

Vik, daca te intereseaza azi dimineata aveam 68.7

Cred ca sunt f f umflata cu apa, pt ca am mancat bine, dar nu paine , nu dulciuri.Nu aveam cum sa dau jos atatea sute de grame de pe o zi pe alta daca nu e retentia de apa.

legume stiu si eu sa gatesc usurel, nu asta e problema.romaneste nu stiu sa le fac, dar fiertura si la copii facute piure cu un strop de unt e mega simplu. Varza de bRuxelles am mancat chiar ieri:)
Ci sotu meu care are o pasa proasta si a zis ca cine-s eu sa decid ce intra-n casa de mancare, mai ales ca (delia ) el gateste in destule zile.
L-am lasat sa bodogane, nu i-am zis nimica, si azi vad plasa plina cu broccoli proaspat , rosii si ardei capia rosii.


Azi am mancat asa:
dimineata cafeaua cu lapte si apoi din pacate a aparut cineva in vizita si n-am mancat pana la 11, care m-a prins in oras/. Mi-am luat de la Snack attack salata de varza cu piept de pui bucatele. Nu avea nici un sos, nimica. dacaor fi folosit vreo "vegeta" la pui, asta e, dar caloric era ok. la 100 de gr 102 calorii, daca au fost cinstiti(si cred ca n=aveau cum sa fenteze ceva asa simplu)
Toata cantitatea avea 260 de grame.
Apoi am baut un capuccino si peste 2 ore un ceai cu lamaie.
Mi s-0a facut cam foame dar abia la ora 17 am mancat din nou , ca m-a prins frigu facand fotografii pe strada.
deci acu 2 ore am terminat de mancat ficatel de pui la cuptor facut de sotu si mi-am pus alaturi o salata de rosii cu juma de ardei, ceapa, ulei de masline, piper si o bucata de cas dulce plus una f mica de telemea, in loc de sare.

Acu ma simt full full, dar nu-mi dau seama deloc cum stau cu caloriile.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Vik cool

Delia, felicitari!

Ruxi, iti tin pumnii sa se intample lucruri bune weekendul asta.. si mai departe.

Cristina si Claudia, va urez de azi si va doresc distractie placuta maine.

Cristina, La multi ani printesei, sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si norocoasa, sa va bucurati una de alta tot restul vietii!

Claudia, La multi ani sotiorului, si multe multe bucurii si lucruri bune pentru voi amandoi!

Zuzi, da

Ieri pana la urma am papat asa:
MD cereale de ovaz calde cu apa si un pic de fistic si nuci de pin
G o banana, o cafea cu lapte
P o supa tom-yam cu ciuperci si creveti
G un ceai cu lapte, trei mere (de-a lungul a cateva ore)
C peste la tigaie cu o crocheta de quinoa, snowpeas, ciupercute shiitake, cateva bucatele de portocala, sos de migdale; o bucatica mica de varza de Bruxelles cu branza rasa; un varf de cutit de pasta de fasole

Am alergat 45min si mers pe jos o ora cel putin.





Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Hello ladies!

V-am citit din urma cat am reusit (pfui, ce rapide sunteti!)si am urmatoarele de zis:
Cami - sa-ti traiasca puiul!
Carmen - multumesc pt floricele, dar nu-s chiar 7 kg in total, pt ca greutatea mea de start era trecuta mai demult, pe cantarul meu de acasa care este un magar dezaxat! Acum raportez rezultatele de la cabinet, unde am mers saptamanal, am mult mai mare incredere in cantarul de acolo. Conform fiselor in 12 ianuarie aveam 87.7, iar acum am 83, deci de cand m-am pus pe treaba...4.7kg. Sunt multumita si sper sa pastrez ritmul.
Zuzi - uite ce am mancat azi, a fost o zi atipica pentru ca am umblat jumatate de zi prin doctori.
14.00- 400 ml supa crema de legume (cartof, morcov, telina, pastarnac, fara grasimi); 120 gr piept pui rotisat, fara piele, mustar, 30 gr paine cu seminte
15.00 - o portocala mare
18.00 - 30 grame migdale crude
20.00 - 200 gr cas de vaca cu 30 gr praz si 40 gr paine neagra cu seminte.
In mod normal dimineata mananc iaurt diet cu 30 gr cereale iar la pranz piept de pui la gratar cu salata sau cu legume la gratar. La cina...dupa caz si inspiratie.
Daca m-ati putea ajuta cu un calcul al caloriilor pe ziua de azi, as fi recunoscatoare.
Pentru moment cam astea sunt meniurile mele, le voi mai varia cand nu voi mai avea rezultate cu ele. Pofte nu mai am dupa ce am trecut de perioada rusilor, asa ca am in frigider un stoc de ciocolata cu ardei iute pe care nu l-am atins de 2 saptamani.
Daca am pofta de dulce o rezolv asa: crema de branza dulce Ehrmann cu 0.2% grasime(57 kcal/100 gr), , si un pic de zahar vanilat sau 2-3 lingurite de gem diet.
Cam asta-i de spus despre mine, nu stiu daca e bine sau rau dar functioneaza si cantarul minune arata ca kg pierdute se duc din grasime, nu apa sau muschi.

Va pup pe toate!

Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Meniul propus pentru azi:
un castron de cereale calde (ovaz) cu un pic de lapte
o banana, un mar
doua cafele cu lapte
saorma de pui (doar carnea) cu ceva salata greceasca (cu branza feta si masline) si poate humus si/sau salata de vinete, poate si o sarmalutza in foi de vitza cu umplutura de orez
alune sarate de pe avion

Sport - 35 min. alergat

Am uitat sa va spui ca aseara am baut si un pahar de sampanie, si posibil sa mai beau unul si in seara asta.



Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare fetele!
fac si eu sarbatoritelor de maine urarile acum, ca maine nu stiu daca ajung!
lai multumesc frumos! si tie sa fii sanatoasa si sa-ti dea D-zeu tot ce iti doresti alaturi de sotul tau! petrecere frumoasa!

CristinaT fetitei tale, sa creasca mare, santoasa si sa va bucure in fiecare clipa! petrecere frumoasa si voua!

Carmenmultumim de capitol!
Marilena nu esti grasa!
onitzasa stapanesti sanatoasa cumparaturile!
Delia ma bucur ca ai terminat sesiunea cu bine, si felicitari!
Cami e un scump Raducu mic, sa va traiasca! nu-i asa ca il pupi in fiecare clipa cand il tii in brate?

ma duc sa pregatesc copii de culcare si ma instalez la tv!
Tzuni ai grija cu cadoul, sa nu-si faca omul sperante desarte daca tu nu vrei mai mult! poate cum a zis Delia e cel mai bine!

si tuturor de ziua indragostitilor va doresc o zi frumoasa, plina de iubire alaturi de sotii vostri! pt cele singure, nu uitati ca noi va iubim si nu disperati ca nu se stie de unde rasare un Fat-Frumos!

toate fetele! pa

Mergi la inceput