Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

EDI, ramane cum am stabilit!!!



DARIUTZA



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Ada, pai fff buna ideea cu paiul, asa recomanda si in carte paiul, ma si gandeam sa merg la Mac sa imi fac un stoc de pahare cu pai

Anca si pupam

Da, cred ca un steamer e vital. Eu ma gandeam sa ne luam oala aceea cu sita pt facut legume la aburi, se pare ca au la Ikea. Aveti? Cum va place?
Ca fara dar si poate facem legume la steamer. Dupa ce ca le decojim, daca le mai si fierbem dam copilului chiar apa chioara.

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Fetele care aveti steamere ce recomandati???
Ca mi s-a pus pata ca ar fi mai ok sa ii prepar papica la steamer si nu stiu ce sa aleg.

Diana


Eu am de la Braun, modelul cu 2 vase care se pot suprapune (sunt doar 2 modele Braun de steamer). Sunt foarte incantata de el, nu ocupa nici mult loc si este adevarat ca legumele la abur au gust mult mai savuros decat cele fierte in apa (asta... indiferent de marca steamerului ). Pe al meu l-am luat de la Domo, livreaza si acasa.

Sunt fan Braun, am multe marca asta, si uscator, si epilatoare, si masina de tuns, si de ras, si mixer, si vase de pastrat mancarea la vid... Vad ca au rezistat in timp si sunt multumita.
Numai storcatorul de fructe nu l-am luat de la ei pentru ca nu mi-a placut ca doar storcea. Am luat un robot care face de toate, Philips.
Maaare... greu de spalat, altfel foarte bun si oricum as fi luat si un robot, asa ca, decat doua aparate, mai bine unul

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Eva, si mai sanatoasa ideea cu Ikea, dar io ce sa fac daca sunt fan prize?

Asta tot de la matusa mea mi se trage. Cred ca avea si unghiera electrica... si bigudiuri preincalzite electrica avea...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Morcov si pastrancat facute cu blenderul mi-a sarit pe toti peretii, pe haine, in par si..cine stie pe unde mai descopar
cupil a papat 210 ml lapte la masa de dimineata si 30 ml la 12 +50ml suc de mar, ma dispera, iar nu mai mananca

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Eduard- Dariutza Nici prin gand nu mi-a trecut sa ma pun in fatza fericirii voastre.Iubiti-va mult!!!

Edwin Yours forever!!! Will you be my Valentine???

Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

va poftesc la fursecuri

avem cu stafide, nuca, scortisoara si cacao si fara cacao...

azi am invatat ca:

1) nu poti face fursecuri cu DOI bebei (a se citi huni) care nu dorm
2) poti face fursecuri cu UN bebeu care nu doarme

si

surpriza nu mai e surpriza daca tati vine acasa mai devreme neanuntat

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

heloo si de la noi!!
LA MULTI ANI, pentru toti bebelushii nascuti intr-o zi de 13 si in special pentru Carla, care face jumatate de anisor!!

anamona, multumesc frumos! sincer, m-a surprins tare postul tau si m-a bucurat, deopotriva! ma bucur pentru prietena ta!

am vazut toate pozele expuse aici, sunt niste scumpi bebeii astia ai nostri si se fac pe zi ce trece din ce in ce mai interesanti, se individualizeaza, isi creaza propriul stil, au deja expresii personalizate!

cristineescu, super wrap-ul tau!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Ada si cum speli paiul acela de la canuta pe dinauntru? Si fi-miu bea cu paiul de la 1 an juma' dar nu i-am luat canuta ca mi s-a parut imposibil de curatat paiul pe dinaiuntru cum trebuie...Oricum de pe la 2 ani juma' asa a dat independenta in el si ma trezeam ca nu mai cere apa ci se duce sa-si puna singur din orice sticla si in orice canuta gasea la indemana. Asa ca pentru el am mereu in casa sticle de 0,5 l la indemana ca sa-si ia singur, sau niste sticlute cu tzuturoi ( cum sunt sticlele pt sportivi ) care se inchid ermetic de la voslauer - cand plecam undeva numai de astea ii iau, poate sa le bea fara accidente si in masina, oriunde.

Eva sa stii ca unii copii si mai ales baieteii care sunt mai apucati asa ( a se citi brusti in miscari si neatenti ) nici la 3 ani juma' nu pot bea din cana fara sa o verse pe ei in 90% din cazuri. Si acum depinde ce alegi - sa faci anumite concesii pentru a le dezvolta si independenta fara accidente sau sa mergi mereu in spatele lor dar sa faca totul ca la carte... Oricum o sa vezi tu singurica cu timpul ca vei putea aplica marea majoritate, jumatate sau in cel mai rau caz foarte putin din ceea ce ai invatzat si atunci tre' sa inventezi ceva care sa mearga la copilul tau si care nu e scris in nicio carte...In alta ordine de idei nici Mara nu papa decat san la 5 luni juma', biberon a vazut de cateva ori si ultima oara pe la 4 luni cand efectiv il dadea afara cu limbuta si-si facea greata. Lingurita am incercat-o cu lapte muls si medicamente - o accepta o data, de 2 ori dar a 3a oara deja o impinge afara si intoarce capul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Daria si Edi - sunteti mortali!!!!!

Cristineescu, ce dimensiuni are wrap-ul tau? Imi place ffff mult!! (asta scrisesem initial la cap trecut, evident....)

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput