Nou stil de viata (252)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

BUNA DIMINEATA,

Raport - 63.9

revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

TZUNI
HCCLARA mai am 5 examene
PUSKIN incerc sa intru mai des pe forum dar am mult de lucru la serviciu , acasa am o tona de treaba ...nici nu stiu cand trece timpul. Cateodata ma apuca disperarea ca nu reusesc sa termin tot ce am de facut.
Acum ca avem si casa la tara aproape toate WE le petrecem pe acolo.

CAMI
GUSTA esti mai bine?
ZUZILICI un pentru Isabella
Mephala baietii cu ochi albastri

toate fetele
Sa aveti o zi usoara

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Raport 66.6 Kg.
Mi-am facut incalzirea si de azi sunt pe baricade

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Miha merci
Asta inseamna ca Mihaera a ajuns abia pe la max 650-700 de calorii

Sabina e mai greu fara sprijinul familiei, dar nu imposibil!! La urma urmei daca tu te mobilizezi ai sa reusesti. Fa-ti tu planuri de mancare (fara alimente greu de procurat sau care costa o caruta de bani) si care nu necesita mult timp in bucatarie, eventual pt mai multe zile (daca ai nevoie de idei zi ca te ajutam). Renunta la dulciuri, fainoase, bauturi cu zahar, pizza etc.
E timpul sa faci si ceva pt tine. Nimic nu e imposibil.
Poate nu ai timp (chef) sa mergi la sala, dar sport nu se practica numai acolo. Plimbari lungi (in care schimbi tempoul), alergat, abdomene.
Nu mai gasi scuze. Cu cat mai multe kg iei cu atat o sa fie mai greu sa le dai jos dar si sa te mobilizezi.

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Permiteti sa ma prezint: ma numesc de Guinea. 59.5 kg. Ca sa ma simt mai bine dau vina pe perioada nefericita si pe raceala mea.
Meniu de ieri:
M.D. Cereale cu iaurt
P. 2 linguri de salata boeuf si un covrig cam uscat.
C. O sarmalutza (la ora 18) cu o jumatate de felie de paine.
Apa cat cuprinde (peste 2l), sport nu putem saptamana asta.
Gusta nu mai fii suparata. Eu in acest moment pot spune cu mana pe inima ca nu am nicio prietena. Pentru ca eu am copilul si sotul si familia numeroasa si unita pe care mi-am dorit-o toata viata. Cu sotul meu vorbesc despre tot, cu soacra aproape to si cam atat. Restul eu cu mine si cu ...voi.
Puskin cunosc sentimentul. Si eu intr-un timpp incercam sa fac totul perfect pt cineva si nu aprecia. Diferenta ca noi nu eram castoriti. Dar poate o sa isi revina. Poate ati incercat, dar de ce nu faceti ceva ce ii place lui. Un meci, un pescuit, nu stiu....ceva.
Tzuni am votat.
Sabina nici eu nu am sustinerea familiei, dovada ca socrela a afacut sarmale si salata boeuf, dar mananc ce mananca si ei dar mai putin. Si imi mai fac eu o supica mica, sau imi iau o conserva de peste, iar dimineata la servici am in permanenta cereale si lapte sau iaurt.
Dordia sper ca nu ma bateti ca va trag in jos. Ce bine ar fi daca as mai scadea si eu. La mine pragul psihologic este 58. Oricum felicitari!
Restul fetelor....

Fiecare sut....e un pas inainte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna dimineata.

Vaz ca ati avut spor la scris.


Zuzi, multumim de capitol nou.

Raport 64,4(- 300gr).Adevarul ca la cat am mancat in ultimul timp nu ma mir.

Nu stiu ce am , dar ma simt precum un balon, al meu ieri cand i-am aratat cum imi arata stomacul m-a intrebat daca am mancat pietre.Eu nu am probleme cu tranzitul intestinal,dar ceva m-a balonat f tare, iar la merg n-am treaba, cu toate astea sunt .

Eu habar nu am cate calorii consum pe zi, cantarul meu spune ca ar tb sa consum cam 2100 de kalorii.Nu stiu, eu nu am rabdarea necesara sa stau sa calculez, sa caut liste, si chestii din astea.

Va urez o zi minunata, la noi continua sa fie urat, asa ca azi cred ca fac nani ca ieri nu am apucat.

revin...

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Incep cu raportul: 62.6kg, deci -500g fata de saptamana trecuta. Capat si eu o floricica, sper .

Sabinel, nici eu nu am sprijinul familiei. Insa, asa cum spune si Lou, trebuie sa faci ceva in sensul asta, pentru tine. Nu astepta sa se acumuleze si mai multe kg pentru ca va fi si mai greu. Alege alimentele sanatoase si gata.

Doina . Ai grija de tine, eu te mai astept pe aici cand poti.

Lai, cred ca esti intr-o perioada stresanta. Incearca insa sa mananci chestii sanatoase macar, nu junk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Revin, ca mi-am amintit ceva important:

Zuzi, mananci prea multi carbo ( paine, cartofi). Daca vrei rezultate va trebui sa renunti la ele. Hai, ca se poate. Daca ai nevoie de idei de meniu spune-mi, si te rezolv imediat .

Vik, uite aici cum vreau eu sa ajung:

http://picasaweb.google.com/puskin7/PartyInPrague#5301077288275300082

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza

Raport 64,9kg-400grame.Cam putin dar toate isi spun cuvantul.Ma duc sa citesc din urma si poate revin.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

`Neata!
Vin si eu la raport: 66,8 (-700 grame). Yeei!

Louisea, multumesc ca mi-ai calculat caloriile. Nu ma asteptam nici eu la asa putie, cu toate ca ieri am mancat muuuult mai putin decat de obieci. Parca am mai mancat o portocala si la micul dejun, pe care am uitat s-o trec in meniu.

M-am trezit cu o foame de lup (probabil din cauza merelor mancate dupa miezul noptii) si m-am dus direct la frigider, de unde am papat un iaurt de baut cu fructe (330 g, 230 cal). Nu stiu ce o sa manac mai tarziu. Stiu doar ca azi vreau sa fac o ciorba de legume si sa cumpar o tocanita (sau ostropel) de pui.

Sabina, nu te descuraja si nu-ti pierde motivatia doar pentru ca familia nu te sustine in dorinta ta de a slabi. Tu esti singura care poate sa schimbe ceva, de la meniul zilnic pana la decizia de a iesi afara in usoare plimbari. Stiu ca esti proaspata mamica si inca alaptezi, deci trebuie sa te alimentezi corect. Cand se mai incalzeste poti iesi la plimbari lungi afara cu cei doi copilasi ai tai.

Mergi la inceput