Strumfi de iul-aug 2007 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:


Carla, felicitari si aici! Ariel?? Tweety?
Musso, ai pm. Multumesc pt ideea cu vanishu'! Tare, frate, o sa incerc!
Mychy, sa vezi bataia naibii ce-ti trag cand ne-om cunoaste! Pai tocmai de-aia am zis alta idee decat aia cu foarfeca (adica o fina aluzie la sugestia ta! Si da, ai dreptate, ma apuca cate o obsesie de-asta rau de tot si nu ma potolesc! Acu mi s-a pus pata sa-mi scurtez niste blugi super largi moderni la shto ashea... ca-mi vin bine, da sunt prea lungi
Am vazut poze cu nico special cand am auzit atatea laude. Aoleo, nico, taika, da' buna mai esti! Serios!


Si pt ca e oficial week end:

Alo ? - Da ! - Institutul international de astrofizica, spectroscopie nucleara, prospectiuni intergalactice, studiul quasarilor si determinarea universurilor ciclice cu structura toroidala ? - Da, noi suntem ! - Cu
Gogu de la cazane va rog

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Carla, felicitari din toata inima pt caruciorul roz! Si have fun cu alesul numelui :)

Georgi, bafta multa maine! Mai, da' nu se mai termina odata examenele astea? Pt mine esti mama eroina , te admir ca reusesti sa le faci pe toate... si fara sotior alaturi (sper ca n-am facut o confuzie si despre voi era vorba).

Cristina, ce frumos povestesti de Ingrid ! Bravo ei, e o fetita tare isteata... Mi-ai dat o idee buna, maine mergem oricum la Toys R Us, o sa ii iau si eu niste tablite Soniei. Pana acum mazgalea pe un caiet cu carioci dintr-alea "invizibile".

Cafera, lumea a cam pierdut banii pusi in stocks, pt ca s-au devalorizat stocurile:(( E oribil ce se intampla, atat de multi oameni isi pierd joburile sau casele sau pe amandoua. Chiar ieri scria o fata la subiectul cu fetele din America si spunea ca pe sot l-au anuntat ca il dau afara peste vreo luna si ei sunt aici pe viza lui de munca (deci tb sa paraseasca Statele in 10 zile de la concediere, din cate stiu eu). Au un copil si inca unul in burtica, raman si fara asigurare medicala, vai de steaua lor daca nu gasesc ceva in luna asta pe care o au la dispozitie. A propos Cristina, daca tu ai informatii cum ar putea sa se descurce, poate intri si la americance si ii scrii, ea a postat acolo in speranta ca poate cineva undeva are vreo idee ce ar putea face.

Noi in schimb suntem deocamdata foarte norocosi, nu suntem foarte afectati de criza, in sensul ca nu suntem in situatia sa ramanem pe drumuri. Bine, banii din stocuri i-am cam pierdut si noi, nu cred ca o sa ii mai recuperam vreodata, dar e important ca suntem inca tineri si sanatosi asa ca o sa ii facem in timp la loc.
Ieri am scris niste valentine cards, in locul Soniei, pt colegii de la gradinita :) Sunt curioasa daca o sa primeasca si ea, cred ca da, pt ca asa au primit "dispozitie" toti parintii, sa scrie cards...
Voi cum sarbatoriti Sf Valentin? Noi nu practicam, e ciudat sentimentul, dar cand am plecat din Ro nu se sarbatorea inca acolo si venind in State am zis ca nu-i de-a noastra, ce sens are... Am ramas suspendati asa undeva, ca acum se sarbatoreste si in Ro, numai noi n-am fost de fatza cand s-a "introdus" :))

Pupici, un weekend vesel la toata lumea si Happy Valentine's Day pt cine sarbatoreste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

cristina, musete, deci si la voi e nashpa!. noi inca n-am ajuns sa ne pierdem casele, dar cine stie ce ne rezerva vitorul. sanatosi sa fim!
nma, super poze, si tu arati tare bine.

*******************************
"Daca intalnesti o femeie frumoasa, cu ochi stralucitori, buze umede si care freamata din tot corpul,
las- o in pace: are gripa !!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

musetto vai ce trista poveste. am incercat sa gasesc si eu subiectul respectiv pt 2 ore fara nici un rezultat (m-am mai pierdut si prin alte subiecte). poate ma ajuti tu sa il gasesc, te rog.
ma duc sa ma culc ca ii 11pm si maine dimineata imi da desteptarea febletea mea.

Ingrid;

www.youtube.com/watch?v=dU7FTyFUzjw" target="_blank">VACANTA DE VIS

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Dupa reteta asta o fac.
http://dulcecasa.blogspot.com/2007/09/prajitura-chinezeasca.html

Elena, mamica lui Razvan-Gabriel- 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!

Vio am ras cu pofta. Esti tare draguta.
Miki .
Noi cand eram mai tineri sarbatoream Dragobetele. Acum toti prietenii sunt cu Valentine's Day. Aseara de ex o parte din prieteni au mers la un local dragut. Noi nu deoarece a fost ziua de nastere a sotului si parintii au insistat sa fie prezenti. Azi sarbatorim cu prietenii (vreo 25), maine altii si luni ultina tura (sper). Sotul spune ca asa e in Oltenia. Si de ziua de nastere sarbatoresti minim trei zile. E destul de greu ca nu ii putem aduna pe toti intr-o zi. concluzia e ca noi oricum chefuim.
Criza noi o simtim bine. Avem o firma micuta si din pacate de la 1 trebuie sa concediem doi oameni. O parte din lucrarile contractate sunt blocate din lipsa de fonduri.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Vio, Musetto,
Georgi, bafta multa!
Xerxe, multumesc pentru reteta

Carla, s.22 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Elena cred ca o sa incerc si eu reteta. Tare imi mai placea prajitura asta.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nico, sa-ti traiasca sotul! Criza o simtim si noi bine, nu avem alti angajati, deci ramane doar sa ne dam pe noi afara . Ideea este ca abia de la inceputul lunii februarie am mai castigat cate ceva, dar vreo 3 luni am stat pe zero, desi vedeam cum se duc banii romanilor in supermarketuri pe toate prostiile supraevaluate.

Carla, s.22 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Carla .
Eu am inceput sa mai reduc cheltuielile. Inainte aruncam multi bani aiurea pe mancare. Acum sunt mai atenta la ce cumpar.


Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput