Nou stil de viata (252)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, -400g/saptamana este foarte bine. Slabirea sanatoasa este de maxim 500g/saptamana sa stii.
Cum adica poate revin?

Mihaera, iaurtul de baut alege-l simplu, fara fructe. Fructele mananca-le separat...
Ai incredere sa cumperi mancare gatita??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Gata citit.

Ruxi se putea si mai mult dar nebuneala de saptamana trecuta si-a spus cuvantul.

Tzuni si Zuzi am deschis si eu situl pentru partida ,bai la cate calorii as fi ars ma scutez mai bine fac curatenie in casa ca ard mai multe.

Doina sunt bine numai ca daca imi amintesc mi se cam incretste parul.

Tumpi am vazut si eu filmul si mi-a placut.

Am mai vazut seven pounds si ps i love you(trebuie sa il mai revad).

Sabina crede-ma ca nici eu nu am ajutor dar incerc sa gatesc pentru ei si mie altceva si nu neaparat gatit ci salate si altele.Hai ca trebuie sa se poata.

Ruxi am vazut poza pai eu nici in visuri nu cred ca am sa arat ca doamna.

Azi imi schimb titulatura ca am scazut sub 65 si ma gandesc ce as putea scris'.

Mai sunt in zona

Pup toate fetele.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Ziua buna natiune!


Pt raport: 71,6 kg (-200gr), dar nu aruncati cu rosii on mine ca am si rusii pe cap si se pare ca am facut ceva retentie de apa.
Pup si fug la treaba


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Mihaera cu placere Trebuie sa afli cate calorii ai nevoie in functie de activitatea pe care o depui, inaltime, varsta etc. si apoi scazi, dar sub nici o forma nu manca sub 1000-1200 calorii pe zi
Si mai conteaza si CE mananci, nu numai caloriile. Iaurturile cu fructe au de obicei mult zahar si de aici multi carbohidrati.
Trebuie sa faci o balanta intre carbohidrati, proteine si grasimi.

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Am venit la raport, tot Sumo sint :) 100.2 ooofff nu mai scap de kintalu' asta!

Azi ma simt mai bine, m-a tinut o saptamina viusul asta nenorocit! Da, Zuzi, am auzit eu de el (virus) cam toti in clasa lui Sarah au fost bolnavi. Draga de ea mi l-a adus mie acasa. Ieri dupa ce m-am reintors la munca am auzit ca a lipsit mai multa lume tot asa, bolnava.

Mephala, eu ma bucur ca Sarah citeste!! Ea este mai inceata cu cititul, am avut probleme la capitolul asta, inca mai avem cred eu. Dar cu cartea asta am inceput-o citindu-le lor in pat, seara cite un capitol-doi, apoi o lasam asa in mijlocul unei faze mai "juicy" si ba adormeam, ba imi faceam de treaba. Si nu rezista, lua cartea si citea mai departe, apoi imi spunea ea ce a citit. Asa am pacalit-o!

Vikule sa stii ca numai pesmet am mincat, l-am facut acasa din piine integrala, puse feliile in tava si dat focul la cuptor la mic-mic si lasat mult timp ca sa se usuce. Apoi puneam brinzica perle de 1% pe felie si...gata. Aseara am cazut in pacat cu mamaliga cu smintina degresata.

Fetelor toate sinteti minunate, va multumesc pentru urarile de sanatate si gindurile bune
Va rog sa nu va suparati pe mine daca nu va scriu la toate, da??... Va citesc cu drag pe toate, dar scriu cind apuc si atunci mai uit si eu
....

Acum de exemplu m-am trezit la 3 dimineata si m-am suit pe cintar dupa vizita la tron :)) Si am venit repede sa raportez. Habar n-am de ce am dat numai atita jos, dar inca ma simt imbalonata si imi simt degetele umflate... Poate saptamina sa trec la zeci si sa scap de sute :)))

Sabina du-te numai tu la cumparaturi pentru toata familia. Asa s-ar putea sa ai control mai mult asupra alimentelor care intra in casa. In rest vine primavara acum si vei iesi mai mult pe afara, cu piticii... vor iesi legumele proaspete, salata va devani mai atragatoare... Haide, nu arunca prosopu'! Asculta aici la Sumo ce spune ca "it ain't pretty" pe la kintal! Ce as fi dorit eu sa fi avut vointa sa opresc trenul deraiat mai din timp!!!

Puskin tzucate-ar mama de ambitioasa, serioasa si frumoasa! Sa-ti traiasca barbatelul si sa va bucurati unul de altul pina la adinci batrineti!

Tzuni, vino in Toronto!

De weekwnd cind am fost la cumparaturi am cumparat o punga de 2 kg de "soup mix" ii zice care este un amestec de fasole mica si neagra :)), ovaz, orez integral, linte maro si rosie. Am zis sa incerc si eu, ca nu mor. Am pus cam doua cani in apa, le-am spalat bine, apoi am acoperit cu apa si l-am lasat pina am venit la munca. S-a umflat intre timp si a absorbit toata apa. L-am spalat din nou si l-am pus la fiert cam 30-40 min, apoi am plecat la gimnastica impreuna cu Sarah.Azi dimineata, cum m-am trezit, am taiat o ceapa marunt si am calit-o. Am adaugat rosii zdrobite din conserva(fara sare, numai cu acid salicilat - adica aspirina pentru conservare) , am scurs amestecul de tarite si l-am pus la fiert 15 min. An adaugat patrunjel si menta uscata.A iesit o bunatate. Cred ca o sa pun o lingurita de smintina degresata la servire. Si ardei iute din conserva. Fara pine, ca are destule grine!
Acum astept verdictu' lui Puskin... e sanatoasa improvizatia mea?

toata gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Happy, , mersi. Pare ok supa, mare grija la cantitati insa si la frecventa, adica cat de des mananci. Concentreaza-te pe peste, carne, oua, branza, iaurt, legume, nuci (neprajite si nesarate) pentru baza alimentatiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut fetele, merge netul ca sosul la mine, nu am ajuns nici macar capitolul trecut sa-l citesc tot!
lou aici
http://www.heine.de/heine/an020002Y-sh6317961sp4962571/HeineDe;sid=4l5b2SMlpUPG2Wq0vsV5G3Z1wvKcJVDlgZdA94lhHpnaqXK7ULsrfjHb
Roxa pt putin! imi pare rau, ti i-as fi trimis cu placere, ca tot vreau sa-i trimit pachet lui sora-mea si le-as fi pus deodata!
pt raport:66! is umflata ca un balon, astept rusii, mi greata, (nu-s gravida ca am mirena), is rea si nervoasa!

e o vreme infernala, ne ia vantul cu tot, acum ploaia s-a oprit, dar vantul nu mai conteneste!
va pupicesc, revin mai pe seara, doar o merge netu atunci mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Claudia, la mine a nins , dupa care a iesit soarele...ciudata vreme.
Ce e cu rochita aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Ruxi, frumusica poza. Mie sa-mi spui cum o sa faci sa ajungi ca tanti aia in partea de sus a corpului. Ca fac si io orice daca-mi spui sa arat asa!!

Sabina, daca iti spun ce mananca barbate-mi-o cazi pe spate. Insa cum eu fac cumparaturile si cum tot eu gatesc, aproape intotdeauna mananc altceva decat el. Sau daca mananc ce mananca el, imi pun o cantitate foarte mica. La mine lucrul asta a devenit normalitate, pentru ca el nu are probleme de greutate, intotdeauna a mancat "zdravan" si daca manac cu el sau ca el, nu imi fac decat rau. Recomandarea mea - cumpara-ti un steamer. Iti pregatesti mancarea extrem de usor la el, este gustoasa si sanatoasa.

Vik, multumesc de reteta, asa o sa fac! Vineri cand am fost la cumparaturi am gasit in Carrefour dorada proaspata, care era mai ieftina - semnificativ mai ieftina - decat crapul romanesc. Am intrebat de doua ori ca sa fiu sigura ca nu vad eu gresit... Am sa o pregatesc zilele astea.

Gusta, cheer up! Zau ca n-are rost sa-ti consumi energia pentru oameni care nu merita!

Zuzi, Happy, cum mai e vremea la voi?

Salutari si cate o tuturor!

Aseara am fost la sala; am facut 20 de minute pe eliptica, 10 pe bicicleta, 10 pe un alt aparat si 1 ora de kick-boxing. Asa cum am mai spus, am descoperit profesorul care imi place cel mai mult si am sa-i vanez toate orele. Face orele fix pe gustul meu.

Acum sa va povestesc despre greutatea mea - intrucat de la inceputul anului am facut foarte mult sport, desi am mancat civilizat, nu am scazut in greutate. Ba in unele dimineat am avut si 64.3 La carte asa zice, ca daca incepi sa faci sport serios, nu scazi pe cantar, caci muschii, cantaresc mai mult decat grasimea. Nu stiu daca asa este totdeauna, dar la mine asa s-a intamplat. Ochiometric de vede o schimbare si o simt eu pe haine. Si dupa 6 saptamani de sport destul de intens si mancare civilizata, in sfarsit am inceput sa scad. Azi dimineata aveam 63,4. Sper sa o tin tot asa!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Neata!

Raport: 74.5 kg

Zuzilici, uita-te si tu mai jos (ca tre' sa spui si ce fel de sx ai facut ):
http://calorii.oneden.com/calorii-consumate.html

Sa aveti o zi frumoasa!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE


Numai la tine gasesc astfel de resurse, zgubilitica mica ce esti.

Dragelor buna dimineatza si pe mai tarziu. M-am intins cam mult cu dusul de dimineatza si tratamentul de par si nu mai am timp sa sctiu. Promit sa recuperez. Va urez o zi minunata si special pentru Gusta daca n-a inteles pana acum ii mai spun si eu [b]It's your life, live it the way you wanted! Te si sa nu regreti niciodata c-ai stat acasa, ca multe din noi si-ar dori sa faca ceea ce vor dar n-au resurse sau sustinere sau curaj sa infrunte gura lumii.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput