Nou stil de viata (253)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ruxi in fiecare an am facut ,fac o jumatate.Si Carmen apare acusi.

Violeta noapte buna.


Se vede cata treaba am ,ma dau pe net ca am mutat un pat singura si ma cam doare carcasa(spatele).Oare daca ma frec de muchia patului nu imi trece?


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tumpi, uite aici mergem:

http://www.marienbad.cz/marianske-lazne_de.shtml

Lasa cosul ala in pace...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Tumpi vreau automata ca e mai usor de condus, si eu sunt din aia fricoasa si fara experienta! si da, vreau mica, da parca cele mai mici care le-am vazut sunt prea mici, iar urmatorul model costa deja mai mult cu cateva mii! ne-am uitat azi la kia picanto dar parca totusi e prea mic! si se vand intr-o veselie, fiindca primesc pt masini vechi astia 2500 euroi si toti isi iau masini noi, iar jahreswagen nu gasim ca si la alea e aceeasi faza! da, am vazut si ghiocei in prospect! zambila mea a crescut, dar n-a inflorit inca!
Zuzi e faina masina ta, presupun ca e automata, ca canadienii si americanii ei sunt cu automatele!
Carmen E. felicitari pt permis! multa sanatate surorii si cumnatului tau!
Ruxandra distractie placuta in we! cascaval taiat patrat cu o boaba de strugure si il intepi cu scobitoarea! tot din foietaj a facut prietena mea si tare mi-a placut cornuletze (umplute cu cascaval ras , feliutze de piept de pui, galbenus crud, piper, vegeta) si bagate la cuptor, au fost ft bune, fac si eu la ziua lui Luca.
Marilena fa un tiramsu! eu we asta nu ma omor cu mancarea, insa saptamana viitoare va trebui sa fac si eu multe!

De marti mergem la gradi, mai intai sa ne obisnuim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tumpi nu vorbeste romaneste decat cateva cuvinte(sa numere,culori ,salute si inca cateva)Intelege tot ce ii zic in romaneste da nu vrea sa zica nimic inapoi,mie nu dar cu o nepoata de a mea ii mai raspunde cat stie.De la 4 ani eu am sa ma opresc sa ii vorbesc olandeza si poate va invata mai mult.Cand merg acuma in ro vreau sa o pun sa se joace cu copii si poate mai invata cate ceva.In olandeza ii turuie gura ,ma innebuneste sti mai are si imaginatie ca mi-a zis ca ea are un caine care sta tot timpul cu ea si sa vezi cum se face ca ii da de mancare .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Marilena ce dulce e carliontata ta!are fantezie! eu cred ca daca e in ro, dupa 2-3 zile incepe sa turuie pe romaneste, la fel e si Marc! acu seara se chinuia sa ii zica la maica-mea ca mai 2 zile si e ziua lui tata-su si n-a putut, atunci a venit sa ma intrebe cum sa zica! insa mi se pare ca acum vorbeste binisor romaneste, insa Luca nu vorbeste numai cateva cuvinte romaneste!

Lui Marc i se misca un dintisor, am baiat mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, macar fa un tort cu crema de branza si fructe, sau un mousse de fructe, e mai usor.

Claudia, da, o sa fac chestii din alea cu cascaval pe scobitoare.

Deci pana acum m-am hotarat la:
- ceva saratele cu susan, mac, chimen, cascaval
- felii de castravete cu crema de branza si somon afumat
- pateuri din foietaj
- chiftele cu susan la cuptor ( vita, pui, curcan, vad eu ce..)
- "frigarui" din branzeturi si rosii cherry/strugure
- platou cu branzeturi
- mini-snitele de pui
- legume natur ( morcov, tija de telina, ardei, castravete, ridichi) cu sos de branza

Dulciuri am o gramada de idei...si multe se fac super repede. Aici o sa ma limitez la 2-3 feluri plus 2 torturi, unul ciocolatos si unul cu fructe, ramane sa ma decid exact ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ruxi, ai vazut anul trecut la marienbad? este un fil de exceptie.
Wow, si e despre nesiguranta iubirii...e cam abstract, dar te rog din suflet, incearca sa il obtii inainmte sa pleci:)))
Regizor Alain Resnais, facut cam in anii 60.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Claudia buna ideea.Imi fac o portie mica si pap cu Mara si imi trec toate.Are Mara o fantezie de ma da gata ,merge uneori cu fular prin casa asa tarait si zice hai mai caine mai repede.Pai trebuie sa vina la Marc zana maseluta.

Ruxi daca nu imi schimb planul fac un tort tiramisu mic si ma gandesc la fetele.Meniul arata super.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Nu l-am vazut Sabina, mersi de recomandare. Nu mai am cand sa fac rost de el, maine plecam...si de dimineata merg la birou.
Cand ne intoarcem sigur il iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Marilena


noapte buna!eu plec imediat in pat, de azi a inceput iar la noi topmodel,vik te uiti? eu nu, ca ma uit la regina! da cred ca mai prind finalul acuma!

Mergi la inceput