Nou stil de viata (253)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

gagici, ia uitati aici.
http://armonii.blogspot.com/
nu puteam sa nu ma laud cu asa ceva...:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Wow Sabina ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Sabina, .

Fetelor, scrieti prea mult, si eu nu reusesc sa tin pasul cu voi. Multumesc de cuvintele bune si pentru portia de optimism trimisa ( Carmen si Zuzi). Vad ca si cu stilul sanatos de viata am luat o pauza, mananc iar multe prostioare, nimic exagerat, dar nu ma pot concentra pe asta acum. Revin la voi cand ma adun si cand pot scrie zilnic ce mananc.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

dordia2000, Tzuni, eu nu stiu unde sa votez subiectul. M-am uitat peste tot zic eu si nu am gasit. Dace de votat, m-am gandit ca trebuie sa fie un clasament, dar nu l-am gasit nici pe ala.
Daca mai am timp, mai sap.

Gabrielama, cred ca suntem de-o seama. Tu ai facut innot, eu am facut gimnastica. In momente cheie pot sa stau in spagat, ca nu ma doare #61514;) La competitii prea savantante, nu am participat.

onitza, nu credeam ca e cineva care mai bea nes.
M-am uitat un pic pe pozele tale si am vazut un baietel super dragut(cat are?), o pereche de parinti slabi … cate grame ziceai ca ai in plus? #61514;) Si un catel… nu stiu ce rasa, dar sigur-sigur l-am vazut intr-un film pentru copii. Vreau si eu un catel asa…, si varsta ta si copilul sa fie mic… prea au trecut toate repede.
De ce fara fructe seara?

Delidana, Lai, eu am citit undeva ca atunci cand inveti si pierzi noptile, organismul cauta sa compenseze prin dulce/mancare lipsa de odihna.

madelaine77, cu antrenor perfect in 4 – 5 sedinte ajungi sa faci 100 de abdomene. Cum faci sa numeri 20 gr de nu stiu ce pe zi? Si acum de ce le urci la 40 gr pe zi?
Am citit ce ai scris si ma bucur pentru tine, felicitari ! Si mesajul cu calm, calm mi-a placut!

pepene, bine ai venit. Ce id grasut ti-ai ales.

Puskin, astazi am mancat de dimineata cum mi-a zis nutritionista (2 felii paine+mozzarelA)
pranz: o felie paine cu omleta casacaval+sunca

si acum 150 g stafide. Legat de stafidele am ceva intrebari. E bine? nu e bine? cat?









ne apropiem de 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Daniela,

Tzuni, astept cu interes.

Cristina, eu nu pierd noptile, ma culc la 12.30 maxim si dorm dimineata pina ma satur (asta daca nu trebuie sa ma scol devreme sa ajung la vreun examen).
In perioada asta (cu examenele) consumul nervos e mare si de multe ori simt nevoia de dulce insa nu cedez de fiecare data.
Eu am zis "fara fructe seara" in ideea ca cine intrebase vroia sa le consume ca pe masa de seara si ele nu tin de foame. Asta nu inseamna ca daca ai pofta de un mar seara nu poti sa maninci.
Legat de stafide sint bune insa cu moderatie pentru ca sint foarte dulci si in general fructele uscate sint destul de calorice.

Sabina, e simpatic foc desenul!


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Cristina, legat de votarea subiectului, deasupra mesajelor de pe pagina (in partea stinga) se afla o casuta cu "Evalueaza subiect" - faci click pe ea, alegi nr de la 1 la 5 (5 e foarte bun) si apoi faci click pe "Evalueaza".

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

am votat, plec acasa. Pentru mine incepe week-ul.

Mi-e cam rau de la stafide

ne apropiem de 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Cristina: iti spun (daca te intereseaza) parerea mea despre stafide: au fibre, potasiu si fier, dar sunt ff concentrate in zaharuri (produc carii) si sunt calorice (cele 150 g mancate=450 cal). Nu zic sa nu mananci deloc, dar 150 g e mult prea mult.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Sabina, frumos desen, bravos, are talent papusa.

Marilena, mai da greu e cu bicicleta aia de impins.

Tzunu, ce culori de idei are azi Mara?

Doina, dulce e Onitza ta.

Cristina, fetitele din poza u sunt toate ale surorii din poza, doar cea cu bluzita roz, celelalte 2 sunt de la cealalta sora.Cat de poaze cu mine, am daca te duci pe album ai sa vezi ca am cred ca 3 poze puse cu mine acolo.

La noi ninge iar eu sunt intr-o stare tare naspa, am primit o veste nasola si m-a dat peste cap total.

daca mai sunt in stare sa scriu mai revin

sunt prin zona

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Cristina, cam multa paine dupa gustul meu...Stafidele pot fi mancate, dar limiteaza cantitatea. 150g e mult...
Le poti inlocui cu smochine, au indicele glicemic mai mic.

Daniela . Tot ingropata in munca?

Delia, te invidiez ca poti dormi cat vrei...vreau si eu .

Tumpi,imi pare rau ca ai primit vesti proaste. Poate te putem ajuta, macar cu o vorba buna .

Mergi la inceput