Nou stil de viata (253)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, vrei sa zici locul 1, nu?

Pai eu ma bazez pe tine si Zuzi, ca ritmul meu este ritmul melcului turbat , daca dau 400-500g/ saptamana sunt super fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Fetele ala e idalul meu,dar nu stiu daca am sa mai ajung vreodata acolo.Nici acum 4 ani cand am slabit nu am reusit sa ajung la 49 cat aveam acolo, m-am oprit la 53,dar speranta moare ultima stiti voi vorba aia.

Important acum e sa ajung macar la 60 si apoi usor, usor, scad tinta propusa.

Ruxi, bine ca ai gasit locatia pt ziua ta.Nu ai gasit pe culi nici o idee de aperitive?

Si eu ma gandesc ce sa fac de ziua sotului,mai ales ca schimbam si noi prefixul.As vrea sa plecam undeva, sa fie o zi mai deosebita fata de cea cu 3,dar inca nu stiu nimic, mai am timp,dar la cum se scurg zilele si lunile.Bine momentan astept sa treaca problemele care le am si apoi vad ce gasesc,dar oricum tb sa caut din timp.

ma duc sa ma pregatesc pt maine si mai revin

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ruxi daca baza este in mine nici o sansa .Vreau sa pap tort sambata ca tot sunt singura .Imi e si frica sa imi fac ca il pap tot a singurica.

Si acuma sa va relatez o discutie dintre mine si Uti cu traducerea de rigoare.

Mam ik heb slaap.(mami imi e somn)
Uti atunci hai la nani
Mam ga jij zingen voor mijn hai obor hai saracica(mam imi canti si mie hai odor hai pasarica)

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tumpi,am ceva idei...dar mai vreau . Studiez...
Eu il duc pe sot undeva in Cehia, la un fel de statiune. Plecam maine, sper sa ii placa.

Gusta, da' ce-ti veni cu tortul sambata? De Sf Valentin adica? O felie nu-i bai, vezi cum faci sa nu il mananci pe tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Anda vroiam sa iti zic ca eu gatesc aproape zilnic dar nu scriu ca e papa Marei si uneori eu nici nu ma ating de ea.

Ruxi acuma sa vorbeasca bucatareasa din mine.Eu ca aperitive as fac aluat foietaj cu diferite umpluturi(spanac,ciuperci ,branza feta ,cascaval daca vrei si mai dulci cu ceva gem,dulceturi),bilute
,niste aperitive pe betisoare cu rosii castrevate masline salam sau sunca,salata poienita(e buna).Cam atata am in cap acuma.

Cristina m-ai intrebat de filmul Ps i love you (sper sa nu ma insel) a fost super ,mi-a placut si am dat apa la soricei.Super se merita vazut.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Da Ruxi ca tot stau prost cu dragostea.De asta imi e teama ca il pap tot,ca stiu cum sunt.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, buna ideea cu foietaj umplut, am sa fac.
Pai mai bine nu mai faci tort, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!
am intrat si eu sa va salut, sa va zic ca am citit tot.
Va doresc o noapte linistita si calduroasa, iar celor care au intrat in week-end, un sfarsit de saptamana cat mai placut.
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Carmen, ne-ai pacalit....

Violeta, noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Gusta, tare dulcica Mara.Dar ea nu vorbeste romaneste?numai in olandeza vorbesti cu ea?

Ruxi, sa-mi spui si mie cum e unde mergeti, macar imi fac niste idei.

Violeta , noapte buna.

Mai dar unde sunt restul fetelor, deja a inceput weekend-ul?

mi-a iesit un cos sub piele in barba, parca as fi baba cloanta

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput