Nou stil de viata (253)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Ruxi, da, ingropata de tot . Acum is la Bucuresti si-s conectata peste net la un client din celalalt capat al tarii, sa-i fac un upgrade. Ce bine totusi cu tehnologia de azi, ca nu trebuie sa ma duc pana acolo...

Delia,

Va pup pe toate,

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Daniela, si eu sunt pana peste cap, dar am decis sa nu ma mai agit asa tare, ca nu o sa mi se ridice statuie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna seara!

Fac o pauza de la munca si va spun ca doamna cu abdomen de invidiat ma ajuta deocamdata sa scad in greutate, pt ca ajunsa la un anumit numar de kilograme sa incep si sala. Nu le fac acum in paralel. Ma ajuta cu stabilirea meniurilor zilnice pe care i le raportez in fiecare seara si ea le analizeaza, imi spune ce-mi lipseste din alimentatie, ce sa mai adaug..... Imi tine si moralul sus si ambitia la cote mari. Sa vedem ce-o sa reusesc sa fac cu ajutorul ei. Sabina, nu, nu e din zona noastra.


_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Tzuni, super asa, te ia cu binisorul, nu te baga si la dieta si la sport deodata. Scrie-ne si noua meniul, sa ne mai inspiram, daca nu ai nimic impotriva. Si cam pe la cite kg te apuci de sala?

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Buna dragelor...intru repede din deplasare pe la prieteni.
Azi l-am dus pe Marc la Bonn , a fost ....cum a fost, imi pare bine ca ii merge bine. Sper sa-i fie bine, desi asa a fost de pe neasteptate. In mod normal ar fi trebuit sa-l duc la inceputul lui martie dar s-a eliberat un loc si m-au chemat mai devreme. De luni sunt in stress continuu, cu job, cu cumparaturi si acum e gata. Am venit acasa, mi-am revenit din plans si astept sa treaca doua zile sa-l iau iar acasa sambata. L-am sunat si era bine.

Ok, cu kilele mele e binisor, ieri dimineata aveam 71.700 kg, daca imi primiti raportul intarziat. Daca nu mai dau unul saptamana viitoare cand ajung pe la prietena mea la net.

V-am pupat,numai de bine sa auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

Fetelor,

Multumesc inca o data pt. urarile de bun-venit. Ma bucur sa fiu printre voi.

Sunt ocupata rau la munca, asa ca n-am reusit sa citesc ce ati scris, dar vin si eu cu o intrebare,deja :

Sucul natural din fructe si legume ( fara zahar adaugat, doar citrice, morcovi, sfecla, mere ) poate contribui la aparitia diabetului? Intreb asta pt. ca ai mei ( cca 60 de ani ) isi prepara la storcator in fiecare dimineata un astfel de suc natural. Cu greutatea amandoi stau bine. Dar tata are glicemia la nivel de pre-diabet. Dar el altfel nu prea mananca fructe, asa ca mama spune ca e mai sanatos decat sa manance/bea altceva si sa nu manance alt fruct pe zi. Legume mananca in fiecare seara.

Mie mi-e teama insa de potentialul risc crescut de diabet.

Thanks in advance!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Intru si eu rapid.

Onitza, Ramonika, Pepene, bine ati venit!

Olo, bine ai revenit!

Ieri am papat asa:
MD un castron de cereale calde (fulgi de ovaz, fara aditivi), facute cu apa, si apoi pus un pic de lapte pe deasupra
G un mar, un ceai cu lapte
P peste facut la grill, garnitura de loboda
G o cafea cu lapte, un mar
C 1/3 portie de edamame, vreo 8 bucati de sashimi, 3 bucati de sushi

Si am fost la alergat 45min + 30min mers pe jos. M-a prins ploaia la intoarcere, dar tot a fost frumos, printre copaci increngati, ferigi, fructe de merisor, copaci infloriti cu picuri de ploaie prelingandu-se pe flori, copaci cu muschi, si un abur fin atoateinvaluitor.

Azi:
MD cereale ca ieri, fara lapte, amestecate cu cateva bucatele de fistic si pine nuts
G o cafea cu lapte
P merg la un restaurant tailandez, ma gandesc sa comand o supa tom-yam cu pui (Delia, e ok?)
G un mar, poate inca o cafea sau un ceai cu lapte
C la restaurant din nou, dar nu stiu inca ce fel de; dupa companie insa anticipez vin si poate sampanie pe langa mancare

Acum ma duc din nou sa alerg, desi e cam frig, dar m-oi incalzi eu pe drum

Cristina, n-am aparat de fotografiat la mine, dar cand ma intorc acasa am sa-l intreb pe sot ce poze avem din California (el e pozarul familiei ), am locuit aici amandoi mai multi ani de zile (aici ne-am si cunoscut ), trebuie sa avem niste poze.

toate stilatele.


Lai


ps Carmen, poti, te rog, sa ma treci in tabel cu 70,2kg pentru saptamana asta? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Va multumesc mult pentru sustinere saptamana asta grea

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Lai, mancarea arata bine . Hai, ca mai e putin...

Ma duc sa pap si revin .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Ruxi , merci,da nu prea pot vb despre asta, e o chestie mai personala si pe aici sunt multi ochi si nu vreau sa zic despre ce e vb,dar merci , stiu ca suntem un grup super si aici gasesc sprijin in tot.

Gabi, am pus poze cu Mizulina mea aici.

Si cam asa ar fi idealul meu

ma duc sa-mi hranesc sotul si revin

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput