Strumfi de iul-aug 2007 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

http://www.220.ro/do3uP2iNWy/Cum-Sa-Te-Angajezi-Pe-Perioada-Crizei.html

*******************************
"Daca intalnesti o femeie frumoasa, cu ochi stralucitori, buze umede si care freamata din tot corpul, las- o in pace: are gripa !!"




Stefania mamica Buburuzei Catarina
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Oanamada, Monicabo, Brazuca, Cafera, multumesc pentru ca mi-ati apreciat burtica, sunt fericita ca adaposteste o fetita sanatoasa. Si mie-mi sunt foarte dragi pozele cu Saby si burtica, abia astept sa vad fetele impreuna.
Xerxe, m-ai facut curioasa, cum faci prajitura chinezeasca?

Carla, s.22 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Miki super filmuletul. L-am trimis la toti prietenii.
Carla arati super. V-ati gandit la un nume?
Cristina tare imi plac pozele voastre. Le-am vazut de cateva ori.

Andra tot cu biberonul bea lapticul. Apa bea din pahar normal. eu ii pun putin in pahar ca sa nu unde prea tare covorul .
pana la urma de suzeta am scapat usor dar cu biberonul sigur o sa fie mai complicat. Ieri i-am pus laptele in pahar, apoi cu cereale dar tot a cerut sticla.
Am mai incarcat cateva poze cu zapada de ieri.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Am uitat sa va spun ca ieri, cand ningea, domnisoara mea era inbracata in body cu maneca scurta, bluzita de bumbac, bluza de trening si pelerina de ploaie. Nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca nu are geaca pe ea si afara erau 0 grade. Bona s-a scuzat, a crezut ca are body cu maneca lunga, dar totusi, fara geaca .... dar vad ca fata e calita ca e ok.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nico, multumesc mult . Ne-am gandit putin la nume si am ajuns la concluzia (la 1 noaptea) ca la Saby am ales cel mai bine si acum nu mai avem solutii .
Dar chiar e calita Andra, desi nu stiu daca era mai bine sa aiba doar body si geaca, mai multe straturi tin mai cald. E tare si bona, ca parca tu te refereai la maneca scurta .

Carla, s.22 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Nico, frumosi puiutii tai. De fapt, au cu cine semana. Te-am tot admirat: si frumoasa si supla si inalta.

Rezistenta domnisorica. Prevad ca la scoala nu va sti de geaca sau caciula. Ce zic scoala, chiar gradinita. Spun asta ca ma confrunt cu ideile Alexiei despre vestientatie, inutilitatea caciulii, manusilor, fularului, etc. Eu sunt tare friguroasa si ma ia cu tremurici cand o vad cum vrea sa plece la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Carla . Aveti inca timp sa va ganditi la un nume. Poate va da Saby idei. Alex a vrut Ramona dar noua nu ne-a placut. Era intragostit de o fata cu acest nume. Acum ii place tare de Luigiana si normal ca e cel mai frumos nume .
Cafera ma faci sa rosesc . Noi folosim mai rar fular. De Alex pot sa spun ca e calit. La gradi sta in tricou desi sunt copii cu bluze groase. De mofturile vestimentare eu deja m-am lovit. Nu stiu cum o sa ma descurc mai tarziu.
Are cineva o solutie pt chef de invatat? Georgi poate imi vinzi un pont dupa ce scapi de ex. bafta multa maine!
Sunt un dezastru. pierd vremea si am tare multe de facut.
Si sa nu uit: mi-am pierdut buletinul. Ce trebuie sa fac pt unul nou?

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

mna, mychydutza, cafera va multumim mult!
mychydutza aici este tare rau cu criza. majoritatea oamenilor care au avut banii investiti in stocuri i-au pierdut aproape pe toti (aici pensiile sunt exagert de mici si era comun ca oamenii sa investeasca banii in actiuni ~ca un fel de pensie facuta personal). Datoria aici este de approximativ 85 000$/persoana la chinezi. Deci este foarte rau si aici. Nu stiu ce ne rezerva viitorul, dar sa speram ca nu v-a fi asa de rau precum pare.

Ingrid;

www.youtube.com/watch?v=dU7FTyFUzjw" target="_blank">VACANTA DE VIS

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nico, , noi mai avem o Ramona in familie, este suficient. Daca ar fi dupa Saby, pe sora-sa' ar chema-o Tweety sau Ariel, ne gandim ca nu se potriveste cu numele de familie .

Carla, s.22 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Cristina, ce vrei sa spui: ca cei ce au avut economii, adica depozite la banci sau fonduri de investii au pierdut ce au avut? As vrea sa fii un pic mai explicita. Dar cu creditele cum a ramas, ca stiu ca erau enorm de multe fara acoperire; ce fac cei in cauza? Deja parca am un ghimpe.
Multumesc mult!

Mergi la inceput